متشکل از بهترین وکلای تهران و البرز(کرج- فردیس - ملارد) و شهریار باتجربه بسیار بالا

طلاق از طرف مرد در فردیس و آشنایی با مراحل و مدارک آن

طلاق از طرف مرد در فردیس
  • 6 مهر 1402
  • 7 دقیقه
  • بدون دیدگاه
  • نوشته شده توسط تیم تحریره فروکیل

طلاق خود به سه نوع طلاق توافقی در مالی طلاق از طرف مرد در فردیس و طلاق از ناحیه زوجه زن می باشد. که این انواع طلاق روش‌ها و راه‌های متفاوتی برای اجرا و صدور رای دارند گروه وکلای فروکیل در مقاله‌ای تحت عنوان طلاق توافقی در مارلیک طلاق توافقی و راه و روش‌های آن را به صورت مفصل توضیح داده و بررسی کرده است و شما با خواندن آن مقاله اطلاعات کافی در زمینه طلاق توافقی به دست خواهید آورد. در این مقاله به طلاق از طرف مرد خواهیم پرداخت و بررسی خواهیم کرد که چه شرایطی دارد که یک مرد بتواند همسرش را طلاق دهد.

طلاق از طرف مرد در فردیس با چ شرایطی انجام میشود ؟

طبق قانون ۱۱۳۳ قانون مدنی اختیار طلاق با مرد است و مرد بدون نیاز به اثبات دلیل خاصی و به صرف اراده می‌تواند زن را طلاق دهد. طلاق مخصوص عقد دائم است و در صیغه موقت مرد با بذل مدت و بخشیدن مدت باقی مانده به زن می‌تواند رابطه نکاح موقت را یک طرفه از بین ببرد.

در سال‌های گذشته طلاق از طرف مرد با سهولت بیشتری انجام می‌شد و مرد می‌توانست با یک بار مراجعه به دفترخانه همسرش را طلاق دهد اما این راحتی کار باعث افزایش آمار طلاق شد و به همین دلیل قانونگذار برای درخواست طلاق از طرف مرد مراحلی را تعیین کرد که وجود این مراحل طلاق را از طرف  مرد در فردیس را به مراتب سخت‌تر و زمانبرتر می‌کند.

مراحل طلاق از طرف مرد در فردیس

برای اینکه یک مرد بتواند همسرش را طلاق دهد ابتدا باید با مراجعه به دفتر وکالت در مارلیک به یک وکیل طلاق در مارلیک مراجعه کرده یا شخصاً به همراه مدارک مربوط به دفتر خدمات قضایی مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کند بعد از ثبت دادخواست و ارجاع به دادگاه خانواده جلسه دادگاه تشکیل و نهایتاً حکم طلاق صادرمی‌شود در تمام طلاق‌ها به جز طلاق توافقی دادگاه قبل از صدور رای برای صلح و سازش موضوع را به داوری ارجاع می‌دهد هرچند که نظر داور در عمل در رای دادگاه تاثیرگذار نیست اما این مرحله اجباری خواهد بود.

مراحل طلاق از طرف مرد در فردیس

درخواست طلاق از طرف مرد در فردیس چگونه انجام می‌شود؟

اگر مردی بخواهد همسرش را طلاق دهد یعنی طلاق از طرف مرد  در فردیس باشد و زن این طلاق را نخواهد مرد باید دادخواستی مبنی بر درخواست صدور گواهی عدم امکان سازش را به طرفیت همسرش به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی تقدیم کند و در آنجا ثبت کند در مرحله بعد از ثبت دادخواست و پرداخت هزینه دادرسی و… شعبه مربوطه ابلاغیه صادر می‌کند و وقت رسیدگی تعیین می‌کند و مرد در آن جلسه باید حضور پیدا کند و به نسبت به حقوق مالی همسرش ائمه از مهریه اجرت المثل نفقه تعیین تکلیف بشود.

