متشکل از بهترین وکلای تهران و البرز(کرج- فردیس - ملارد) و شهریار باتجربه بسیار بالا

طلاق با داشتن حق طلاق و آشنایی با شرایط و مراحل آن

طلاق با داشتن حق طلاق
  • 27 مهر 1402
  • 6 دقیقه
  • بدون دیدگاه
  • نوشته شده توسط تیم تحریره فروکیل

طلاق با داشتن حق طلاق یعنی اینکه زن از طرف آقا یک وکالت‌نامه رسمی تحت عنوان وکالت در طلاق دارد وکالت در طلاق همان حق طلاق است که در یکی از دفاتر ثبت اسناد رسمی تنظیم شده است در صورتی که این وکالت نامه حالتی کامل و جامع باشد دیگر احتیاجی به حضور آقا و امضای او در هیچ کدام از مراحل طلاق با داشتن حق طلاق نیست خانم می‌تواند با وکالت دادن به یک وکیل طلاق در مارلیک یا وکیل طلاق در فردیس به طلاق بکند.

شما در صورتی که حق طلاق دارید،توانید برای راهنمایی گرفتن٫ یا مشاوره گرفتن با گروه وکلای فروکیل ارتباط گرفته چه به صورت تلفنی و تماس با شماره ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲ چه به  صورت حضوری و مراجعه به آدرس فردیس قریشی شمالی نبش خیابان بیست و نهم گلهای ۳ برج آوین سنتر طبقه ۵ واحد ۵۰۲ می‌توانید اقدام کنید.

مراحل طلاق با داشتن حق طلاق چیست ؟

۱. در ابتدای کار به عنوان مرحله اول خانم باید با وکالت‌نامه‌ای که از جانب مرد برای طلاق به او داده شده و در دست دارد به همراه سایر مدارک خدمات قضایی مراجعه کرده و دادخواست طلاق از ناحیه زوجه را ثبت نماید برای این مرحله زوجه بهتر است با وکیل خانواده در فردیس مشورت نماید یا به وی وکالت دهد تا از  همان ابتدا وکیل با تخصص و متبحر دادخواست طلاق وی را تنظیم کرده و ثبت کنند برای پیدا کردن بهترین وکیل خانواده در فردیس شما می‌توانید به گروه وکلای فروکیل مراجعه نمایید.

۲. برای مرحله دوم زوج و زوجه باید در جلسات مشاوره و غربالگری شرکت نمایند البته در صورت داشتن وکیل احتیاج به حضور در جلسات نیست برای این امر شما می‌توانید از گروه وکلای فروکیل کمک بگیرید.

۳. در مرحله سوم پیامکی تحت عنوان تعیین جلسه دادگاه برای حضور برای خانم یا وکیل وی ارسال خواهد شد تا در تاریخ تعیین شده در دادگاه حاضر شوند و حکم طلاق را درخواست کنند.

۴. قاضی درخواست خانم مبنی بر طلاق را بررسی خواهد کرد و در نهایت با توجه به وکالت در طلاق حکم طلاق را صادر میکند.

۵. مرحله اخر از مراحل طلاق با داشتن حق طلاق این است که خانم یا وکیل وی به دفتر ثبت ازدواج مراجعه کنند و صیغه طلاق جاری شود.

شرایط کامل بودن حق طلاق چیست؟

زمانی که ما مراحل طلاق با داشتن حق طلاق را بررسی می‌کنیم باید به شرایط کامل بودن این حق طلاق را نیز توجه کنیم.این شرایط شامل موارد زیر می‌باشد:

  • قبول بذل مهریه
  • باید در وکالت‌نامه طلاق حق تجدید نظرخواهی فرجام خواهی اسقاط شود.
  • وکالت در طلاق بلاعزل باشد یعنی مدت زمان خاصی نداشته باشد و زوجه هر زمان که بخواهد بتواند از آن استفاده کند.
  • حق توکیل به غیر داشته باشد یعنی زوجه بتواند از جانب خودش برای همسر وکیل بگیرد تا در جلسات دادگاه حاضر شود.

