متشکل از بهترین وکلای تهران و البرز(کرج- فردیس - ملارد) و شهریار باتجربه بسیار بالا

حق طلاق در فردیس

حق طلاق در فردیس
  • 20 مرداد 1402
  • 7 دقیقه
  • بدون دیدگاه
  • نوشته شده توسط تیم تحریره فروکیل

یکی از مواردی که زن در طی عقد نکاح می‌تواند آن را شرط کند وکالت در طلاق است. اگر زن بخواهد از این حق استفاده کند نیاز است که شرایطی داشته باشد. برخی از درباره تفاوت حق طالق و وکالت در طلاق در فردیس سوال می‌پرسند به همین دلیل در این مقاله ما درباره حق طلاق در فردیس صحبت می‌کنیم.

منظور از حق طلاق در فردیس چیست؟ 

همان طور که می‌دانید طبق قانون، تنها مرد می‌تواند زن را طلاق بدهد و این حق برای زن وجود ندارد. قانون فقط در موارد خاصی این حق را برای زن قرارداده است که یکی از این موارد دادن این حق به زن است. استفاده از این حق دارای شرایط خاصی است که وکیل طلاق در فردیس می‌تواند به شما در این باره مشاوره بدهد.

به طور کلی حق طلاق به این معناست که زن بدون این که نیاز به حضور مرد در دادگاه باشد می‌تواند درخواست طلاق بدهد. وکالت در طلاق که در بین مردم با عنوان حق طلاق شناخته می‌شود به دو صورت به زن داده می‌شود که در ادامه بیان می‌کنیم.

حق طلاق در فردیس چگونه اعطا می‌شود؟

وکالت در طلاق همان طور که بیان شد؛ به دو روش به زن داده می‌شود:

  • ممکن است زن در هنگام عقد ازدواج شرط کند. اگر این حق به صورت شرط در ضمن عقد نکاح درج شده باشد باید حتما در دفترچه عقد نامه هم آورده شود و هر دو زن و شوهر آن را امضا کرده باشند. در این روش نیاز است که بعد از آن زن و شوهر به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنند و زن این وکالت را از شوهرش دریافت کند.
  • گاهی اوقات زن و شوهر در طول زندگی مشترک با یکدیگر توافق می‌کنند که مرد به همسرش حق طلاق بدهد. برای این مورد نیاز است که هردو به دفاتر اسناد رسمی در فردیس مراجعه کنند و سپس مرد به همسرش وکالت در طلاق بدهد.

نکته‌ای که باید در رابطه با حق طلاق در فردیس به آن توجه داشته باشید این است که این وکالت باید به صورت بلاعزل باشد. منظور از بلاعزل بودن حق طلاق این است که مرد نمی‌تواند این وکالت را پس بگیرد.

چگونه می‌توان از حق طلاق در فردیس استفاده کرد؟

همان طور که بیان شد؛ زن می‌تواند بدون این که نیاز به حضور شوهر در دادگاه باشد از این حق استفاده کند و حکم طلاق را دریافت کند. برای این مورد نیاز است که زن حتما یک وکیل دادگستری داشته باشد. بدون حضور وکیل دادگستری در فردیس امکان استفاده از این حق وجود ندارد.

علت اصلی این که زن باید حتما از یک وکیل حرفه‌ای در فردیس استفاده کند این است که؛ زن پروانه وکالت ندارد و باید شخصی که دارای پروانه وکالت است؛ از جانب مرد وکیل در طلاق باشد.

دریافت مهریه در وکالت در طلاق در فردیس  

برخی گمان می‌کنند زن بعد از این که حق طلاق در فردیس را دریافت کرد دیگر نمی‌تواند مهریه خود را بگیرد. این باور اشتباهی است که در بین مردم رواج پیدا کرده است. وکالتی که به زن برای طلاق داده می‌شود با مهریه منافاتی ندارد. به عبارتی دیگر زن می‌تواند مهریه خود را دریافت کند.

