متشکل از بهترین وکلای تهران و البرز(کرج- فردیس - ملارد) و شهریار باتجربه بسیار بالا

بهترین وکیل طلاق در ملارد و روش ارتباط با آن

وکیل طلاق در ملارد
 • 11 مهر 1402
 • 8 دقیقه
 • بدون دیدگاه
 • نوشته شده توسط تیم تحریره فروکیل

یکی از راه‌هایی که زن و مرد می‌توانند در طی آن به زندگی زناشویی خود بصورت شرعی و قانونی خاتمه دهند، واقعه طلاق می‌باشد. قطعا طلاق تحت هیچ شرایطی اتفاق خوشایندی نیست، اما گاهی هم تنها راه‌حل ممکن یا حتی بعضی اوقات بهترین راه حل موجود است.

به عبارت دیگر، گرچه طلاق همیشه برای هر یک از طرفین یعنی زن و شوهر و علی‌الخصوص فرزندان آن‌ها، اتفاقی تلخ و دشوار یا حتی ناگوار و ناخوشایند است اما گاهی اوقات نیز بحث انتخاب بین بد و بدتر است!!!

طلاق خود مستلزم طی روند مختلف قضایی و تشریفات خاص قانونی بوده که پس از آن آثار و تبعات حقوقی مختص به خود را دارا می‌باشد که جهت انجام روال آن در شهرستان ملارد، دریافت مشاوره و اخذ کمک از یک وکیل متخصص طلاق در ملارد به جد توصیه خواهد شد.

در ادامه به انواع طلاق در ملارد با حضور بهترین وکیل طلاق در ملارد و هرآنچه که باید در رابطه با آن بدانیم، خواهیم پرداخت.

در ادامه با ما همراه باشید.

 

معنی لغوی طلاق

پیش از هرچیز بهتر است که به بررسی معنای لغوی طلاق برای فهم هرچه بیشتر آن بپردازیم. طلاق کلمه ای عربی بوده و در لغت به معنای رها کردن و گشودن گره می‌باشد. علاوه‌بر آن فقه اسلامی کلمه طلاق را بدین شکل معنا کرده‌است، زایل نمودن قید ازدواج با لفظ مخصوص آن.

طلاق در عرف

یکی از مرسوم‌ترین و متداول‌ترین دعاوی طرح شده در مراجع قضایی مختلف، انواع مختلف دعاوی طلاق خواهد بود. البته باعث تأسف است که یکی از بیشمارترین دعاوی خانواده را، پرونده‌های طلاق به خود اختصاص داده و روز به روز نیز آمار واقعه فوق در حال فزونی است.

با اینکه واقعه طلاق از منفورترین وقایع و تلخ‌ترین رویدادهایی است که می‌تواند در زندگی هر شخصی رخ دهد، اما گاهی نیز راه نجات و رهایی یا حتی جلوگیری از بروز بسیاری از اتفاقات تلخ‌تر در آینده دور یا نزدیک خواهد بود.

 

درخواست طلاق با وکیل طلاق در ملارد

قانونا طلاق حق مرد بوده و عموماً توسط مرد درخواست داده می‌شود اما تحت شرایطی نیز توسط زن بوقوع خواهد پیوست.

طلاق براساس درخواست کننده آن به دو دسته ذیل تقسیم می‌شود؛

در زندگی زناشویی طرفین پرونده، زن و شوهر بوده و طبیعتاً طلاق از سوی یکی از آن‌ها اتفاق خواهد افتاد که در صورت تصمیم به چنین درخواستی در ملارد، بهترین راه‌حل ممکن استفاده از وکیل طلاق در ملارد خواهد بود که در ادامه مفصلا بدان خواهیم پرداخت.

درخواست طلاق با وکیل طلاق در ملارد

طلاق از طرف زوج از طریق وکیل طلاق در ملارد

در قانون حق طلاق اصولاً با مرد است و مرد در صورتیکه ادعا نماید، ادامه زندگی مشترک برای وی دشوار بوده و امکان صلح و سازش وی با همسر را نداشته و همچنین این ادعا را نیز به اثبات برساند، موفق به دریافت حکم طلاق خواهد شد.

مرد جهت درخواست طلاق اقدام به تنظیم و ثبت دادخواست از سوی خویش نموده و آن را از طریق یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ثبت می‌نماید و منتظر تشکیل جلسه دادگاه خانواده خواهد ماند.

نکته حایز اهمیت در این خصوص آن است که مرد جهت درخواست طلاق از سمت خویش بایستی کلیه حق و حقوق قانونی زن از جمله؛ مهریه، نفقه، اجرت‌المثل و… را تمام و کمال پرداخت نماید، علاوه‌بر آن نیز شرکت در جلسات مشاوره خانواده و استفاده از داوری نیز ضروری است.