چه زمانی وارد مراحل طلاق با داشتن حق طلاق می‌شویم؟

زمانی وارد این مراحل میشویم که حق طلاق را داشته باشیم و این حق را طی وکالتی از جانب وی به دست آورده باشیم این وکالت‌نامه‌هابه دو  صورت به دست می‌آیند.

حق طلاق در زمان عقد:  صورت که زمانی که زن و مرد می‌خواهند با هم ازدواج کنند برای شروع زندگی خود به دفتر ازدواج مراجعه می‌کنند و در آن مکان عقد خود را ثبت می‌کنند در این حین مرد می‌تواند حق طلاق را به همسرش بدهد حال چه با ذکر شروط چه بدون شرط، در نهایت پس از ثبت این وکالت در عقدنامه امکان عزل آن وجود ندارد.

حق طلاق محضری: در این حالت زن و مرد بعد از عقدی که در دفتر ثبت ازدواج انجام دادند می دفترخانه یا محضر و با ارائه مدارک مورد نیاز از جمله شناسنامه زن و مرد کارت ملی زن و مرد و عقدنامه محضری خود وکالت نامه ای با ذکر شروط آقا تنظیم کنند و ثبت کنند تفاوت این نوع وکالت‌نامه حالت‌نامه حین عقد این است که  وکالت‌نامه مدت‌دار و بلاعزل بوده است.

 مدت زمان طی شدن مراحل طلاق با داشتن حق طلاق چقدر است؟

در  این خصوص باید گفت زمانی که نیاز است برای طی شدن مراحل طلاق با داشتن حق طلاق زمان مشخصی را تعیین کرد اما اگر بخواهیم مواردی همچون حضور و جلسات مشاوره را مد نظر قرار دهیم و مراحلی که باید طی شود این موارد  در مدت زمان طلاق با داشتن طلاق موثر خواهد بود. به طور کلی جلسات مشاوره‌ای که برای کسانی که  می‌خواهند طلاق با داشتن حق طلاق بگیرند ممکن است ۳ تا ۵ ماه طول بکشد و همین موضوع باعث طولانی شدن این نوع طلاق می‌شود. شما با مراجعه به گروه وکلای فروکیل می‌توانید در کوتاه‌ ترین مدت زمان طلاق بگیرید. برای ارتباط با گروه وکلای فروکیل شما می‌توانید به آدرس ما در فردیس،شمالی نبش خیابان بیست و نهم گلهای ۳ برج آوین سنتر طبقه ۵ واحد ۵۰۲ مراجعه حضوری نمایید یا به صورت تلفنی با شماره ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲ تماس گرفته و مشورت حقوقی بگیرید.

مدت زمان طی شدن مراحل طلاق با داشتن حق طلاق چقدر است

تکلیف حضانت فرزندان در کدام مرحله از مراحل طلاق با داشتن حق طلاق مشخص می‌شود؟

زمانی که یک مرد حق طلاق را به زنش می‌دهد سوال پیش می‌آید که آیا حضانت فرزندان مشترک را نیز واگذار کرده است و حضانت بعد از طلاق با خانم است یا خیر این سوال باید گفت که حضانت فرزندان هیچ ارتباطی با دادن حق طلاق ندارد و این حضانت به طور کلی باید بین زوجین توافق شود و در واقع حضانت فرزندان  پس از طلاق و طی شدن مراحل طلاق با داشتن حق طلاق توسط قاضی و در دادگاه مشخص می‌شود.

تکلیف مهریه در کدام یک از مراحل طلاق با داشتن حق طلاق مشخص می‌شود؟

برای بسیاری از خانم‌هایی که حق طلاق دارند  ممکن است این سوال پیش بیاید که تکلیف مهریه‌شان چه می‌شود؟! باید گفت تعلق گرفتن مهریه به زنی که حق طلاق دارد بسته به نظر مرد خواهد بود در این صورت که هنگام تنظیم کردن وکالت‌نامه و دادن حق طلاق از جانب مرد به زن در خصوص پرداخت یا عدم پرداخت مهریه تصمیم گیری می‌شود.

