متشکل از بهترین وکلای فردیس با تجربه بسیار بالا

مطالبه اجرت المثل در فردیس و آشنایی با شرایط آن

مطالبه اجرت المثل در فردیس
  • 8 مهر 1402
  • بروزرسانی: ۲۰ آبان ۱۴۰۲
  • 6 دقیقه
  • بدون دیدگاه
  • نوشته شده توسط تیم تحریره فروکیل

زوجین در قبال همدیگر وظایف قانونی و شرعی دارند و زن موظف است از همسرش تمکین کند این تمکین منظور هم تمکین عام است هم تمکین خاص اما در این بین یک سری کارها وظیفه زن نیست و اگر زنی این کارها را انجام دهد مستحق دریافت اجرت المثل هستند در اینجا باید به این مطلب هم اشاره شود خانمی که با اقایی عقد میکند و هنوز به منزل مشترک نرفتند اجرت المثل  ایام زوجیت شامل حالشان نمیشود .  گروه وکلای فروکیل واقع در فردیس قریشی شمالی نبش خیابان ۲۹ام گلهای۳ برج اوین سنتر طبقه۵ واحد۵۰۲ در مقاله‌ای تحت عنوان ناشزه چیست به صورت خلاصه وار در مورد مبحث اجرت المثل توضیح داده اما در این مقاله به صورت مفصل به این موضوع می‌پردازیم. و برسی میکنیم که به جه خانم هایی اجرت المثل ایام زوجیت تعلق میگیرد و نحوه مطالبه اجرت المثل  در فردیس ایام زوجیت به چه صورت است.

برای چه کارهایی می‌توان مطالبه اجرت المثل در فردیس کرد؟

طبق عرف جامعه ما زن مشغول نگهداری از فرزندان و امور منزل است و در این راستا زوجه می‌تواند از همسرش بابت دستمزد این کارها مطالبه اجرت المثل در فردیس کند.البته در صورتی که در منزل مشترک با همسرش زندگی بکند و اجرت المثل برای زوجه ای که ناشزه است تعلق نمیگیردبه طور کلی به زنی که از همسرش تمکین نمیکند علاوه بر نفقه ایام زوجیت اجرت المثل ایام زوجیت نیز تعلق نمیگیرد و زوجه نمیتواند مطالبه ای در این خصوص داشته باشد اما به هر حال مهریه به خانم ناشزه نیز تعلق میگیرد و از همسر خود نیز ارث میبرد.

پس در نهایت باید گفته شود خانم بابت کارهایی که اصولاً وظیفه او نیست مثل تمیز کردن خانه، نگهداری از فرزندان، آشپزی و شستن لباس‌ها و غیره می‌تواند مطالبه اجرت المثل در فردیس بکند. البته شرایطی نیز وجود دارد .یعنی درست است که زن میتواند بابت کارهایی که وظیفه او نیست درخواست مطالبه اجرت المثل در فردیس بکند ، اما نکته قابل توجه این است که خانم زمانی که این کارها را انجام میداده به دستور مرد این کارها انجام شده باشد و قصد تبرعی یعنی اجرت نگرفتن بابت این کارها را در هنگام انجام دادن نداشته باشد.

شرایط مطالبه اجرت المثل در فردیس توسط زن چیست؟

۱.زن باید ثابت کند در خانه کارهایی را انجام داده که وظیفه‌اش نبوده

۲. این کارها را به دستور شوهرش انجام می‌داده

۳. زمانی که این کارها را انجام می‌داده قصد رایگان کار کردن را نداشته و این کارها تبرعی نبوده.

