متشکل از بهترین وکلای فردیس با تجربه بسیار بالا

طلاق از طرف مرد در فردیس و آشنایی با مراحل و مدارک آن

طلاق از طرف مرد در فردیس
  • 6 مهر 1402
  • 7 دقیقه
  • بدون دیدگاه
  • نوشته شده توسط تیم تحریره فروکیل

طلاق خود به سه نوع طلاق توافقی در مالی طلاق از طرف مرد در فردیس و طلاق از ناحیه زوجه زن می باشد. که این انواع طلاق روش‌ها و راه‌های متفاوتی برای اجرا و صدور رای دارند گروه وکلای فروکیل در مقاله‌ای تحت عنوان طلاق توافقی در مارلیک طلاق توافقی و راه و روش‌های آن را به صورت مفصل توضیح داده و بررسی کرده است و شما با خواندن آن مقاله اطلاعات کافی در زمینه طلاق توافقی به دست خواهید آورد. در این مقاله به طلاق از طرف مرد خواهیم پرداخت و بررسی خواهیم کرد که چه شرایطی دارد که یک مرد بتواند همسرش را طلاق دهد.

طلاق از طرف مرد در فردیس با چ شرایطی انجام میشود ؟

طبق قانون ۱۱۳۳ قانون مدنی اختیار طلاق با مرد است و مرد بدون نیاز به اثبات دلیل خاصی و به صرف اراده می‌تواند زن را طلاق دهد. طلاق مخصوص عقد دائم است و در صیغه موقت مرد با بذل مدت و بخشیدن مدت باقی مانده به زن می‌تواند رابطه نکاح موقت را یک طرفه از بین ببرد.

در سال‌های گذشته طلاق از طرف مرد با سهولت بیشتری انجام می‌شد و مرد می‌توانست با یک بار مراجعه به دفترخانه همسرش را طلاق دهد اما این راحتی کار باعث افزایش آمار طلاق شد و به همین دلیل قانونگذار برای درخواست طلاق از طرف مرد مراحلی را تعیین کرد که وجود این مراحل طلاق را از طرف  مرد در فردیس را به مراتب سخت‌تر و زمانبرتر می‌کند.

مراحل طلاق از طرف مرد در فردیس

برای اینکه یک مرد بتواند همسرش را طلاق دهد ابتدا باید با مراجعه به دفتر وکالت در مارلیک به یک وکیل طلاق در مارلیک مراجعه کرده یا شخصاً به همراه مدارک مربوط به دفتر خدمات قضایی مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کند بعد از ثبت دادخواست و ارجاع به دادگاه خانواده جلسه دادگاه تشکیل و نهایتاً حکم طلاق صادرمی‌شود در تمام طلاق‌ها به جز طلاق توافقی دادگاه قبل از صدور رای برای صلح و سازش موضوع را به داوری ارجاع می‌دهد هرچند که نظر داور در عمل در رای دادگاه تاثیرگذار نیست اما این مرحله اجباری خواهد بود.

مراحل طلاق از طرف مرد در فردیس

درخواست طلاق از طرف مرد در فردیس چگونه انجام می‌شود؟

اگر مردی بخواهد همسرش را طلاق دهد یعنی طلاق از طرف مرد  در فردیس باشد و زن این طلاق را نخواهد مرد باید دادخواستی مبنی بر درخواست صدور گواهی عدم امکان سازش را به طرفیت همسرش به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی تقدیم کند و در آنجا ثبت کند در مرحله بعد از ثبت دادخواست و پرداخت هزینه دادرسی و… شعبه مربوطه ابلاغیه صادر می‌کند و وقت رسیدگی تعیین می‌کند و مرد در آن جلسه باید حضور پیدا کند و به نسبت به حقوق مالی همسرش ائمه از مهریه اجرت المثل نفقه تعیین تکلیف بشود.

