متشکل از بهترین وکلای تهران و البرز(کرج- فردیس - ملارد) و شهریار باتجربه بسیار بالا

طلاق توافقی در تهران و کرج با خبره ترین وکلا در کمترین زمان

طلاق توافقی
  • 20 اردیبهشت 1403
  • 9 دقیقه
  • بدون دیدگاه
  • نوشته شده توسط تیم تحریره فروکیل

امروزه عدهای از افراد بعد از نکاح تصمیم به جدایی و طلاق میگیرند و به دنبال توافق برای جدایی هستند تا با سرعت بیشتری هزینه کمتری پروسه طلاق شان به انجام برسد در صورتی که زوجین بر طلاق ، توافقی بکنند طلاق آنها از نوع طلاقی که به وسیله توافقات حاصل  میشود و نوع دیگر آن نیز این است که زن از شوهرش وکالت در طلاق داشته باشد. گروه وکلای فروکیل در قالب مقاله سعی در توضیح نکته دارد که طلاق توافقی چیست چه مراحلی دارد شرایط آن چیست چقدر زمان میبرد و چقدر هزینه دارد و راه و روش این نوع طلاق  و شیوه مختلف دریافت مشاوره برای این نوع طلاق توضیح داده می شود. برای دریافت پاسخ سوالات تان ر مورد طلاق با توافق زوجین و انواع طلاق شما میتوان مقاله ذیل را با دقت مطالعه نمایید.

طلاق توافقی چیست؟

در پاسخ به این سوال باید گفت طلاق توافقی یکی از انواع طلاق ها می باشد که در قالب توافقاتی که بین زوجین مبنی بر تمام مسائل مربوط به پیرامون نکاح و جداییشان هست اتفاق می افتد. در این نوع طلاق زوجین با توافقات خود بر سر مهریه ،جهیزیه، نفقه، اجرت المثل ادعاهای مالی نسبت به یک دیگر و حضانت فرزند مشترک و نفقه فرزندان تصمیم بر جدایی می گیرند.

طلاق توافقی چه شرایطی دارد؟

زمانی که زن و مردی بخواهند به صورت توافقی از یک دیگر جدا شوند یا باید هر دو به اتفاق یک دیگر اقدام کرده و دفتر وکالت گروه وکلای  فروکیل مراجعه نمایند و صورت جلسه مبنی بر توافقشان امضا کنند یا باید زوجه از زوج وکالت در طلاق داشته باشد در صورت وجود یکی از دو شرایط بالا طلاق توافقی اتفاق می افتد.

مراحل طلاق توافقی چیست؟

اگر زوجین بخواهند خودشان اقدام کنند به دفتر خدمات قضایی رفته و دادخواست طلاق  از نوع توافقی را از طریق دفتر خدمات قضایی ثبت کرده و بعد پیگیر پرونده خود در دادگاه و شرکت در جلسات مشاوره تعیین شده میشوند . اما اگر بخواهید پرونده خود را به وکیل طلاق بسپارید در دفتر وکالت ما حضور پیدا کرده و صورت جلسه تنظیم می شود مبنی بر توافقات طرفین طلاق و بد وکیل خانواده بدون اینکه احتیاج به حضور شما در هیچ جلسه ا ی از دادگاه و مشاوره باشد برای شما پرونده را پیگیری کرده و در کوتاه ترین زمان رای طلاق را برای شما دریافت خواهد کرد.

مراحل طلاق توافقی

تاثیر وکیل طلاق در طلاق توافقی چیست؟

زمانی که افراد بخواهند خودشان مستقلاً برای طلاقشان اقدام کنند بازه زمانی حدود ۴ الی ۶ ماه زمان میبرد و ۶ الی ۷ جلسه مشاوره الزامی نیز باید شرکت کنند اما زمانی که وکیل طلاق بخواهد پرونده آنها را انجام دهد بدون شرکت در هیچ جلسه ای در بازه زمانی ۲۰ روز کاری الی دو ماه کاری رای طلاق را دریافت می کنند به تبع سپردن پرونده طلاق توافقی به وکیل متخصص می توان در وقت شما صرفه جوی ویژهای شود.

هزینه طلاق توافقی به چه میزان است ؟

برای انجام طلاق توافقی هزینه های متغیری وجود دارد و بستگی به مدت زمانی که پروسه طلاق انجام میشود گروه وکلای کرج با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان ممکن پروسه طلاق از نوع توافقی  را برای شما به انجام می رساند برای ارتباط با این گروه شما می توانید به شماره تلفن ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲/۰۹۷۹۶۹۳۶۷ ارتباط تلفنی گرفته و مشاوره لازم را از کارشناسان و وکلای متخصص در زمینه خانواده و طلاق دریافت نمایید.

