متشکل از بهترین وکلای تهران و البرز(کرج- فردیس - ملارد) و شهریار باتجربه بسیار بالا

طلاق توافقی در ملارد بررسی مراحل شرایط و زمان آن

طلاق توافقی در ملارد
 • 22 شهریور 1402
 • 8 دقیقه
 • بدون دیدگاه
 • نوشته شده توسط تیم تحریره فروکیل

درخواست طلاق عموماً یا از طرف زن و یا از طرف شوهر اتفاق می‌افتد اما در این میان، نوع دیگری از طلاق نیز وجود دارد که با رضایت و درخواست هر دو طرف یعنی هم زن و هم شوهر انجام می‌شود که به آن طلاق توافقی می‌گویند.

طلاق توافقی یکی از بهترین نوع طلاق است؛ چرا که در کوتاه‌ترین زمان ممکن و بسیار راحت‌تر از سایر روش‌های طلاق انجام می‌شود. در طلاق توافقی همان‌طور که از نامش نیز پیداست، زن و شوهر بر سر تمامی مسایل مالی و غیرمالی و تمامی حق و حقوق خود از جمله؛ مهریه، نفقه، حضانت فرزند و… به توافق می‌رسند و از این جهت کار را برای خود، وکیلشان و حتی مراجع قضایی صالح به رسیدگی نیز راحت‌تر می‌نمایند.

 

در ادامه در خصوص بحث طلاق توافقی در ملارد و علت اهمیت حضور وکیل دادگستری در آن صحبت می‌کنیم.

با ما همراه باشید.

طلاق توافقی، بی دردسرترین راه جدایی!

همان‌طور که اشاره شد، طلاق دارای انواع مختلفی است که یکی از انواع آن نیز طلاق توافقی است. طلاق توافقی در قیاس با سایر انواع طلاق‌ها راحت‌تر و سهل‌الوصول‌تر بوده و علاوه‌بر آن نیز هزینه کمتری را نیز با خود به همراه دارد. این نوع از طلاق اصولا زمانی محقق خواهد شد که هر دو طرفین یعنی زن و شوهر هر دو کاملا جهت امر ازدواج رضایت داشته و علاوه‌بر آن نیز بر سر تمامی مسایل گوناگون و حق و حقوق مالی و غیرمالی خویش به نقطه اشتراک برسند.

برخی از مهم‌ترین حقوق مالی و غیرمالی زوجین عبارتند از؛

 • مهریه
 • نفقه
 • اجرت‌المثل
 • حضانت فرزندان مشترک
 • نحوه و میزان ملاقات فرزندان
 • پرداخت هزینه‌های طلاق
 • استرداد جهیزیه و….

بخشش مهریه در طلاق توافقی لازم است!!

بخشش مهریه در طلاق توافقی لازم است!!

تصور نادرستی که در خصوص طلاق توافقی وجود دارد، بحث عدم تخصیص مهریه به زن می‌باشد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید، عده‌ای از افراد بر این باورند که مهریه در طلاق توافقی به زن تعلق نخواهد گرفت!

خوب است بدانید، چنین تصوری کاملا اشتباه می‌باشد. همانطور که از نام عبارت طلاق توافقی پیداست و پیش از آن نیز به این مهم پرداختیم، زن و شوهر بر سر تمامی حقوق خویش با یکدیگر توافق و سازش می‌نمایند که مهریه نیز یکی از همین حقوق می‌باشد.

مهریه حق مسلم زنان در جامعه بوده و تحت هیچ شرایطی نیز سوخت نخواهد شد و در زمان طلاق توافقی نیز زن و شوهر با یکدیگر به یک نتیجه مشترک خواهند رسید که کل مهریه به زن تعلق بگیرد یا مقداری از آن یا….

تکلیف اجرت‌المثل در طلاق توافقی

ابتدا بهتر است که به تعریف اختصاری اجرت‌المثل بپردازیم. منظور از اجرت‌المثل در واقع مزدی است که زوجه به جهت انجام کارهایی که در منزل انجام می‌دهد از جمله؛ بچه‌داری، خانه داری، آشپزی، نظافت منزل و… می‌تواند از شوهر دریافت نماید.