گرچه درخواست طلاق، حق قانونی مرد به شمار می‌رود و شاید در وهله اول چنین درخواستی از سوی وی آنچنان نیز سخت و پیچیده به نظر نیاید، اما قطع به یقین استفاده از وکیل طلاق در ملارد جهت رسیدن به نتیجه در کم‌ترین زمان ممکن، بهترین راه‌حل موجود خواهد بود.

 

طلاق از طرف زوجه از طریق وکیل طلاق در ملارد

درست است که حق طلاق اصولاً و قانونا جز حقوق مرد به شمار می‌رود، اما قانون تحت شرایطی نیز این حق را برای زنان نیز در نظر گرفته است؛ بطوریکه زنان نیز با طی تشریفات خاص قانونی و اثبات مواردی امکان درخواست طلاق را خواهند داشت.

لازم به ذکر است که طلاق از سوی زنان به دو صورت قابل انجام خواهد بود؛

 • طلاق با داشتن وکالت در طلاق
 • طلاق با اثبات عسروحرج

اما منظور از هریک از موارد فوق چیست؟ در ادامه به بررسی هریک خواهیم پرداخت.

 

درخواست طلاق با وکالت در طلاق از طریق وکیل طلاق در ملارد

زن تحت شرایط قانونی حق طلاق را همچون مرد خواهد داشت، اما ناگفته نماند که درخواست طلاق از سوی مرد و به نتیجه‌ رسیدن آن آنچنان هم کار آسانی نیست.

از بین راه‌های طلاق از سوی زن، داشتن وکالت‌ طلاق از مرد بهترین و راحت‌ترین راهکار ممکن می‌باشد.

بدین ترتیب، چنانچه زن وکالت در طلاق یا به عبارتی دیگر همان حق طلاق را از شوهر خود دریافت نموده باشد با کمک یک وکیل خوب و حرفه‌ای طلاق در ملارد و البته با طی تشریفات خاص آن قادر به اخذ حکم طلاق از سوی مراجع صالح قضایی خواهد بود.

 

درخواست طلاق با اثبات عسروحرج زن با کمک وکیل طلاق در ملارد

یکی از شرایطی که زن به وسیله اثبات آن حق طلاق را به دست خواهد آورد، شرایط عسر و حرج وی می‌باشد. اما منظور از شرایط عسروحرج چیست؟

شایان ذکر است که به وجود شرایط و وضعیتی که ادامه زندگی مشترک را برای زن سخت و مشقت آور یا غیرممکن نماید، عسروحرج گفته می‌شود. شرایط عسر و حرج زوجه دارای مصادیق مختلفی است که در ادامه به برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت.

 • محکومیت قطعی شوهر به حبس به مدت ۵ سال یا بیشتر از آن
 • اعتیاد شوهر به هریک از مواد مخدر، مشروبات الکلی و…، که به اساس زندگی مشترک خللی وارد نماید.
 • ترک زندگی خانوادگی توسط شوهر به مدت ۶ ماه متوالی یا ٩ ماه متناوب در یک سال آن هم بدون عذر موجه.
 • ابتلا شوهر به هریک از بیماری‌های صعب‌العلاج روحی یا جسمی که به زندگی مشترک خلل وارد نماید.
 • هرگونه سورفتار توسط شوهر اعم از ضرب و جرح، توهین و….

گرچه وجود هریک از شرایط بالا برای زن براساس آنچه گفته شد، عسروحرج به شمار آمده و مطابق با قانون، حق طلاق را برای زوجه به وجود می‌آورد اما خوب است بدانید که اثبات شرایط فوق و به نتیجه مدنظر رسیدن بدون کمک و مشاوره از شخص متخصص و باتجربه در این زمینه بسیار مشکل و گاهی حتی غیرممکن خواهد بود.

بدین ترتیب، چنانچه قصد طلاق را به علت وجود هریک از شرایط اشاره شده دارید، استفاده از وکیل طلاق در ملارد اکیدا توصیه خواهد شد.

انواع مختلف طلاق از طریق وکیل طلاق در ملارد

طلاق از نظر حق رجوع به دو قسم تقسیم می‌شود؛

طلاق بائن و طلاق رجعی.

طلاق بائن

منظور از طلاق بائن، نوعی از طلاق است که مرد حق رجوع از آن را نخواهد داشت. طلاق بائن خود دارای انواع مختلفی است از جمله؛

 • طلاق زن یائسه
 • طلاق قبل از نزدیکی
 • طلاق بعد از سه وصلت متوالی
 • طلاق براساس خلع و مبارات

طلاق رجعی

یکی از دیگر از انواع طلاق، طلاق رجعی می‌باشد. منظور از طلاق رجعی آن است که مرد در مدت عده حق رجوع به زن را خواهد داشت و پس از اتمام مدت عده نیز حق رجوع برای مرد زایل خواهد گردید.