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید در رابطه با نحوه اعطای حق طلاق است. اگر این وکالت نامه در طول زندگی مشترک و با توافق آنها به زن داده شود؛ مرد می‌تواند شروطی قرار بدهد. برای مثال می‌تواند بگوید که اگر همسرم نصف مهریه‌اش را ببخشد من به او حق طلاق را می‌دهم. بنابراین اعطای حق طلاق در فردیس توسط مرد می‌تواند با شرط و شروطی از همراه باشد.

تا چه زمانی زن می‌تواند از حق طلاق استفاده کند؟

هنگامی که مرد به همسرش اختیار طلاق را می‌دهد باید به نکاتی توجه داشته باشد. این نکات هم برای مرد و هم برای زن سودمند هستند:

  • با توجه به وکالت نامه‌ای که نوشته می‌شود؛ باید مشخص شود که زن تا چه زمانی می‌تواند از این حق استفاده کند. گاهی اوقات مرد به صورت دایمی وکالت نامه طلاق را تنظیم می‌کند اما گاهی اوقات این وکالت نامه با قابلیت عزل نوشته می‌شود. برای مثال متن وکالت نامه ممکن است این گونه نوشته شود: وکالت بلاعزل در طلاق با حق توکیل به غیر به همسرم می‌دهم.
  • زن باید دقت کند که یک وکالت نامه به صورت بلاعزل از همسرش دریافت کند تا به صورت دایمی این حق را برای خود نگه دارد.
  • همان طور که بیان کردیم؛ مرد می‌تواند در ازای دادن این حق شرط کند که همه یا قسمتی از مهریه بخشیده شود.
  • منظور از حق توکیل به غیر این است که زن باید برای حق طلاق در فردیس از وکیل در فردیس به خصوص وکلای فروکیل استفاده کند در غیر این صورت نمی‌تواند طلاق بگیرد. همان گونه می‌دانید حق توکیل به غیر به معنای انتخاب شخص وکیل دادگستری برای انجام مراحل طلاق بدون حضور مرد است.

مهمترین مزایایی که طلاق وکالتی برای زن دارد

بسیاری از وکلا در فردیس همیشه به زن توصیه می‌کنند که سعی کنند در ضمن عقد شرط وکالت در طلاق را در عقد نامه ذکر کنند. به این خاطر که با وجود این شرط مرد ملزم می‌شود که این وکالت را به همسرش بدهد. معمولا قانع کردن در طول زندگی مشترک برای دریافت این حق دشوار است.

همان طور که آشنایی دارد؛ طلاق همیشه با مرد بوده است و زن تنها با وجود شرایط می‌تواند از دادگاه تقاضای طلاق بخواهد. اثبات این شرایط معمولا سختی‌های خود را دارد. مهمترین مزیتی که  شرط واگذاری طلاق به زن در عقد نامه دارد این است که زن می‌تواند در صورتی که شرایط خوبی در زندگی نداشت به صورت توافقی از همسرش جدا شود.

حق طلاق در فردیس و با وکلای فروکیل

حق طلاق در فردیس و با وکلای فروکیل

با توجه به مطالبی که بیان شد؛ نیاز است که برای انجام پروسه طلاق در صورتی که زن این وکالت نامه در طلاق را دارد؛ باید حتما از وکیل دادگستری استفاده کند. از طرفی دیگر بهتر است زن قبل از انجام هرگونه اقدامی با وکیل در فردیس مشورت کند.

توصیه می‌شود برای انجام پروسه طلاق از وکلای فروکیل مشورت بگیرید. استفاده از وکیل طلاق فروکیل برای زمانی که برای انجام مراحل طلاق نیاز به وکیل دارید می‌تواند کمک کننده باشد به این خاطر که وکیل طلاق در گروه فروکیل تمامی مراحل مربوط به طلاق توافقی را می‌داند. پس شما می‌توانید در کمترین زمان حکم دادگاه برای طلاق را بگیرید. همچنین می‌توانید از مشاوره رایگان تلفنی فروکیل نیز استفاده کنید.

