متشکل از بهترین وکلای تهران و البرز(کرج- فردیس - ملارد) و شهریار باتجربه بسیار بالا

وکیل تلفنی – مشاوره آنلاین

وکیل تلفنی
  • 25 اردیبهشت 1403
  • بروزرسانی: ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳
  • 10 دقیقه
  • بدون دیدگاه
  • نوشته شده توسط تیم تحریره فروکیل

گروه وکلای فروکیل در قالب این مقاله سعی در توضیح نکته دارد که وکیل تلفنی چیست کاربرد وکیل تلفنی چیست چگونه می‌توان یک مشاور مفید تلفنی با وکیل داشت و…. پاسخ همه این سوال‌ها را بعد از خواندن این مقاله متوجه خواهید شد در ابتدای امر باید به این نکته پرداخته شود که وکیل تلفنی آیا می‌تواند موثر باشد. برای دریافت راهنمایی و حل مشکلات پیش آمده و بعد از آن نیز باید بررسی شود که در چه زمینه‌ای می‌توان از وکیل تلفنی مشاوره گرفت و تفاوت مشاوره حضوری و تلفنی چیست؟  و مزایا و معایب این گونه مشاوره چه خواهد بود پس به شما مطالبه کننده محترم پیشنهاد می‌دهیم مقاله ذیل را با دقت بالا مطالعه نمایید.

وکیل تلفنی کیست؟

وکیل تلفنی، شخصی است که با داشتن مجوز وکالت از طریق تلفن به ارائه مشاوره حقوقی می پردازد. ارائه مشاوره حقوقی جامع از مهم ترین وظایف وکیل تلفنی می باشد.

به عبارتی دیگر باید گفت که وکیل به فردی گفته می شود که در آزمون یکی از آزمون های مرکز وکلا یا آزمون کانون وکلا ی دادگستری  پذیرفته شده، دوره آموزشی کارآموزی را با موفقیت طی نموده و در نهایت، پروانه وکالت خود را از یکی از این دو نهاد اخذ نموده است.

به طور معمول، نقش وکیل در یک پرونده حقوقی  یا کیفری به این صورت بوده که با انعقاد عقد وکالت، اقدام به  تقدیم دادخواست یا شکوائیه نموده و مراحل دادرسی را پیگیری می نماید، با این وجود، در برخی موارد، وکیل تنها مشاوره تلفنی رایگان یا حضوری لازم را به مراجعه کننده  ارائه کرده و خود مراجعه کننده  شخصا امور مربوط به پیگیری پرونده را در مرجع قضایی مربوطه انجام می دهد.

وکیل تلفنی چه وظایفی دارد؟

وظایف وکیل تلفنی عبارتند از:

  • گوش دادن به نحو دقیق به اطلاعات ارائه شده از سوی متقاضی و یادداشت کردن اطلاعات قدم اول برای ارائه یک مشاوره حقوقی کامل و جامع توسط وکیل تلفنی، آگاهی کامل از اطلاعات مربوط به آن مورد حقوقی می باشد. بدون دانستن اطلاعات اولیه یک پرونده حقوقی، ارائه مشاوره حقوقی  قطعا امکان پذیر نبوده و اگر هم انجام شود، به طور حتم نادرست بوده و متقاضی وکالت تلفنی را گمراه خواهد کرد.
  • مطالعه و تحقیق در مورد سوال حقوقی

سوال های حقوقی که از وکیل تلفنی می شود را می توان به دو گروه تقسیم نمود:  گروه اول سوال هایی هستند که در حوزه دانش و تخصص وکیل تلفنی بوده، بنابراین پاسخ گویی به آنها فورا و بدون صرف وقت اضافه امکان پذیر می باشد.  اما در گروه دوم از سوالات، سوال مطرح شده برای وکیل تلفنی نیز دارای ابعاد جدیدی بوده، به نحوی که پاسخ به سوال مطرح شده و ارائه یک مشاوره حقوقی جامع به نحو فوری برای وکیل تلفنی امکان پذیر نمی باشد.

در پاسخ به سوالات گروه دوم، وکیل تلفنی موظف است که از متقاضی خواسته که تماس را قطع نموده و پس از مطالعه و تحقیق در مورد آن سوال حقوقی و اطمینان از صحیح بودن راه حل حقوقی پیدا شده، مجدد با متقاضی تماس گرفته و پاسخ سوال حقوقی وی را بدهد تا به این ترتیب از اشتباه و ارائه اطلاعات حقوقی نادرست و احتمال شکایت از وکیل اجتناب نماید.

