متشکل از بهترین وکلای تهران و البرز(کرج- فردیس - ملارد) و شهریار باتجربه بسیار بالا

اگر یکی از وراث حاضر به فروش نباشد چه مشکلاتی پیش می آید؟

اگر یکی از وراث حاضر به فروش نباشد
  • 5 آذر 1402
  • 6 دقیقه
  • بدون دیدگاه
  • نوشته شده توسط تیم تحریره فروکیل

یکی از مهم‌ترین مباحثی که در بحث ارث و میراث در مورد آن صحبت می‌شود در رابطه با نحوه فروش ماترک می‌باشد که ممکن است خانه باشد یا زمین باشد یا غیر یکی از سوالاتی که همواره ذهن وراث را به خود مشغول می‌کند این است که اگر یکی از وراث حاضر به فروش نباشد چه باید کرد و چه اتفاقی خواهد افتاد ما در این مقاله در مورد این مسئله پاسخ می‌دهیم.

گروه وکلای  فروکیل با استفاده از بهترین وکلا و کارشناسان در زمینه‌های مختلف و همچنین در مبحث ارث پاسخ شما را در این زمینه به صورت کامل خواهند داد برای ارتباط با گروه وکلای فروکیل شما می‌توانید به آدرس ما در فردیس شمالی نبش خیابان بیست و نهم برج آوین سنتر طبقه ۵ واحد ۵۰۲ مراجعه حضوری نمایید. یا با شماره ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲ تماس تلفنی حاصل کرده و سوالات خود را مطرح کنید و پاسخ سوالات خود را از کارشناسان ما دریافت کنید.

اگر یکی از وراث حاضر به فروش نباشد چه اتفاقی می‌افتد؟

زمانی که فردی فوت می‌کند ممکن است اموالی داشته باشد که این اموال به وراث وی به ارث می‌رسد و این ارث ممکن است ملک باشد و وراث به پول حاصل از فروش ملک نیاز داشته باشند در این بین نیاز است که همه وراث برای فروش ملک رضایت داشته باشند چالش در جایی مطرح می‌شود که اگر یکی از وراث حاضر به فروش نباشد و در این صورت  چه باید کرد؟ ابتدای کار بهترین اتفاق این است که با گفت و گو و سازش موضوع حل شود این روش بی‌دردسرترین روش ممکن خواهد بود و در مرحله بعدی اگر یکی از وراث در ملک موروثی سکونت داشته باشد و حاضر نباشد که ملک را به دیگر ورثه تحویل بدهد وراث دیگر می‌توانند درخواست خلع ید مشاعی بدهند.

در مورد بعدی اگر بیشتر وراث قصد فروش ملک را داشته باشند و اگر یکی از وراث حاضر به فروش نباشد،وراث دیگر می‌توانند از دادگاه تقاضای فروش ملک را داشته باشند سپس دادگاه اقدام به فروش می‌کند و سهم هر کدام را به آنها می‌دهد. برای پاسخ به سوالاتتان در زمینه ارث و میراثمیتوانید با گروه وکلای فروکیل ارتباط بگیرید، برای ارتباط با گروه وکلای فروکیل شما می‌توانید به آدرس ما در فردیس شمالی نبش خیابان بیست و نهم برج آوین سنتر طبقه ۵ واحد ۵۰۲ مراجعه حضوری نمایید. یا با شماره ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲ تماس تلفنی حاصل کرده و سوالات خود را مطرح کنید و پاسخ سوالات خود را از کارشناسان ما دریافت کنید.

اگر یکی از وراث حاضر به فروش نباشد

اگر یکی از وراث حاضر به فروش نباشد، وراث دیگر می‌توانند بفروشند؟

گاهی اوقات ممکن است یکی از ورثه ملکی را که از متوفی به جا مانده ،بفروشد اگر سایر وراث تراضی به این امر نداشته باشند مشکلی پیش نمی‌آید اما زمانی که سایر وراث اعتراض داشته باشند دچار مشکل خواهد شد مشخصا یکی از وراث حق ندارد بدون رضایت سایر وراث ملک را بفروشد و از نظر قانونی دخل و تصرف و حتی فروش ملکی که به صورت شریکی است مجاز نیست و ممنوع است.

سهم هر کدام از ورثه مشخص شده باشد هر یک می‌تواند سهم خودشان را بفروشند حتی اگر یکی از وراث حاضر به فروش نباشد به دلیل اینکه آن شخص مالک مقدار سهمی است که به او می‌رسد، به این شرط که ورثه‌ای که قصد فروش ملک را دارد نباید در سهم دیگران دخالت کند و این فروش نباید به  گونه‌ای باشد که در سهم سایر وراث دخل و تصرف می‌شود و مزاحمت ایجاد شود.نکته‌ای که وجود دارد زمانی یکی از ورثه سهم خود را فروخت مالک جدید نمی‌تواند بدون اجازه سایر مالکین تصرف در ملک داشته باشد تا زمانی که ملک هنوز تقسیم نشده است.

گروه وکلای فروکیل با استفاده از بهترین وکلا و کارشناسان درزمینه‌های مختلف و همچنین در مبحث ارث پاسخ شما را در این زمینه به صورت کامل خواهند داد برای ارتباط با گروه وکلای فروکیل شما می‌توانید به آدرس ما در فردیس شمالی نبش خیابان بیست و نهم برج آوین سنتر طبقه ۵ واحد ۵۰۲ مراجعه حضوری نمایید. یا با شماره ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲ تماس تلفنی حاصل کرده و سوالات خود را مطرح کنید و پاسخ سوالات خود را از کارشناسان ما دریافت کنید.

