متشکل از بهترین وکلای تهران و البرز(کرج- فردیس - ملارد) و شهریار باتجربه بسیار بالا

اگر یکی از وراث حاضر به فروش نباشد چه مشکلاتی پیش می آید؟

اگر یکی از وراث حاضر به فروش نباشد
  • 5 آذر 1402
  • 6 دقیقه
  • بدون دیدگاه
  • نوشته شده توسط تیم تحریره فروکیل

یکی از مهم‌ترین مباحثی که در بحث ارث و میراث در مورد آن صحبت می‌شود در رابطه با نحوه فروش ماترک می‌باشد که ممکن است خانه باشد یا زمین باشد یا غیر یکی از سوالاتی که همواره ذهن وراث را به خود مشغول می‌کند این است که اگر یکی از وراث حاضر به فروش نباشد چه باید کرد و چه اتفاقی خواهد افتاد ما در این مقاله در مورد این مسئله پاسخ می‌دهیم.

گروه وکلای  فروکیل با استفاده از بهترین وکلا و کارشناسان در زمینه‌های مختلف و همچنین در مبحث ارث پاسخ شما را در این زمینه به صورت کامل خواهند داد برای ارتباط با گروه وکلای فروکیل شما می‌توانید به آدرس ما در فردیس شمالی نبش خیابان بیست و نهم برج آوین سنتر طبقه ۵ واحد ۵۰۲ مراجعه حضوری نمایید. یا با شماره ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲ تماس تلفنی حاصل کرده و سوالات خود را مطرح کنید و پاسخ سوالات خود را از کارشناسان ما دریافت کنید.

اگر یکی از وراث حاضر به فروش نباشد چه اتفاقی می‌افتد؟

زمانی که فردی فوت می‌کند ممکن است اموالی داشته باشد که این اموال به وراث وی به ارث می‌رسد و این ارث ممکن است ملک باشد و وراث به پول حاصل از فروش ملک نیاز داشته باشند در این بین نیاز است که همه وراث برای فروش ملک رضایت داشته باشند چالش در جایی مطرح می‌شود که اگر یکی از وراث حاضر به فروش نباشد و در این صورت  چه باید کرد؟ ابتدای کار بهترین اتفاق این است که با گفت و گو و سازش موضوع حل شود این روش بی‌دردسرترین روش ممکن خواهد بود و در مرحله بعدی اگر یکی از وراث در ملک موروثی سکونت داشته باشد و حاضر نباشد که ملک را به دیگر ورثه تحویل بدهد وراث دیگر می‌توانند درخواست خلع ید مشاعی بدهند.

در مورد بعدی اگر بیشتر وراث قصد فروش ملک را داشته باشند و اگر یکی از وراث حاضر به فروش نباشد،وراث دیگر می‌توانند از دادگاه تقاضای فروش ملک را داشته باشند سپس دادگاه اقدام به فروش می‌کند و سهم هر کدام را به آنها می‌دهد. برای پاسخ به سوالاتتان در زمینه ارث و میراثمیتوانید با گروه وکلای فروکیل ارتباط بگیرید، برای ارتباط با گروه وکلای فروکیل شما می‌توانید به آدرس ما در فردیس شمالی نبش خیابان بیست و نهم برج آوین سنتر طبقه ۵ واحد ۵۰۲ مراجعه حضوری نمایید. یا با شماره ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲ تماس تلفنی حاصل کرده و سوالات خود را مطرح کنید و پاسخ سوالات خود را از کارشناسان ما دریافت کنید.

اگر یکی از وراث حاضر به فروش نباشد

اگر یکی از وراث حاضر به فروش نباشد، وراث دیگر می‌توانند بفروشند؟

گاهی اوقات ممکن است یکی از ورثه ملکی را که از متوفی به جا مانده ،بفروشد اگر سایر وراث تراضی به این امر نداشته باشند مشکلی پیش نمی‌آید اما زمانی که سایر وراث اعتراض داشته باشند دچار مشکل خواهد شد مشخصا یکی از وراث حق ندارد بدون رضایت سایر وراث ملک را بفروشد و از نظر قانونی دخل و تصرف و حتی فروش ملکی که به صورت شریکی است مجاز نیست و ممنوع است.

سهم هر کدام از ورثه مشخص شده باشد هر یک می‌تواند سهم خودشان را بفروشند حتی اگر یکی از وراث حاضر به فروش نباشد به دلیل اینکه آن شخص مالک مقدار سهمی است که به او می‌رسد، به این شرط که ورثه‌ای که قصد فروش ملک را دارد نباید در سهم دیگران دخالت کند و این فروش نباید به  گونه‌ای باشد که در سهم سایر وراث دخل و تصرف می‌شود و مزاحمت ایجاد شود.نکته‌ای که وجود دارد زمانی یکی از ورثه سهم خود را فروخت مالک جدید نمی‌تواند بدون اجازه سایر مالکین تصرف در ملک داشته باشد تا زمانی که ملک هنوز تقسیم نشده است.

گروه وکلای فروکیل با استفاده از بهترین وکلا و کارشناسان درزمینه‌های مختلف و همچنین در مبحث ارث پاسخ شما را در این زمینه به صورت کامل خواهند داد برای ارتباط با گروه وکلای فروکیل شما می‌توانید به آدرس ما در فردیس شمالی نبش خیابان بیست و نهم برج آوین سنتر طبقه ۵ واحد ۵۰۲ مراجعه حضوری نمایید. یا با شماره ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲ تماس تلفنی حاصل کرده و سوالات خود را مطرح کنید و پاسخ سوالات خود را از کارشناسان ما دریافت کنید.