  • پاسخ کامل و جامع به سوال حقوقی متقاضی وکالت تلفنی ارائه یک پاسخ کامل و جامع به سوال حقوقی متقاضی وکالت تلفنی،  مهم ترین وظیفه یک وکیل تلفنی خوب می باشد. ارائه پاسخ ناقص به سوال متقاضی به امید مراجعه حضوری وی به دفتر وکالت و انعقاد قرارداد وکالت قطعا بر خلاف اخلاق و اصول کاری شغل وکالت می باشد. مضافا اینکه ارائه پاسخ اشتباه از ناحیه وکیل تلفنی که به شکست متقاضی در یک پرونده حقوقی منتهی شود، علاوه بر مسئولیت اخلاقی ممکن است با مسئولیت مدنی برای وکیل تلفنی همراه باشد.

وکیل تلفنی چه وظایفی دارد؟

شماره یک وکیل تلفنی خوب:

روش های متعددی برای  پیدا کردن یک وکیل تلفنی خوب وجود دارد که عبارتند از :

  • اگر به دنبال وکیل تلفنی هستید که در آزمون وکالت کانون وکلا دادگستری شرکت کرده و پروانه خود را از کانون وکلای دادگستری اخذ کرده باشد برای پیدا کردن وکیل تلفنی کانون باید به وب سایت یکی از کانون های وکلای دادگستری رفته و برای جست و جوی وکیل اقدام نمایید.

به عنوان مثال، اگر قصد دارید برای پیدا کردن وکیل تلفنی خوب در یکی از استان های تهران، و کرج اقدام نمایید، کانون وکلا دادگستری مرکز را انتخاب کرده و در آنجا وکیل مورد نظر خود را پیدا کنید .

  • با یکی از شماره‌های ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲/۰۹۱۹۷۹۶۹۳۶۷ ارتباط گرفته و از مشاوره‌های تلفنی با وکیل استفاده نمایید.

مشاوره با وکیل تلفنی در فروکیل:

به طور معمول، افرادی که با مشکل حقوقی مواجه می شوند، ترجیح می دهند تا با انعقاد وکالت با وکیل پایه یک دادگستری، پرونده حقوقی خود را به یک فرد آگاه از قوانین و با تجربه سپرده تا بدین ترتیب شانس موفقیت خود را در پرونده حقوقی مربوطه افزایش دهند.

گروه وکلای فروکیل با در نظر گرفتن توان مالی موکلین خود با قیمتی متناسب به انها مشاوره تلفنی خواهد داد.

وکیل تلفنی چه تفاوتی با وکیل حضوری دارد؟

مطمئنا شما هم می‌توانید مزایای مشاوره با وکیل تلفنی را حدس بزنید. این روش از مشاوره بسیار جذاب است و می‌تواند انتخاب اول و آخر من و شما باشد. با این حال مرور این مزایا خالی از لطف نخواهد بود. بیایید برخی از مهم ترین نکات مثبت مشورت از طریق تماس تلفنی را بررسی کنیم:

صرفه جویی در زمان: زمان گوهر گران بهایی است. اگر شما هم به زمان خود اهمیت قائل باشید، بدون شک انتخاب تان مشاوره تلفنی است، چرا که در این روش نیازی به رفت و آمد ندارید و می‌توانید در یک تایم خالی با مشاورین ارتباط برقرار نمایید.

صرفه جویی در هزینه: بدیهی است مشاوره از طریق تلفن هزینه کمتری نسبت به مشاوره حضوری داشته باشد

بدون محدود زمانی: هیچ یک از دفاتر وکلا انتهای شب یا بامداد باز نیستند. اما اگر در این مواقع نیاز به مشاوره پیدا کنید، چه می‌شود؟ مشاوره شبانه روزی با وکیل تلفنی راه حل این مشکل خواهد بود.

بدون محدودیت مکانی: متاسفانه برای برخی از افراد در سطح کشور دسترسی حضوری به وکلای خبره میسر نیست. اما مشاوره از طریق تلفن شرایطی را فراهم کرده تا بدون محدودیت مکانی از سراسر کشور با بهترین وکیل تلفنی صحبت کنید.

مشاوره با وکیل تلفنی چه محدودیت‌هایی دارد و راهکار حل این محدودیت‌ها چیست؟

محدودیت‌های این نوع راهنمایی:

– برخی مواردی که نیاز به حضور حضوری دارند، مانند تنظیم قراردادهای رسمی و شرکت در دادگاه

– محدودیت‌های فنی مانند مشکلات ارتباطی و عدم امکان بررسی مستندات حقوقی

۲. راهکارهای مواجهه با محدودیت‌ها:

– توصیه‌ها برای مشتریان در مواجهه با محدودیت‌های مشاوره حقوقی، مانند مراجعه به وکیل حضوری در مواردی که لازم است

تفاوت میان وکیل تلفنی و مشاوره آنلاین چیست؟

احتمالا متوجه می‌شوید که خدمات مشاوره انلاین و مشاوره تلفنی از سوی وکیل ارائه شده است. وکیل تلفنی از طریق تلفن به کاربران مشورت می‌دهد، در حالی که وکیل آنلاین از طریق چت یا ویس پاسخگوی مشکلات حقوقی است. البته می‌توان از طریق تماس صوتی نیز با وکلای اینترنتی ارتباط برقرار کرد. با توجه به برابر بودن قیمت مشاوره و همچنین پاسخگویی سریع به سوالات به نظر می‌رسد فرق بین وکیل انلاین و وکیل تلفنی چندان زیاد نباشد. بنابراین شما باید با توجه به سلیقه و راحتی خود یک روش را برای دریافت مشاوره انتخاب کنید.