لازم به ذکر است که بیشتر طلاق‌ها از نوع رجعی به شمار آمده، مگر آنکه یکی از شرایط فوق وجود داشته و طلاق از نوع بائن محسوب گردد.

بهترین وکیل طلاق در ملارد

بهترین وکیل طلاق در ملارد

شاید در نگاه اول درخواست طلاق از سوی زن یا شوهر آنچنان هم کار سختی به نظر نیاید، اما بهتر است بدانید که نحوه درخواست طلاق و پیگیری روند و تشریفات دادرسی آن و از همه مهم‌تر رسیدن به نتیجه مدنظر، مستلزم برخورداری از دانش و آگاهی در زمینه فوق و مشاوره و بهره‌گیری از وکیل متخصص و متبحر طلاق خواهد بود.

بهترین وکیل طلاق در ملارد شخصی است که دارای دانش و تخصص کافی در زمینه قوانین خانواده بوده و چم و خم روال دادرسی و تشریفات قانونی در دادگاه خانواده را به خوبی بداند و از همه آن‌ها مهم‌تر از خصوصیاتی چون؛ صداقت، امانتداری، حسن اخلاق و رفتار و انصاف برخوردار باشد.

 

کلام آخر…

از اینکه تا پایان نوشتار پیش رو ما را همراهی کردید، بسیار سپاسگزاریم. چنانچه در پی بهترین و باتجربه‌ترین وکیل در اندیشه و ملارد در حوزه طلاق در ملارد هستید با ما در ارتباط باشید.

 

وکیل طلاق در ملارد در چه زمینه‌هایی فعالیت می‌کند؟

وکیل طلاق در ملارد در زمینه درخواست انواع طلاق از جمله طلاق از طرف مرد، طلاق از طرف زن بوسیله وکالت در طلاق، طلاق به وسیله اثبات عسروحرج و… فعالیت خواهد نمود.

 

بهترین وکیل طلاق در ملارد کیست؟

بهترین وکیل طلاق در ملارد، شخصی است که دارای خصوصیاتی چون؛ تخصص و تجربه کافی در حوزه قوانین خانواده، عدل و انصاف، صداقت، امانتداری و انصاف باشد.

5/5 - (45 امتیاز)

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید

وکیل طلاق در شهریار به صورت تضمینی و ۱۰۰%

وکیل طلاق در شهریار وکیلی است که به قوانین خانواده آگاهی کافی دارد و قرار است در مقام دفاع از زن و یا مردی که به صورت توافقی یا یک طرفه تصمیم به آن گرفته اند به…

بازدید: 510 نفر
1402/06/23
خواندن این مقاله

وکیل ارث در فردیس و معرفی گروه وکلای فروکیل

همه ما در طول زندگی برایمان اتفاقات مختلفی ممکن است رخ دهد که جهت حل و فصل آن‌ها نیازمند کمک و اخذ مشاوره از شخص متخصص و آگاه آن می‌باشیم. مرگ و میر و اختلافات و چالش‌های…

بازدید: 529 نفر
1402/06/22
خواندن این مقاله

وکیل در اندیشه و ملارد با سابقه و تبحر بالا

در اندیشه و ملارد نیز همانند سایر شهرستان های اطراف تهران، مشکلات حقوقی رو به افزایش بوده و افراد را به آن واداشته که مراجعات مکرر برای پیگیری پرونده خود به دادگاه حقوقی، کیفری داشته باشند. غالبا…

بازدید: 474 نفر
1402/07/03
خواندن این مقاله

وکیل خانواده در مارلیک با سابقه بسیار بالا

در برخورد با مشکلات خانوادگی خود ممکن است این سوال در ذهن شما ایجاد شود که بهترین وکیل خانواده در مارلیک چه کسی است؟ ایا برای مشکلات حقوق خانواده به چه وکیلی مراجعه کنم؟ ایا اگر مشکلی…

بازدید: 647 نفر
1402/06/15
خواندن این مقاله

مشاوره حقوقی در فردیس به صورت رایگان

قبل از انجام هر کار حقوقی، دریافت مشاوره حقوقی بسیار اهمیت دارد. یکی از مهمترین توصیه ما این است که اگر قصد دارید در فردیس کارهای حقوقی خود را با موفقیت جلو ببرید از مشاوره حقوقی در…

بازدید: 2672 نفر
1402/05/15
خواندن این مقاله

دفتر وکالت در شهریار با مشاوره به صورت حضوری و آنلاین

یک وکیل پایه یک دادگستری برای ارائه خدمات  در حوزه های مختلف به موکلینش ملزم به آن بوده که دفتری را در حوزه کاری خویش داشته باشد تا افرادی که نیازمند خدمات وکالت و مشاوره از او…

بازدید: 459 نفر
1402/07/03
خواندن این مقاله

سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 09426001202 مشاوره تلفنی رایگان - 09197969367 وکیل اداره کار - 09903446741 وکیل اداره کار