طلاق از طرف مرد در فردیس چقدر زمان می‌برد؟

بعد از اینکه درخواست طلاق از طرف مرد در فردی ثبت شد و جلسه دادگاه تشکیل شد و حکم صادر شد با توجه به اینکه ممکن است زن درخواست تجدید نظر داشته باشد یا به حکم اعتراض کند پس زمان قطعی شدن حکم و مراجعه به دفترخانه برای اجرای صیغه طلاق نیز به طبع متفاوت خواهد بود. اما قانونگذار سه مرحله را برای طلاق از طرف مرد در فردیس در نظر گرفته است که باید این سه مرحله طی شود مرحله اول همان صدور رای بدوی است که ممکن است سوجب آن اعتراض کند کار به مرحله دوم یعنی تجدید نظر برسد و باز هم اعتراض شود و به فرجام خواهی برسد.

مدارک لازم برای طلاق از طرف مرد در فردیس چیست؟

برای طلاق از طرف مرد در فردیس لازم است مرد مدارکی را همراه خود به دادگاه ارائه بدهد این مدارک شامل

۱. اصل شناسنامه و کارت ملی

۲. سند ازدواج

۳. ارائه گواهی عدم امکان سازش

۴. ارائه دادخواست طلاق

طلاق از طرف مرد در فردیس چه تفاوتی با طلاق از ناحیه زن دارد؟

طبق قانون کشور ایران حق طلاق با مرد است و طلاق از طرف مرد در فردیس سریع‌تر از طلاق از سمت زن انجام می‌پذیرد یکی دیگر از تفاوت‌ها این است که زن برای درخواست طلاق یک طرفه از ناحیه خودش باید دلایلی را ارائه کند که این دلایل در قانون تعریف شده‌اند و ما نیز در مقاله‌ای تحت عنوان وکیل طلاق در مارلیک شرایط طلاق از ناحیه زوجه را بررسی کردیم اما در  در مقابل آقایان  که می‌خواهند درخواست طلاق از طرف مرد در فردیس را بدهند احتیاج به دلیل خاصی ندارند.

طلاق از طرف مرد در فردیس چه تفاوتی با طلاق توافقی دارد؟

طلاق توافقی در مارلیک در واقع نوعی طلاق است که ساده‌تر از طلاق از طرف مرد در فردیس به انجام می‌رسد زیرا در این نوع طلاق توافقی بین مرد و زن مبنی بر جدایی حاصل می‌شود و در ذیل این توافق مرد و زن بر سر مهریه،نفقه،اجرت المثل و حضانت فرزندان و جهیزیه و…. نیز خواهند کرد. این توافق مرد و زن باعث می‌شود روند طلاق توافقی سرعت بیشتری نسبت به طلاق‌های یک طرفه از طرف مرد در فردیس یا زن داشته باشد زمانی که طلاق از طرف مرد در فردیس مطرح می‌شود احتمال اعتراض زن وجود دارد و مدت زمان رسیدگی به درخواست طلاق طولانیتر خواهد شد.

در طلاق از طرف مرد در فردیس وکیل چقدر موثر است؟

همانطور که گفته شد پرونده‌های طلاق از طرف مرد در فردیس پیچیده‌تر از طلاق توافقی خواهد بود و قطعاً مرد با چالش‌هایی در دادگاه از طرف همسرش مواجه خواهد شد ائمه از تعیین تکلیف در رابطه با حقوق مالی همسرش و امکان اعتراض و واخواهی فرجام‌خواهی همسر وجود دارد بهترین کار این است که با یک وکیل خانواده در مارلیک مشورت کنید یا وکالت در این خصوص را به وی بدهید تا این وکیل از جانب شما به بهترین شکل این اقدام را انجام دهد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم از همان مراحل ابتدای کار از متخصص این حوزه کمک بگیرید.

برای این امر ما به شما گروه وکلای فروکیل را معرفی می‌کنیم که به صورت تخصصی در این زمینه اقدام می‌کنند شما می‌توانید با شماره گیری ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲ مشاوره تلفنی رایگان بگیرید یا با مراجعه حضوری به دفتر ما در فردیس قریشی شمالی گل‌های ۳ نبش خیابان بیست و نهم برج آوین سنتر طبقه ۵ واحد ۵۰۲ مراجعه نمایید.