طلاق توافقی چقدر زمان میبرد؟

طبق بندهای قبلی زمان انجام طلاق توافقی به این نکته بستگی دارد که آیا پرونده تان را شخصاً به انجام می رسانید یا وکیل برایتان انجام می دهد اگر خودتان بخواهید اقدام کنید بازه زمانی حدود ۴ الی ۶ ماه و در صورتی که وکیل بخواهد اقدام کند بازه زمانی ۲۰ روز کاری الی یک ماه کاری برایتان انجام داده می شود.

طلاق توافقی به صورت اقساطی

طلاق توافقی به صورت اقساطی

گروه وکلای فروکیل با در نظر گرفتن توان مالی موکلین خود به علاوه بر اینکه با هزینه متناسب برای آنها پرونده طلاقشان را به انجام می رساند در ضمن آن حق و وکاله توافق شده را نیز به صورت اقساطی از موکلین خود دریافت میکند و به صورت یک جا این حق الوکله را دریافت نمی کند برای دریافت اطلاعات بیشتر شما می توانید با هر یک از شماره های ۰۹۴۲۶۰۰۰۱۲۰۲/۰۹۱۹۷۹۶۹۳۶۷ ارتباط تلفنی گرفته و با کارشناسان مشورت کرده و راهنمای لازم را از آنها دریافت نمایید.

طلاق توافقی آنلاین

اگر ساکن شهرستان ها هستید و می خواهید بدون حضور خود و همسرتان ر محاکم یا حتی در دفتر وکالت طلاق توافقی بگیرید گروه وکلای فروکیل امکان را نیز برای شما فراهم کرده است کافیست با شماره۰۹۱۹۷۹۶۹۳۶۷ ارتباط گرفته و راهنمای لازم را دریافت نمایید تا به صورت غیر حضوری و فقط با یک ارتباط آنلاین با وکیل طلاق پروسه طلاق شما انجام شده و رای طلاق برای شما صادر شود.

طلاق توافقی با وکیل خانم

عده ای از زوجین هنگامی که برای طلاق توافقی اقدام می کنند برایشان مهم است که وکیلی که پرونده شان را انجام می دهد خانم باشد هرچند در دیدگاه حقوقی و حرفه ای تفاوتی بین وکلای خانم و آقا به دلیل جنسیت آنها وجود ندارد اما گروه وکلای فروکیل این امکان را

نیز برای آسودگی خاطر موکلین خود انجام داده و بهترین وکیل خانواده در این زمینه را به آنها معرفی خواهد کرد.

تفاوت طلاق توافقی و طلاقهای یک طرفه چیست؟

در طلاق توافقی هر دو طرف برای جدایی رضایت دارند و لی در طلاق یک طرفه اغلب یک طرف به طلاق رضایت دارد و طرف دیگر ناراضی است. در این نوع خاص طلاق  زن و مرد در مورد مسائل مالی از جمله مهریه و نفقه و… و مسائل غیر مالی مانند حضانت فرزندان و… توافق نموده و به وحدت نظر رسیده اند.

مدارک لازم برای طلاق توافقی چیست؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که زمانی که زوجین می خواهند به صورت توافقی از یک دیگر جدا شوند باید مدارک زیر را همراه خود داشته باشند:

۱. شناسنامه زوج و زوجه

۲.کارت ملی زوج و زوج

۳. عقدنامه یا رونوشت عقدنامه

۴. اگر خانم وکالت در طلاق دارد وکالتنامه اش را نیز به همراه خود داشته باشد.

آیا در طلاق توافقی مهریه باید بخشیده شود؟

در پاسخ به این سوال که ذهن بسیاری از خانم هایی که در پاسخ به این سوال که ذهن بسیاری از خانم هایی که به دنبال طلاق توافقی هستند را مشغول کرده باید گفت برخلاف تصور بعضی افراد بخشش مهریه شرط طلاق توافقی نیست و در طلاق توافقی مرد و زن بر سر مهریه توافق خواهند کرد گاهی ممکن از زوج کل مهریه خود را ببخشد گاهی ممکن است بخشی از مهریه بخشیده شود و گاهی ممکن است مهریه تمام و کمال دریافت شود ین موضوع هنگامی که زن از همسرش وکالت در طلاق می‌گیرد نیز صادق است و ممکن است این وکالت در ازای بخشش مهریه باشد یا قسمتی از آن و ممکن است به این صورت هم نباشد.

طلاق توافقی چه نوع طلاقی است؟ بائن یا رجعی؟

طلاق بائن  یکی از انواع طلاق است که امکان برگشت و رجوع زوج به زوجه در آن وجود ندارد. طلاق یک وسیله برای جدایی زوج های است که امکان زندگی دوباره با یک دیگر را ندارند و به وسیله آن از یک دیگر جدا می شوند. و طلاق بائن یکی از انواع دسته بندی های طلاق است. برای انجام دادن این نوع طلاق دو طرف باید دارای عقل بلوغ و اختیار باشند و زن نباید در زمان جاری شدن صیغه طلاق عادت ماهیانه باشد.