لازم به ذکر است که اجرت‌المثل معمولا در زمان طلاق از سوی مرد به زن پرداخت شده و زوجه در سایر انواع طلاق‌ها چون طلاق توافقی عموماً امکان مطالبه نخواهد داشت، مگر با رضایت و توافق با زوج.

روند دادرسی طلاق توافقی در ملارد

پیش از این با طلاق توافقی آشنا شدیم. طلاق توافقی دارای مراحل و روند مختص به خود می‌باشد که در ادامه به بررسی مراحل مختلف آن می‌پردازیم؛

 • تنظیم توافقنامه فی مابین زن و شوهر بر سر تمامی حقوق مالی و غیرمالی از قبیل؛ مهریه، نفقه، حضانت فرزند و….
 • ثبت نام در سامانه تصمیم و شرکت در چندین جلسه مشاوره خانواده اجباری از سوی بهزیستی
 • اخذ گواهی عدم انصراف از طلاق از مرکز مشاوره
 • تنظیم و ثبت دادخواست طلاق توافقی
 • شرکت در جلسات دادگاهی توسط هریک از طرفین یا وکیل آن‌ها
 • آزمایش پزشکی جهت احراز عدم بارداری
 • دریافت گواهی عدم امکان صلح و سازش یا همان حکم طلاق توافقی از دادگاه
 • مراجعه به یکی از دفاتر طلاق جهت جاری شدن صیغه طلاق و ثبت در شناسنامه

اگر زن یا شوهر جهت جاری شدن صیغه طلاق در محضر حاضر نشوند…

سوالی که اغلب در خصوص طلاق توافقی پرسیده می‌شود، آن است که چنانچه یکی از طرفین یعنی زن یا شوهر جهت جاری شدن صیغه طلاق در محضر حاضر نشوند، چه می‌شود؟ آیا امکان الزام آن‌ها جهت حضور در محضر وجود دارد؟

بد نیست بدانید، یکی از معایبی که در طلاق از نوع توافقی آن وجود دارد، دقیقاً به همین مسئله برمی‌گردد، بطوریکه چنانچه حتی پس از صدور حکم طلاق زن یا شوهر از مراجعه به دفتر طلاق جهت جاری شدن صیغه طلاق خودداری نمایند، صیغه طلاق نیز جاری نشده و در حالت عادی نیز امکان الزام وی به حضور وجود نخواهد داشت، البته در حالتی که طرفین در دادخواست اولیه تقدیمی خویش الزام به حضور در دفتر طلاق را نیز قید کرده باشند، بالطبع در حکم دادگاه نیز این مورد قید شده و در این صورت جای نگرانی نیست.

مزایای طلاق توافقی در ملارد نسبت به سایر انواع طلاق‌ها

طلاق توافقی دارای مزایای بسیاری نسبت به سایر انواع طلاق‌ها می‌باشد که بدین جهت نیز برای زوجینی که آخرین و تنها راه چاره خویش را صرفا جدایی دانسته و همه راه‌ها را رفته‌اند اما موفق به رفع مشکل و اختلاف فی مابین خویش نشده‌اند، توصیه می‌شود.

برخی از مهم‌ترین مزایای طلاق توافقی در ملارد عبارتند از؛

 • صرف مدت زمان کم‌تر
 • پرداخت هزینه کم‌تر
 • درگیری کم‌تر بین زوجین و خانواده‌های آنان
 • کاهش استرس فرزندان
 • رفت‌وآمد کم‌تر به مراجع قضایی
 • تشکیل تعداد جلسات دادگاهی کم‌تر
 • احتمال بیشتر رجوع زوجین به یکدیگر در آینده

طلاق توافقی در ملارد با حضور وکیل دادگستری

طلاق توافقی در ملارد با حضور وکیل دادگستری

همانطور که قطعا مستحضرید، جهت سهولت در انجام هر نوع اقدام و رسیدن به نتیجه مطلوب، آن هم با بهترین شرایط ممکن و در کوتاه‌ترین زمان قابل تصور، بهتر است که از شخص با تجربه و کاردان در آن زمینه کمک بخواهیم. حال طرح دعوای طلاق توافقی نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود.