اگر مردی بتواند خلاف این شرایط را ثابت کند در واقع اجرت المثل به خانم تعلق نمیگیرد . پس پیشنهاد ما به زوجه هایی که قصد مطالبه اجرت المثل در فردیس را دارند این است که حتما با یک وکیل متخصص خانواده در این مورد صحبت کنند و از وی مشورت بگیرند یا وکالت در این زمینه را به وکیل متخصص خانواده بسپارند تا بهترین نتیجه را بگیرند و وکیل دادگستری برای انها احقاق حق کند برای این امر ما به شما گروه وکلای فروکیل را معرفی میکنیم که با استفاده از بهتربن و با سابقه ترین وکلا اعم از وکیل کیفری در اندیشه و مارلیک ،وکیل خانواده در فردیس ،مارلیک، شهریار، اندیشه، وکیل طلاق در مارلیک، وکیل طلاق توافقی در مارلیک و وکیل متخصص امور ملکی و اداره ثبت و اداره کار و…. استفاده میکنند .

چگونگی مطالبه اجرت المثل در فردیس؟

ابتدا باید زن دعوایی تحت عنوان مطالبه اجرت المثل در فردیس اقامه کند زن این دادخواست را می‌تواند شخصاً در دفتر خدمات الکترونیک قضایی مطرح کند و ثبت کند یا اینکه از ابتدای کار وکیل پایه یک دادگستری بگیرد. مثلاً به گروه وکلای فروکیل مراجعه کنند و وکالت در این دعوا را به وکیل خانواده در مارلیک بسپارد و بعد دردادگاه خانواده رسیدگی شود. اجرت المثل برای همه خانم‌ها به یک میزان نیست و با توجه به نظر کارشناس که به فاکتورهایی از قبیل تحصیلات زوج، وضعیت اشتغال ،تعداد فرزندان ،محل زندگی، امکانات زندگی مشترک، داشتن خدمتکار، نقل مکان کردن‌های متعدد و…توجه  خواهد شد. پس تمام خانم ها در محاکم قضایی یک اجرت المثل ثابت ندارند و با توجه به موارد گفته شده در ستر های بالا اجرت المثل ایام زوجیت مبلغ مشخص از قبل تعیین شده و ثابتی نیست و نظر کارشناس حائز اهمیت است.

اگر مرد اجرت المثل نپردازد جلب می‌شود؟

اگر رای قطعی مبنی بر پرداخت اجرت المثل صادر شده باشد و بابت این رای اجراییه نیز صادر شده باشد و ظرف یک ماه فرصتی که به زوج داده می‌شود در پاسخ به مطالبه اجرت المثل در فردیس این پاسخ می‌تواند در قالب دادخواست اعسار از پرداخت اجرت المثل باشد یا پرداخت اجرت المثل اما اگر طی این یک ماه زوج هیچ کدام از اقدامات گفته شده را انجام نداده باشد به تقاضای زن دادگاه حکم جلب شوهر را صادر می‌کند.

اعسار و قسط بندی اجرت المثل پذیرفته می‌شود؟

اگر زن مطالبه اجرت المثل در فردیس کند و شوهرش مالی نداشته باشد شوهر می‌تواند با مطرح کردن دادخواست اعسار و تقاضای قسط بندی اجرت المثل ایام زوجیت  را از دادگاه بکند در صورتی که شرایط اعسار را داشته باشد و دادگاه حکم قسط‌بندی را صادر می‌کند و باید به این نکته توجه کرد که زوج مالی برای توقیف و پرداخت اجرت المثل اهم از زمین، ماشین، حساب بانکی و غیره نداشته باشد.

نقش وکیل در دعوای مطالبه اجرت المثل در فردیس چیست؟

دعوای مطالبه اجرت المثل در فردیس نیز می‌تواند در مراحل دادگاه و اثبات اینکه اعمالی که انجام شده تورعی نبوده و در مقابل ادعاهای مرد بتوان دفاع خوبی داشت ممکن است دچار چالش‌ها و پیچیدگی‌هایی شود و پیشنهاد ما به شما این است که از همان ابتدای کار پرونده را به یک وکیل خبره و با تجربه در این زمینه یعنی وکیل خانواده در مارلیک بسپارید. تا وکیل برای شما روند پرونده را به بهترین شکل به انجام برساند یا اینکه به شما برای دریافت نتیجه بهتر مشاوره حقوقی دهد. برای این امر ما به شما گروه وکلای فروکیل را معرفی می‌کنیم که با استفاده از بهترین وکلا در زمینه‌های مختلف اعم از وکیل طلاق در مارلیک و وکیل خانواده در مارلیک وکیل کیفری در اندیشه و مارلیک به شما بهترین مشاوره‌ها را خواهند داد یا وکالت پرونده‌های شما را می‌پذیرند.