ضمنا گروه وکلای فروکیل در زمینه ی  وکیل تلفنی با ارائه خدماتی نظیر وکیل انلاین ۲۴ ساعته به صورت شبانه روزی در خدمت شما عزیزان قرار دارد.  حتی در روزهای تعطیل نیز پاسخگوی مشکلات حقوقی در مشاوره حقوقی تلفنی کیفری و خانواده و مشاوره حقوقی تلفنی ملکی شما خواهد بود. بنابراین در هر زمان و مکانی که باشید، می‌توانید از این وکیل تلفنی ما مشورت بگیرد.

تفاوت میان وکیل تلفنی و مشاوره آنلاین

مشاوره با وکیل تلفنی چه مزایایی دارد؟

مطمئنا شما هم می‌توانید مزایای مشاوره با وکیل تلفنی را حدس بزنید. این روش از مشاوره بسیار جذاب است و می‌تواند انتخاب اول و آخر من و شما باشد. با این حال مرور این مزایا خالی از لطف نخواهد بود. بیایید برخی از مهم ترین نکات مثبت مشورت از طریق تماس تلفنی را بررسی کنیم:

صرفه جویی در زمان: زمان گوهر گرانبهایی است. اگر شما هم به زمان خود اهمیت قائل باشید، بدون شک انتخابتان مشاوره تلفنی است، چرا که در این روش نیازی به رفت و آمد ندارید و می‌توانید در یک تایم خالی با مشاورین ارتباط برقرار نمایید.

صرفه جویی در هزینه: بدیهی است مشاوره از طریق تلفن هزینه کمتری نسبت به مشاوره حضوری داشته باشد

بدون محدود زمانی: هیچ یک از دفاتر وکلا انتهای شب یا بامداد باز نیستند. اما اگر در این مواقع نیاز به مشاوره پیدا کنید، چه می‌شود؟ مشاوره شبانه روزی با وکیل تلفنی راه حل این مشکل خواهد بود.

بدون محدودیت مکانی: متاسفانه برای برخی از افراد در سطح کشور دسترسی حضوری به وکلای خبره میسر نیست. اما مشاوره از طریق تلفن شرایطی را فراهم کرده تا بدون محدودیت مکانی از سراسر کشور با بهترین وکیل تلفنی صحبت کنید.

هزینه مشاوره با وکیل تلفنی چقدر است؟

هزینه مشاوره حقوقی تلفنی و هزینه وکیل تلفنی ممکن است متناسب با موارد مختلف و ویژگی‌های مشاوره باشد. معیارهایی که ممکن است بر هزینه تاثیر بگذارند عبارتند از:

تخصص و تجربه مشاور: مشاوران حقوقی با تجربه و تخصص بالاتر ممکن است دارای نرخ بالاتری باشند.

نوع مسئله حقوقی: حساسیت و پیچیدگی مسئله حقوقی ممکن است بر هزینه تأثیرگذار باشد.

زمان مشاوره: نحوه تعیین هزینه ممکن است بر اساس مدت زمانی که برای مشاوره صرف می‌شود تعیین شود، مثلاً هر ساعت یا بر اساس جلسات مشخص.

سطح خدمات: اگر خدمات شامل بررسی اسناد، تهیه نامه‌ها یا اقدامات حقوقی اضافی باشد، هزینه ممکن است افزایش یابد.

موقعیت جغرافیایی: در برخی مناطق، نرخ‌های مشاوره حقوقی ممکن است بیشتر یا کمتر باشند.

توصیه می‌شود که قبل از استفاده از خدمات مشاوره حقوقی تلفنی، مسائل مالی و شرایط قرارداد را با مشاور یا وکیل مورد نظر بررسی کنید تا از هزینه ‌ها و جزئیات قبل از شروع مشاوره آگاه شوید.

خلاصه مطلب:به طور معمول، افرادی که با مشکل حقوقی مواجه می شوند، ترجیح می دهند تا با انعقاد وکالت با وکیل پایه یک دادگستری، پرونده حقوقی خود را به یک فرد آگاه از قوانین و با تجربه سپرده تا بدین ترتیب شانس موفقیت خود را در پرونده حقوقی مربوطه افزایش دهند.