جهت تقاضای طلاق توافقی در ملارد بهتر است که از یک وکیل خبره دادگستری متخصص در امور پرنده‌های خانواده و طلاق در ملارد کمک بخواهیم؛ چرا که وکیل متخصص در این زمینه بالطبع با آگاهی و تجربه‌ای که در خصوص روند دادرسی طلاق توافقی دارد، قطعا می‌تواند ما را به بهترین نتیجه ممکن برساند.

وکیل طلاق توافقی در ملارد با نحوه تقاضای طلاق و همچنین مراحل و روند دادرسی آن به خوبی آشنایی داشته و به راحتی می‌تواند از پس پیچ‌وخم‌ها و چالش‌های گوناگونی که در طی این روند جلوی راهش سبز می‌شود، بر بیاید و همچنین با انتخاب بهترین روش و انجام آن در بهترین زمان ممکن از پرداخت هزینه‌های بیهوده توسط شخص متقاضی جلوگیری نماید.

پشیمانی زوجین در طلاق توافقی در ملارد

تاکنون بسیار شاهد بوده‌ایم که گاه زوجین به علل نامشخص و بی منطق و گاهی هم بر سر لج و لجبازی تصمیم به طلاق گرفته و در حین روند دادرسی متوجه اشتباه خود شده و از اقدامات خویش پشیمان می‌شوند، اما آیا امکان انصراف از درخواست طلاق توافقی یا پشیمانی وجود دارد؟

بلی. شاید برایتان جالب باشد که بدانید تا پیش از صدور گواهی عدم سازش هریک از زوجین می‌توانند پشیمانی خویش از درخواست طلاق را اعلام نمایند.

مدارک لازم جهت طلاق تواففی در ملارد

جهت انجام طلاق توافقی مدارکی را باید در دست داشته باشیم از جمله؛

 • مدارک هویتی زن و شوهر
 • عقدنامه
 • توافقنامه
 • گواهی عدم امکان سازش از مراکز مشاوره بهزیستی خانواده
 • گواهی عدم بارداری
 • گواهی بکارت (در صورت عدم نزدیکی)

طلاق توافقی در ملارد چقدر زمان‌بر می‌باشد؟

طلاق توافقی نسبت به سایر انواع طلاق‌ها به مدت زمان کمتری نیاز دارد. اما چنانچه شما با روند و مراحل دادرسی طلاق توافقی در فردیس ، ملارد،شهریار،اندیشه و مارلیک آشنایی نداشته باشید، طبیعتاً احتمال طولانی‌تر شدن بازه زمانی فوق پیشنهاد می‌شود . البته که بازه زمانی مشخصی را جهت حصول نتیجه در پرونده طلاق توافقی همچون سایر پرونده‌ها نمی‌توان مطرح نمود، اما به جرأت می‌توان گفت که وکلای خبره و متخصص گروه حقوقی فروکیل به جهت دانش و تجارب موفقی که در این حوزه دارند، توانایی اخذ رأی طلاق توافقی را در کوتاه‌ترین زمان خواهند داشت.

حق الوکاله وکیل طلاق توافقی در ملارد

میزان مبلغ حق‌الوکاله وکیل طلاق توافقی در ملارد در قیاس با سایر طلاق‌ها یعنی طلاق از سمت مرد، طلاق از سمت زن، طلاق به علت عسروحرج و… بسیار کمتر خواهد بود و گروه وکلای فروکیل نیز با توجه به شرایط اقتصادی و تورم حاکم بر جامعه، یقیناً جهت مطالبه حق‌الوکاله مراعات شرایط موکلین خود را خواهند نمود.