خلاصه مطلب: برای مطالبه اجرت المثل در فردیس شما می‌توانید به صورت تلفنی با شماره ما ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲ تماس بگیرید یا به صورت حضوری به آدرس مادر فردیس قریشی شمالی نبش خیابان بیست و نهم برج آوین سنتر طبقه ۵ واحد ۵۰۲ مراجعه کرده و از وکلای با تجربه ما در گروه وکلای فروکیل که به صورت تخصصی در زمینه‌های مختلف خانواده، کیفری، ثبتی ،اداره کار ،حقوقی و غیر فعالیت می‌کنند مشاوره گرفته یا وکالت در پرونده‌های خود را به وکیل متخصص بسپارید.

4.9/5 - (28 امتیاز)

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید

بهترین وکیل خانم در فردیس با سابقه با

مشکلات و اختلافات قضایی همیشه و در همه جا برای هریک از ما وجود داشته و هیچ یک از ما نیز از این قاعده مستثنی نخواهیم بود. چنانچه هریک از ما با هر نوع از اختلافات و…

بازدید: 129 نفر
1402/07/08
خواندن این مقاله

دفتر وکالت در ملارد و معرفی بهترین گروه وکلا

با توجه به افزایش روزافزون جمعیت در هریک از شهرهای بزرگ و پرجمعیت مانند؛ تهران، مشهد، شیراز، اصفهان و... و با توجه به شلوغی شهرها و ترافیک نابسامان و همچنین دوری مسافات و مشکلات عدیده پس از…

بازدید: 118 نفر
1402/07/13
خواندن این مقاله

بهترین مشاوره حقوقی تلفنی خانواده و معرفی آن

گروه وکلای فروکیل در ذیل این مقاله قصد دارد به شما توضیح دهند که چه مباحثی زیر مجموعه حقوق خانواده خواهند بود. حقوق خانواده خود شامل سه بخش مهم است این سه بخش تقسیم می‌شوند به مباحث…

بازدید: 34 نفر
1402/08/25
خواندن این مقاله

طلاق با داشتن حق طلاق و آشنایی با شرایط و مراحل آن

طلاق با داشتن حق طلاق یعنی اینکه زن از طرف آقا یک وکالت‌نامه رسمی تحت عنوان وکالت در طلاق دارد وکالت در طلاق همان حق طلاق است که در یکی از دفاتر ثبت اسناد رسمی تنظیم شده…

بازدید: 93 نفر
1402/07/27
خواندن این مقاله

فریب در ازدواج چیست و چگونه می توان آن را ثابت کرد

فریب در ازدواج یا به عبارتی دیگر تدلیس در واقع مفهوم این است که شخص صفات مطلوب را در خود نشان می‌دهد و عیوب خود را به صورت دروغین پنهان می‌کند که این عوامل باعث باعث برهم…

بازدید: 84 نفر
1402/08/01
خواندن این مقاله

مشاوره حقوقی تلفنی کیفری و آشنایی با فواید آن

حقوق کیفری ،حقوق جزایی، حقوق جزا یا حقوق جنایی در واقع شاخهای از حقوق عمومی است که برسی میکند که دولت چه حمایتهایی از حقوق افراد جامعه میکند. اساساً قوانین جزایی ایجاد کننده حقوقی برای افراد جامعه…

بازدید: 45 نفر
1402/08/21
خواندن این مقاله

سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 09426001202 ساعات غیر اداری - 09197969367 وکیل اداره کار - 09903446741