طلاق از طرف مرد در فردیس

طلاق از طرف مرد در فردیس به صورت غیابی چه مدت طول می‌کشد؟

طلاق غیابی از طرف مرد در فردیس نیز تشریفاتی دارد که ممکن است باعث طولانی‌تر شدن پروسه طلاق شود مثلاً وقتی حکم غیابی در دادگاه بدوی صادر شود امکان واخواهی زوجه یا عدم حضورش در دفترخانه برای ثبت طلاق وجود دارد که این خودش باعث طولانی‌تر شدن پروسه طلاق خواهد شد.

خلاصه مطلب:  طلاق انواع متفاوتی دارد و در این مقاله ما طلاق از طرف مرد در فردیس را بررسی می‌کنیم و به شما توصیه می‌کنیم اگر شما می‌خواهید از این طلاق استفاده کنید از ابتدای کار با مشورت گرفتن یا سپردن کار کارهایتان به یک وکیل خبره و با سابقه روند کار را سرعت ببخشید و به صورت اصولی پیش بروید ی این امر ما به شما گروه وکلای فروکیل را معرفی می‌کنیم که شما می‌توانید با تماس با شماره ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲ با کارشناسان ما در ارتباط باشید و از آنها مشاوره تلفنی رایگان بگیرید یا به صورت حضوری به آدرس مادر فردیس قریشی شمالی گل‌های ۳ نبش خیابان بیست و نهم برج آوین سنتر طبقه ۵ واحد ۵۰۲ مراجعه کرده و با وکیل خانواده در مارلیک وارد جلسه شده و از وی مشورت گرفته یا به او وکالت دهید.

4.8/5 - (22 امتیاز)

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید

وکیل مهریه در فردیس و دریافت مهریه با وکلای فروکیل

برای دریافت مهریه بهتر است از وکیل مهریه در فردیس راهنمایی و کمک بگیرید به این خاطر که قانون مهریه تغییر کرده است و نیاز است که با راهنمایی یک وکیل خوب، مراحل دریافت مهریه را انجام…

بازدید: 689 نفر
1402/05/24
خواندن این مقاله

انحصار وراثت در فردیس و مراحل مختلف آن

شاید تاکنون درگیر پرونده‌های گوناگون قضایی شده یا شاهد اینگونه دعاوی از سوی سایر افراد بوده‌اید. به هر حال با این تفاسیر قطعا می‌دانید که طرح دعاوی گوناگون و پیگیری روند آن و از آن مهم‌تر دفاع…

بازدید: 462 نفر
1402/07/07
خواندن این مقاله

آشنایی با مراحل طلاق توافقی از ۰ تا ۱۰۰ آن

گروه وکلای فروکیل در قالب این مقاله سعی دارد به شما مطالعه کننده محترم مراحل طلاق توافقی را توضیح و اطلاعات شما را در مورد این موارد و خود طلاق توافقی تکمیل کند.   طلاق توافقی چیست؟…

بازدید: 790 نفر
1402/09/19
خواندن این مقاله

وکیل در مارلیک با تخصص در تمامی زمینه ها

بسیار پیش می‌آید که افراد در روابط مالی یا غیرمالی خویش با یکدیگر دچار مشکل و اختلاف شده و به دنبال کمک و راهنمایی از متخصص در این زمینه می‌گردند. شخصی که می‌تواند در این زمینه به…

بازدید: 579 نفر
1402/06/18
خواندن این مقاله

وکیل طلاق در مارلیک و آشنایی با بهترین گروه وکلا در این منطقه

وکیل طلاق در واقع همان وکیلی است که به امور خانواده که یکی از زیر مجموعه‌های آن طلاق است می پردازد. طلاق خود به سه نوع طلاق از ناحیه زوج، طلاق از ناحیه زوجه ،طلاق توافقی تقسیم…

بازدید: 525 نفر
1402/06/22
خواندن این مقاله

مشاوره حقوقی در فردیس به صورت رایگان

قبل از انجام هر کار حقوقی، دریافت مشاوره حقوقی بسیار اهمیت دارد. یکی از مهمترین توصیه ما این است که اگر قصد دارید در فردیس کارهای حقوقی خود را با موفقیت جلو ببرید از مشاوره حقوقی در…

بازدید: 2672 نفر
1402/05/15
خواندن این مقاله

سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 09426001202 مشاوره تلفنی رایگان - 09197969367 وکیل اداره کار - 09903446741 وکیل اداره کار