کلام آخر…

از همراهی شما خوبان سپاسگزاریم. چنانچه در خصوص طلاق توافقی در ملارد و چگونگی و مراحل مختلف آن سوال یا ابهامی در ذهن داشته یا نیازمند اخذ وکیل دادگستری مجرب و خبره طلاق توافقی هستید با گروه وکلای فروکیل در ارتباط باشید.

 • طلاق توافقی در ملارد چه مراحلی دارد؟
 • شرکت در جلسات مشاوره اجباری بهزیستی
 • تنظیم توافقنامه زوجین بر سر تمامی حقوق مالی و غیرمالی
 • تنظیم دادخواست مبنی بر طلاق توافقی
 • شرکت در جلسات دادگاهی و پیگیری پرونده
 • دریافت گواهی عدم بارداری
 • حضور در دفتر طلاق جهت جاری شدن صیغه طلاق
 • بهترین وکیل طلاق توافقی در ملارد کیست؟

بهترین وکیل طلاق توافقی در ملارد، شخصی است که دارای تجربه و تخصص در امور حقوقی بوده و علاوه‌بر آن دارای اطلاعات و دانش کافی در قوانین خانواده و طلاق می‌باشد و از خصوصیاتی چون انصاف، امانتداری و حسن اخلاق و رفتار برخوردار می‌باشد.

4.8/5 - (68 امتیاز)

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید

وکیل در مارلیک با تخصص در تمامی زمینه ها

بسیار پیش می‌آید که افراد در روابط مالی یا غیرمالی خویش با یکدیگر دچار مشکل و اختلاف شده و به دنبال کمک و راهنمایی از متخصص در این زمینه می‌گردند. شخصی که می‌تواند در این زمینه به…

بازدید: 650 نفر
1402/06/18
خواندن این مقاله

طلاق توافقی در فردیس با کمترین زمان و کمترین هزینه در سال ۱۴۰۳

امروزه طلاق توافقی يكي از بهترين و رايج‌ترين و سريع‌ترين راه‌هايجدايي بين زوجين می‌باشد. در اين نوع طلاق زوجين به دلیل عدم سازش و با تفاهم تصمیم‌ می‌‌گیرند به زندگی مشترکشان پایان بدهند. در اين نوع طلاق،…

بازدید: 1249 نفر
1402/05/02
خواندن این مقاله

وکیل ارث در فردیس و معرفی گروه وکلای فروکیل

همه ما در طول زندگی برایمان اتفاقات مختلفی ممکن است رخ دهد که جهت حل و فصل آن‌ها نیازمند کمک و اخذ مشاوره از شخص متخصص و آگاه آن می‌باشیم. مرگ و میر و اختلافات و چالش‌های…

بازدید: 599 نفر
1402/06/22
خواندن این مقاله

طلاق از طرف زن در فردیس و مزایای استفاده از وکیل + هزینه +مراحل

در قوانین ایران اصولاً حق طلاق با مردان است، بدین نحو که مردان بدون داشتن هیچ‌گونه علت خاص و مشخصی می‌توانند اقدام به طلاق همسر خویش نمایند، اما در مقابل زنان در ایران برای دریافت حکم طلاق…

بازدید: 619 نفر
1402/06/18
خواندن این مقاله

حق طلاق در فردیس

یکی از مواردی که زن در طی عقد نکاح می‌تواند آن را شرط کند وکالت در طلاق است. اگر زن بخواهد از این حق استفاده کند نیاز است که شرایطی داشته باشد. برخی از درباره تفاوت حق…

بازدید: 851 نفر
1402/05/20
خواندن این مقاله

وکیل خانواده در اندیشه و معرفی بهترین گروه وکلا در این منطقه

وکیل خانواده وکیل پایه یک دادگستری است که بیشتر تمرکز خود را در مباحث مربوط به حقوق خانواده  گذاشته .در مبحث حقوق خانواده طبق تجربیات و تسلطی که به دست آورده بهترین گزینه برای وکالت دادن است.…

بازدید: 433 نفر
1402/08/23
خواندن این مقاله

سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 09426001202 مشاوره تلفنی رایگان - 09197969367 مشاوره تلفنی رایگان - 09376848721