خلاصه مطلب  برای طی کردن مراحل طلاق با داشتن حق طلاق  ابتدا به ساکن شما باید وکالت‌نامه‌ای تحت عنوان وکالت در طلاق از همسر خود طی عقد نکاح یا بعد از عقد در محضر دریافت کنید و بعد از این مرحله می‌توانید به وکیل خانواده در فردیس مراجعه کرده و از وی بخواهید به وکالت از شما و همسرتان برای طلاق اقدام کند.برای این امر شما می‌توانید با گروه وکلای فروکیل به صورت تلفنی با شماره ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲ مشاوره تلفنی رایگان نمایید.  یا به صورت حضوری به ادرس ما در فردیس، قریشی شمالی خیابان ۲۹ ام گلهای ۳ برج اوین سنتر طبقه ۵ واحد ۵۰۲ مراجعه نمایید و با وکلای ما وارد جلسه شوید و مشورت گرفته یا برای انجام امور طلاقتان وکالت دهید .

5/5 - (35 امتیاز)

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید

شماره تلفن وکیل در فردیس

گروه وکلای فروکیل در قالب این مقاله سعی دارد به شما مطالعه کننده محترم شماره تلفن وکیل در فردیس را معرفی نماید در ذیل این مقاله توضیح میدهیم که وکیل پایه یک دادگستری چه شخصی است و…

بازدید: 472 نفر
1402/09/21
خواندن این مقاله

طلاق قضایی در فردیس چگونه انجام می‌شود؟

گروه وکلای فروکیل در ضمن این مقاله سعی در ارائه مطالب مفید از جمله اطلاعاتی در مورد طلاق قضایی به شما مطالعه کننده محترم دارد. عنوان طلاق قضایی شاید بارها و شاید حتی یک بار به گوش…

بازدید: 361 نفر
1402/09/26
خواندن این مقاله

وکیل ملکی در سال ۱۴۰۳ با سابقه بالا و حق الوکاله قسطی

گروه وکلای فروکیل در قالب این مقاله سعی در توضیح و شناسایی بهترین و برجسته ‌ترین وکیل ملکی در تهران و کرج به شما مطالعه کننده محترم خواهد داشت توضیح اینکه وکیل ملکی کیست چه وظایفی دارد…

بازدید: 34 نفر
1403/02/23
خواندن این مقاله

وکیل حرفه ‌ای در فردیس با سابقه و به صورت تضمینی

اگر یک پرونده حقوقی و یا کیفری در دادگاه کرج دارید و قصد دارید از یک وکیل حرفه ‌ای در فردیس کمک بگیرید؛ این مقاله برای شما آماده شده است. وکیل در فردیس شخصی است که نه…

بازدید: 794 نفر
1402/05/20
خواندن این مقاله

قانون جدید ملاقات با فرزند و بررسی شرایط آن برای والدین

گروه وکلای فروکیل در قالب این مقاله سعی در توضیح این نکته دارد که زمانی که به هر دلیلی بین زوجین جدایی به وجود میآید و پدر و مادر طفل در یک منزل مشترک با هم سکونت…

بازدید: 252 نفر
1402/11/19
خواندن این مقاله

نفقه فرزندان چیست و پرداخت آن بر عهده چه کسی است؟

یکی از حقوق فرزندان  بر عهده پدرشان می‌باشد نفقه است . نفقه فرزندان شامل هزینه‌هایی از قبیل خوراک، پوشاک، مسکن ،هزینه‌های متعارف زندگی و.... می‌باشد برای  پرداخت نفقه قاضی بابت تعیین مقدار نفقه فاکتورهایی مثل استطاعت مالی…

بازدید: 525 نفر
1402/07/15
خواندن این مقاله

سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 09426001202 مشاوره تلفنی رایگان - 09197969367 مشاوره تلفنی رایگان - 09376848721