 اگر یکی از وراث حاضر به فروش نباشد چه باید کرد؟

برای انجام مراحل تقسیم ارث، دادخواست مربوط به خلع ید مشایی و فروش ملک ارثی و تقسیم ارث مادر و اگر یکی از وراث حاضر به فروش نباشد در تمام این مراحل حضور یک وکیل متخصص ارث در فردیس به شما کمک شایانی خواهد کرد. برای اینم رو ما به شما گروه وکلای فروکیل را معرفی می‌کنیم که با استفاده از  با تجربه‌ترین وکلا زمینه ارث شما را در این امر یاری خواهند کرد.

گروه وکلای فروکیل با استفاده از بهترین وکلا و کارشناسان در زمینه‌های مختلف و همچنین در مبحث ارث پاسخ شما را در این زمینه به صورت کامل خواهند داد برای ارتباط با گروه وکلای فروکیل شما می‌توانید به آدرس ما در فردیس شمالی نبش خیابان بیست و نهم برج آوین سنتر طبقه ۵ واحد ۵۰۲ مراجعه حضوری نمایید. یا با شماره ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲ تماس تلفنی حاصل کرده و سوالات خود را مطرح کنید و پاسخ سوالات خود را از کارشناسان ما دریافت کنید.

خلاصه مطلب

اگر در زمینه ارث و میراث دچار مشکل شدید و با سایر وراث به توافق نرسیدید بهترین اقدام این است که با یک وکیل متخصص و یا وکیل مالیات بر ارث در این باره این موضوع صحبت کرده و مشورت بگیرید یا به وی به وکالت دهید. مثلاً اگر یکی از وراث حاضر به فروش نباشد بهترین اقدام این است که شما با یک وکیل مشورت کنید که چه اقدامی انجام دهید و با اطمینان خاطر بیشتری در این مسیر گام بردارید برای این امر ما به شما گروه وکلای فروکیل را معرفی می‌کنیم.

گروه وکلای فروکیل با استفاده از بهترین وکلا و کارشناسان در زمینه‌های مختلف و همچنین در مبحث ارث پاسخ شما را در این زمینه به صورت کامل خواهند داد برای ارتباط با گروه وکلای فروکیل شما می‌توانید به آدرس ما در فردیس شمالی نبش خیابان بیست و نهم برج آوین سنتر طبقه ۵ واحد ۵۰۲ مراجعه حضوری نمایید.یا با شماره ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲ تماس تلفنی حاصل کرده و سوالات خود را مطرح کنید و پاسخ سوالات خود را از کارشناسان ما دریافت کنید.

4.8/5 - (6 امتیاز)

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید

مشاوره حقوقی تلفنی رایگان در ملارد و آشنایی با بهترین گروه وکلا

مشاوره حقوقی تلفنی رایگان در ملارد عبارت است  از: ارائه راهنمایی‌های حقوقی لازم به اشخاص توسط وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی. زمانی که یک پرونده حقوقی کیفری یا ملکی یا.... برای افراد پیش می‌آید به دلیل اینکه…

بازدید: 237 نفر
1402/08/27
خواندن این مقاله

گواهی تجرد چیست؟ آشنایی با کاربرد آن و نحوه دریافت

طبق تعریفی که سازمان ثبت احوال کشور از گواهی تجرد کرده این گونه است که صاحب شناسنامه سابقه ازدواج داشته است یا نداشته است و ازدواج سابق او منجر به جدایی شده بر اثر طلاق یا فسخ…

بازدید: 277 نفر
1402/08/02
خواندن این مقاله

وکیل قرارداد نویسی در فردیس، ملارد و شهریار به همراه تلفن

گروه وکلای فروکیل در این مقاله سعی بر این دارد به شما مطالعه کننده محترم اهمیت استفاده از وکیل قرارداد نویسی را توضیح داده و اینکه بررسی کنیم وکیل قرارداد نویسی چه وکیلی است و چه اقداماتی…

بازدید: 170 نفر
1402/10/06
خواندن این مقاله

بهترین مشاوره حقوقی تلفنی خانواده و معرفی آن

گروه وکلای فروکیل در ذیل این مقاله قصد دارد به شما توضیح دهند که چه مباحثی زیر مجموعه حقوق خانواده خواهند بود. حقوق خانواده خود شامل سه بخش مهم است این سه بخش تقسیم می‌شوند به مباحث…

بازدید: 229 نفر
1402/08/25
خواندن این مقاله

طلاق با داشتن حق طلاق و آشنایی با شرایط و مراحل آن

طلاق با داشتن حق طلاق یعنی اینکه زن از طرف آقا یک وکالت‌نامه رسمی تحت عنوان وکالت در طلاق دارد وکالت در طلاق همان حق طلاق است که در یکی از دفاتر ثبت اسناد رسمی تنظیم شده…

بازدید: 287 نفر
1402/07/27
خواندن این مقاله

بهترین مشاوره حقوقی تلفنی ملکی با سابقه بالا

دعاوی ملکی و ثبتی دایره وسیعی از موضوعات و دعاوی حقوقی وکیفری را شامل می‌شوند . و این امر سبب گستردگی در پرونده‌های قضایی در محاکم دادگستری شده است. یکی از مهم ترین دلایل حادث شدن دعاوی…

بازدید: 293 نفر
1402/08/19
خواندن این مقاله

سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 09426001202 مشاوره تلفنی رایگان - 09197969367 وکیل اداره کار - 09903446741 وکیل اداره کار