 اگر یکی از وراث حاضر به فروش نباشد چه باید کرد؟

برای انجام مراحل تقسیم ارث، دادخواست مربوط به خلع ید مشایی و فروش ملک ارثی و تقسیم ارث مادر و اگر یکی از وراث حاضر به فروش نباشد در تمام این مراحل حضور یک وکیل متخصص ارث در فردیس به شما کمک شایانی خواهد کرد. برای اینم رو ما به شما گروه وکلای فروکیل را معرفی می‌کنیم که با استفاده از  با تجربه‌ترین وکلا زمینه ارث شما را در این امر یاری خواهند کرد.

گروه وکلای فروکیل با استفاده از بهترین وکلا و کارشناسان در زمینه‌های مختلف و همچنین در مبحث ارث پاسخ شما را در این زمینه به صورت کامل خواهند داد برای ارتباط با گروه وکلای فروکیل شما می‌توانید به آدرس ما در فردیس شمالی نبش خیابان بیست و نهم برج آوین سنتر طبقه ۵ واحد ۵۰۲ مراجعه حضوری نمایید. یا با شماره ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲ تماس تلفنی حاصل کرده و سوالات خود را مطرح کنید و پاسخ سوالات خود را از کارشناسان ما دریافت کنید.

خلاصه مطلب

اگر در زمینه ارث و میراث دچار مشکل شدید و با سایر وراث به توافق نرسیدید بهترین اقدام این است که با یک وکیل متخصص و یا وکیل مالیات بر ارث در این باره این موضوع صحبت کرده و مشورت بگیرید یا به وی به وکالت دهید. مثلاً اگر یکی از وراث حاضر به فروش نباشد بهترین اقدام این است که شما با یک وکیل مشورت کنید که چه اقدامی انجام دهید و با اطمینان خاطر بیشتری در این مسیر گام بردارید برای این امر ما به شما گروه وکلای فروکیل را معرفی می‌کنیم.

گروه وکلای فروکیل با استفاده از بهترین وکلا و کارشناسان در زمینه‌های مختلف و همچنین در مبحث ارث پاسخ شما را در این زمینه به صورت کامل خواهند داد برای ارتباط با گروه وکلای فروکیل شما می‌توانید به آدرس ما در فردیس شمالی نبش خیابان بیست و نهم برج آوین سنتر طبقه ۵ واحد ۵۰۲ مراجعه حضوری نمایید.یا با شماره ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲ تماس تلفنی حاصل کرده و سوالات خود را مطرح کنید و پاسخ سوالات خود را از کارشناسان ما دریافت کنید.

4.9/5 - (9 امتیاز)

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید

مشاوره حقوقی رایگان [۲۴ ساعته] ✓ با بهترین وکلای تهران و کرج

یکی از پرکاربرد ترین خدمات حقوقی مشاوره حقوقی رایگان می باشد گروه وکلای فروکیل در جهت خدمت رسانی به مردم یکی از خدمات اصلی خود را مشاوره حقوقی رایگان قرار داده این خدمات برای افرادی که دچار…

بازدید: 375 نفر
1402/11/04
خواندن این مقاله

طلاق قضایی در فردیس چگونه انجام می‌شود؟

گروه وکلای فروکیل در ضمن این مقاله سعی در ارائه مطالب مفید از جمله اطلاعاتی در مورد طلاق قضایی به شما مطالعه کننده محترم دارد. عنوان طلاق قضایی شاید بارها و شاید حتی یک بار به گوش…

بازدید: 362 نفر
1402/09/26
خواندن این مقاله

بهترین مشاوره حقوقی تلفنی ملکی با سابقه بالا

دعاوی ملکی و ثبتی دایره وسیعی از موضوعات و دعاوی حقوقی وکیفری را شامل می‌شوند . و این امر سبب گستردگی در پرونده‌های قضایی در محاکم دادگستری شده است. یکی از مهم ترین دلایل حادث شدن دعاوی…

بازدید: 651 نفر
1402/08/19
خواندن این مقاله

حق الوکاله ی طلاق به صورت اقساطی در فروکیل

گروه وکلای فروکیل در قالب این مقاله سعی در پاسخ به سوالات متعدد در مورد حق الوکاله ی طلاق دارد سوالاتی از قبیل اینکه طلاق چیست؟ مراحل آن چیست؟ چه مدارکی لازم است آیا برای طلاق حتماً…

بازدید: 162 نفر
1402/12/25
خواندن این مقاله

برای مشاوره حقوقی تلفنی رایگان در مارلیک با چه شماره ای تماس بگیریم

مشاور حقوقی تلفنی رایگان در مارلیک عبارتند از ارائه راهنمایی‌های حقوقی لازم به اشخاصی که تماس می‌گیرند از طرف وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی. این گونه مشاوره‌ها معمولاً در دو دسته جای می‌گیرند دسته اول افرادی که…

بازدید: 427 نفر
1402/08/29
خواندن این مقاله

مشاوره حقوقی در فردیس به صورت رایگان

قبل از انجام هر کار حقوقی، دریافت مشاوره حقوقی بسیار اهمیت دارد. یکی از مهمترین توصیه ما این است که اگر قصد دارید در فردیس کارهای حقوقی خود را با موفقیت جلو ببرید از مشاوره حقوقی در…

بازدید: 2746 نفر
1402/05/15
خواندن این مقاله

سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 09426001202 مشاوره تلفنی رایگان - 09197969367 مشاوره تلفنی رایگان - 09376848721