با این وجود، در برخی شرایط ، امکان انعقاد قرارداد وکالت برای افراد وجود نداشته و آنها در صدد بوده تا با مشاوره با وکیل  تلفنی، صرفا اطلاعات خود را در زمینه مشکل حقوقی بالا ببرند ، اما شخصا در مرجع قضایی حاضر گردیده و از حقوق قانونی خود دفاع نمایند. به علاوه، در برخی از موارد، اقدام افراد برای دریافت مشاوره از وکیل تلفنی صرفا در جهت افزایش اطلاعات حقوقی بوده، بی آنکه دارای پرونده قضایی در دادگاه یا دادسرا باشند.

و چه بسا در مواردی ر ابتدای امر ترجیح می‌دهند با یک وکیل تلفنی صحبت کرده و اگر با وی به توافق رسیدند و مشکلشان را مطرح کردند و به نظر آنها وکیلی که به صورت تلفنی با آنها صحبت می‌کند ی‌تواند کارشان را به بهترین شکل انجام دهد بعد از صحبت تلفنی مراجعه حضوری کرده و پرونده خود را به وکیل متخصص بسپارند.

در تمام موارد بالا گروه وکلای فروکیل واقع در فردیس کرج قریشی شمالی نبش خیابان بیست و نهم برج آوین سنتر طبقه ۵ واحد ۵۰۲ ی‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. گروه وکلای فروکیل با استفاده از وکلای متخصص در زمینه‌های مختلف ملکی حقوقی خانواده اداره کار ثبتی شما را در این امر یاری خواهند کرد ای ارتباط با وکیل تلفنی در فروکیل شما می‌توانید با هر یک از شماره‌های ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲/۰۹۱۹۷۹۶۹۳۶۷ ارتباط تلفنی گرفته و مشورت لازم را به عمل آورید

4.9/5 - (22 امتیاز)

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید

بهترین مشاوره حقوقی تلفنی خانواده و معرفی آن

گروه وکلای فروکیل در ذیل این مقاله قصد دارد به شما توضیح دهند که چه مباحثی زیر مجموعه حقوق خانواده خواهند بود. حقوق خانواده خود شامل سه بخش مهم است این سه بخش تقسیم می‌شوند به مباحث…

بازدید: 428 نفر
1402/08/25
خواندن این مقاله

گروه وکلای کرج با وکلای حاذق و حرفه ای

امروزه چالش‌های حقوقی بسیار گسترده شده و پیچیده گی‌ های زیادی پیدا کرده است و احتیاج به حضور وکیل در اکثر پرونده‌های حقوقی خانواده و..... احساس می‌شود به همین دلیل بسیاری افراد زمانی که دچار چالش و…

بازدید: 30 نفر
1403/02/30
خواندن این مقاله

جرایم قابل گذشت و جرایم غیرقابل گذشت و آشنایی کامل با آنها

گروه وکلای فروکیل در ذیل این مقاله سعی در توضیح جرم و انواع آن که به جرایم قابل گذشت و جرایم غیرقابل گذشت تقسیم می‌شود  دارد. و ابتدای کار باید بررسی کرد که اصلاً جرم چیست؟ چه…

بازدید: 304 نفر
1402/10/21
خواندن این مقاله

دفتر وکالت در فردیس

وکالت یکی از شغل‌هایی است که نیاز به دفتر دارد تا بتوان در آن با موکل درباره مسائل حقوقی صحبت کرد. اگر شما یک مشکل حقوقی برایتان به وجود آمده است یا این که قصد دارید در…

بازدید: 810 نفر
1402/05/20
خواندن این مقاله

برای مشاوره حقوقی تلفنی رایگان در شهریار با چه شماره ای تماس بگیریم

مشاور حقوقی تلفنی رایگان در شهریار عبارتند از ارائه راهنمایی‌های حقوقی لازم به افرادی که تماس می‌گیرند از طرف وکیل پایه یک دادگستری در شهریار یا مشاوران حقوقی در شهریار این گونه مشاوره‌ها معمولاً به دو دسته…

بازدید: 416 نفر
1402/09/03
خواندن این مقاله

بهترین وکیل خانواده با سابقه بالا و حق الوکاله قسطی

حقوق خانواده شامل سه بخش مهم است: ازدواج، طلاق و روابط والدین با فرزندان. مباحثی مانند مهریه زوجه و نفقه همسر در بحث ازدواج و مباحث جدایی و طلاق و فسخ نکاح در بخش دوم (طلاق) و…

بازدید: 64 نفر
1403/02/10
خواندن این مقاله

سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 09426001202 مشاوره تلفنی رایگان - 09197969367 مشاوره تلفنی رایگان - 09376848721