طلاق از طرف مرد در فردیس چقدر زمان می‌برد؟

بعد از اینکه درخواست طلاق از طرف مرد در فردی ثبت شد و جلسه دادگاه تشکیل شد و حکم صادر شد با توجه به اینکه ممکن است زن درخواست تجدید نظر داشته باشد یا به حکم اعتراض کند پس زمان قطعی شدن حکم و مراجعه به دفترخانه برای اجرای صیغه طلاق نیز به طبع متفاوت خواهد بود. اما قانونگذار سه مرحله را برای طلاق از طرف مرد در فردیس در نظر گرفته است که باید این سه مرحله طی شود مرحله اول همان صدور رای بدوی است که ممکن است سوجب آن اعتراض کند کار به مرحله دوم یعنی تجدید نظر برسد و باز هم اعتراض شود و به فرجام خواهی برسد.

مدارک لازم برای طلاق از طرف مرد در فردیس چیست؟

برای طلاق از طرف مرد در فردیس لازم است مرد مدارکی را همراه خود به دادگاه ارائه بدهد این مدارک شامل

۱. اصل شناسنامه و کارت ملی

۲. سند ازدواج

۳. ارائه گواهی عدم امکان سازش

۴. ارائه دادخواست طلاق

طلاق از طرف مرد در فردیس چه تفاوتی با طلاق از ناحیه زن دارد؟

طبق قانون کشور ایران حق طلاق با مرد است و طلاق از طرف مرد در فردیس سریع‌تر از طلاق از سمت زن انجام می‌پذیرد یکی دیگر از تفاوت‌ها این است که زن برای درخواست طلاق یک طرفه از ناحیه خودش باید دلایلی را ارائه کند که این دلایل در قانون تعریف شده‌اند و ما نیز در مقاله‌ای تحت عنوان وکیل طلاق در مارلیک شرایط طلاق از ناحیه زوجه را بررسی کردیم اما در  در مقابل آقایان  که می‌خواهند درخواست طلاق از طرف مرد در فردیس را بدهند احتیاج به دلیل خاصی ندارند.

طلاق از طرف مرد در فردیس چه تفاوتی با طلاق توافقی دارد؟

طلاق توافقی در مارلیک در واقع نوعی طلاق است که ساده‌تر از طلاق از طرف مرد در فردیس به انجام می‌رسد زیرا در این نوع طلاق توافقی بین مرد و زن مبنی بر جدایی حاصل می‌شود و در ذیل این توافق مرد و زن بر سر مهریه،نفقه،اجرت المثل و حضانت فرزندان و جهیزیه و…. نیز خواهند کرد. این توافق مرد و زن باعث می‌شود روند طلاق توافقی سرعت بیشتری نسبت به طلاق‌های یک طرفه از طرف مرد در فردیس یا زن داشته باشد زمانی که طلاق از طرف مرد در فردیس مطرح می‌شود احتمال اعتراض زن وجود دارد و مدت زمان رسیدگی به درخواست طلاق طولانیتر خواهد شد.

در طلاق از طرف مرد در فردیس وکیل چقدر موثر است؟

همانطور که گفته شد پرونده‌های طلاق از طرف مرد در فردیس پیچیده‌تر از طلاق توافقی خواهد بود و قطعاً مرد با چالش‌هایی در دادگاه از طرف همسرش مواجه خواهد شد ائمه از تعیین تکلیف در رابطه با حقوق مالی همسرش و امکان اعتراض و واخواهی فرجام‌خواهی همسر وجود دارد بهترین کار این است که با یک وکیل خانواده در مارلیک مشورت کنید یا وکالت در این خصوص را به وی بدهید تا این وکیل از جانب شما به بهترین شکل این اقدام را انجام دهد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم از همان مراحل ابتدای کار از متخصص این حوزه کمک بگیرید.

برای این امر ما به شما گروه وکلای فروکیل را معرفی می‌کنیم که به صورت تخصصی در این زمینه اقدام می‌کنند شما می‌توانید با شماره گیری ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲ مشاوره تلفنی رایگان بگیرید یا با مراجعه حضوری به دفتر ما در فردیس قریشی شمالی گل‌های ۳ نبش خیابان بیست و نهم برج آوین سنتر طبقه ۵ واحد ۵۰۲ مراجعه نمایید.