جمع بندی

وکالت در طلاق که همان حق طلاق هم نامیده می‌شود به این معناست که زن بدون حضور مرد در دادگاه می‌تواند دادخواست طلاق بدهد. این نوع طلاق به صورت توافقی است و نیازی به حضور مرد در دادگاه نیست بلکه زن باید یک وکیل از طرف مرد انتخاب کند تا وکیل در دادگاه حضور پیدا کند.

یکی از مزایایی که این وکالت نامه برای زن دارد این است که دیگر نیازی به طی مراحل طولانی طلاق از طرف زن نیست و نیازی نیست که زن عسر و حرج خود را اثبات کند.

سوالات پایانی

در چه زمانی زن باید از وکیل طلاق فروکیل برای حق طلاق استفاده کند؟

هر زمانی که زن قصد جدایی از همسرش را داشته باشد می‌تواند از وکیل طلاق فروکیل بخواهد تا مراحل طلاق را انجام دهد.

آیا وجود وکیل برای پروسه طلاق ضروری است؟

بله، وکیل در واقع از طرف مرد در دادگاه حضور می‌یابد بنابراین حضور او اجباری است.

4.9/5 - (54 امتیاز)

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید

طلاق توافقی در شهریار در کمترین زمان و با کمترین هزینه

طلاق توافقی در شهریار موضوعی است که زوجین زیادی درگیر آن بوده و با مراجعه به دادگاه های خانواده این شهرستان، خواستار اجرای طلاقی هستند که ناشی از توافق هر دو طرف عقد است و زن و…

بازدید: 618 نفر
1402/06/22
خواندن این مقاله

طلاق توافقی در مارلیک با زبده ترین وکلای گروه وکلای فروکیل

مبحث طلاق زیر مجموعه مبحث بزرگتری به نام حقوق خانواده می‌باشد در زمینه حقوق خانواده درمقاله‌ای تحت عنوان وکیل خانواده در مارلیک صحبت کردیم که چه مباحثی در حقوق خانواده گجانده می‌شود طلاق یکی از این مباحث…

بازدید: 602 نفر
1402/06/22
خواندن این مقاله

منظور از حضانت فرزندان چیست؟

منظور از حضانت فرزندان این است که حضانت  در واقع حق و تکلیفی است که بر عهده پدر و مادر است برای نگهداری و حفاظت از فرزندشان، حال در صورتی که والدین بخواهند جدا از هم زندگی…

بازدید: 509 نفر
1402/07/18
خواندن این مقاله

بهترین وکیل خانم در فردیس با سابقه با

مشکلات و اختلافات قضایی همیشه و در همه جا برای هریک از ما وجود داشته و هیچ یک از ما نیز از این قاعده مستثنی نخواهیم بود. چنانچه هریک از ما با هر نوع از اختلافات و…

بازدید: 529 نفر
1402/07/08
خواندن این مقاله

وکیل در مارلیک با تخصص در تمامی زمینه ها

بسیار پیش می‌آید که افراد در روابط مالی یا غیرمالی خویش با یکدیگر دچار مشکل و اختلاف شده و به دنبال کمک و راهنمایی از متخصص در این زمینه می‌گردند. شخصی که می‌تواند در این زمینه به…

بازدید: 651 نفر
1402/06/18
خواندن این مقاله

خسارت تاخیر تادیه چیست و چگونه محاسبه می شود

گروه وکلای فروکیل در قالب این مقاله سعی در توضیح این نکته دارد که خسارت تاخیر تادیه چیست این خسارت چه زمانی تعلق می‌گیرد و چگونه محاسبه می‌شود ممکن است برای بسیاری افراد چه در زمینه حقوق…

بازدید: 38 نفر
1403/02/20
خواندن این مقاله

سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 09426001202 مشاوره تلفنی رایگان - 09197969367 مشاوره تلفنی رایگان - 09376848721