طلاق از طرف مرد در فردیس

طلاق از طرف مرد در فردیس به صورت غیابی چه مدت طول می‌کشد؟

طلاق غیابی از طرف مرد در فردیس نیز تشریفاتی دارد که ممکن است باعث طولانی‌تر شدن پروسه طلاق شود مثلاً وقتی حکم غیابی در دادگاه بدوی صادر شود امکان واخواهی زوجه یا عدم حضورش در دفترخانه برای ثبت طلاق وجود دارد که این خودش باعث طولانی‌تر شدن پروسه طلاق خواهد شد.

خلاصه مطلب:  طلاق انواع متفاوتی دارد و در این مقاله ما طلاق از طرف مرد در فردیس را بررسی می‌کنیم و به شما توصیه می‌کنیم اگر شما می‌خواهید از این طلاق استفاده کنید از ابتدای کار با مشورت گرفتن یا سپردن کار کارهایتان به یک وکیل خبره و با سابقه روند کار را سرعت ببخشید و به صورت اصولی پیش بروید ی این امر ما به شما گروه وکلای فروکیل را معرفی می‌کنیم که شما می‌توانید با تماس با شماره ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲ با کارشناسان ما در ارتباط باشید و از آنها مشاوره تلفنی رایگان بگیرید یا به صورت حضوری به آدرس مادر فردیس قریشی شمالی گل‌های ۳ نبش خیابان بیست و نهم برج آوین سنتر طبقه ۵ واحد ۵۰۲ مراجعه کرده و با وکیل خانواده در مارلیک وارد جلسه شده و از وی مشورت گرفته یا به او وکالت دهید.

5/5 - (17 امتیاز)

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید

وکیل خانواده در اندیشه و معرفی بهترین گروه وکلا در این منطقه

وکیل خانواده وکیل پایه یک دادگستری است که بیشتر تمرکز خود را در مباحث مربوط به حقوق خانواده  گذاشته .در مبحث حقوق خانواده طبق تجربیات و تسلطی که به دست آورده بهترین گزینه برای وکالت دادن است.…

بازدید: 39 نفر
1402/08/23
خواندن این مقاله

وکیل در شهریار و معرفی بهترین گروه وکلا با تبحر بالا

وکیل در شهریار فردی است که با داشتن سواد حقوقی و تجربه کاری که در حوزه وکالت دارد قرار است در مقام دفاع از موکلی که وکالت پرونده خویش را به وی سپرده است برآید و بهترین…

بازدید: 158 نفر
1402/06/27
خواندن این مقاله

طلاق توافقی در ملارد بررسی مراحل شرایط و زمان آن

درخواست طلاق عموماً یا از طرف زن و یا از طرف شوهر اتفاق می‌افتد اما در این میان، نوع دیگری از طلاق نیز وجود دارد که با رضایت و درخواست هر دو طرف یعنی هم زن و…

بازدید: 197 نفر
1402/06/22
خواندن این مقاله

طلاق از طرف زن در فردیس و مزایای استفاده از وکیل + هزینه +مراحل

در قوانین ایران اصولاً حق طلاق با مردان است، بدین نحو که مردان بدون داشتن هیچ‌گونه علت خاص و مشخصی می‌توانند اقدام به طلاق همسر خویش نمایند، اما در مقابل زنان در ایران برای دریافت حکم طلاق…

بازدید: 214 نفر
1402/06/18
خواندن این مقاله

وکیل کیفری در شهریار و علت اهمیت حضور آن

دعاوی قضایی به طور کلی به دو دسته حقوقی و کیفری تقسیم می‌شوند. دعاوی کیفری دارای انواع مختلفی هستند که با توجه به نوع مجازات آن‌ها، دفاع در اینگونه دعاوی از اهمیت بسیاری برخوردار می‌باشد. بسیار پیش…

بازدید: 151 نفر
1402/06/27
خواندن این مقاله

بهترین وکیل طلاق در ملارد و روش ارتباط با آن

یکی از راه‌هایی که زن و مرد می‌توانند در طی آن به زندگی زناشویی خود بصورت شرعی و قانونی خاتمه دهند، واقعه طلاق می‌باشد. قطعا طلاق تحت هیچ شرایطی اتفاق خوشایندی نیست، اما گاهی هم تنها راه‌حل…

بازدید: 123 نفر
1402/07/11
خواندن این مقاله

سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 09426001202 ساعات غیر اداری - 09197969367 وکیل اداره کار - 09903446741