بعد از جاری شدن صیغه طلاق اگر زن باکره و یا یائسه نباشد باید عده خود را که سه ماه و ده روز است نگه دارد. طلاق توافقی طلاقی بائن است.

در طلاق توافق حضانت فرزندان با کیست؟

یکی از مواردی که در طلاق توافقی توافق می‌شود بحث حضانت فرزندان می‌باشد در صورتی که بین زوجین توافقی حاصل شود به همان ترتیب اثر داده خواهد شد و در هر صورت  فرزند با پدر زندگی کند چه مادر نفقه وی به عهده پدر می‌باشد و در مورد نفقه فرزندان نیز بین زوجین می‌ توان توافقی حاصل شود طبق همان برخورد شود.

طلاق توافقی در فردیس

اگر ساکن فردیس هستید و به دنبال پیدا کردن یک وکیل خانواده برای انجام طلاق توافقی نزدیک به محل سکونت خود هستید ما به شما گروه وکلای فروکیل رو برای طلاق توافقی در فردیس واقع در فردیس قریشی شمالی نبش خیابان بیست و نهم برج آوین سنتر طبقه ۵ واحد ۵۰۲ را معرفی  می کنیم.

طلاق توافقی در تهران

افرادی که ساکن تهران هستند یا می ‌خواهند طلاقشان در محاکم تهران گرفته شود نیز می ‌توانند با شماره‌های ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲/۰۹۱۹۷۹۶۹۳۶۷ ارتباط گرفته و با کارشناسان و وکلای ما مشورت نمایند.

طلاق توافقی در کرج

برای انجام طلاق توافقی در کرج نیز می‌ توانید با هر یک از شماره‌ های گفته شده تماس حاصل نمایید و با کارشناسان ما در کرج مشورت نمایید و وکالت پرونده خود را به وکلای ما بسپارید تا در کوتاه‌ ترین زمان ممکن شما را به هدف خود برساند.

طلاق توافقی در مارلیک

افرادی که در مارلیک زندگی می ‌کنند نیز می ‌توانند با مراجعه به فروکیل امر طلاق توافقی در مارلیک خود را به بهترین وکیل خانواده در تهران و کرج بسپارند برای ارتباط با گروه وکلای فروکیل با هر یک از شماره‌ های گفته شده در مقاله می‌ توانید ارتباط تلفنی گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

خلاصه مطلب:

یکی از انواع طلاق فوری ‌ترین نوع آن طلاق توافقی می‌باشد که به دو صورت به انجام می‌رسد.

۱. زوجین به اتفاق برای طلاق اقدام نمایند.

۲. زوجه از زوج وکالت در طلاق داشته باشد

برای انجام طلاق بهتر است از همان ابتدای کار با وکیل مشورت کرده و وکالت در طلاق خود را به وکیل بسپارید زیرا وکیل می‌تواند در کوتاه ‌ترین زمان ممکن بدون حضور شما برای شرکت در هیچ جلسه ‌ای این امر را برای شما به انجام برساند.

5/5 - (22 امتیاز)

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید

بهترین وکیل در فردیس متخصص و متبحر

گروه وکلای فروکیل در قالب این مقاله سعی در توضیح و شناساندن بهترین وکیل در فردیس به شما مطالعه کننده گرامی دارد اگر برای کمک گرفتن از یک وکیل پایه یک دادگستری در فردیس برای حل مشکلات…

بازدید: 947 نفر
1402/05/24
خواندن این مقاله

خسارت تاخیر تادیه چیست و چگونه محاسبه می شود

گروه وکلای فروکیل در قالب این مقاله سعی در توضیح این نکته دارد که خسارت تاخیر تادیه چیست این خسارت چه زمانی تعلق می‌گیرد و چگونه محاسبه می‌شود ممکن است برای بسیاری افراد چه در زمینه حقوق…

بازدید: 38 نفر
1403/02/20
خواندن این مقاله

همه چیز در مورد اعسار از پرداخت مهریه

گروه وکلای فروکیل در ذیل این مقاله سعی در توضیح این مطلب به شما دارد که اعسار چیست؟ و اعسار از پرداخت مهریه در کجا کاربرد دارد؟و چگونه باید انجام شود و مراحل آن و روش اجرای…

بازدید: 374 نفر
1402/09/21
خواندن این مقاله

رجوع از هبه به همسر

گروه وکلای فروکیل در ذیل این مقاله سعی در توضیح این نکته دارد که هبه چیست؟ زمانی که مردی به همسرش یا زنی به همسرش مالی را تحت عنوان عقد هبه انتقال میدهد آیا قابل رجوع است؟…

بازدید: 237 نفر
1402/11/24
خواندن این مقاله

طلاق قضایی در فردیس چگونه انجام می‌شود؟

گروه وکلای فروکیل در ضمن این مقاله سعی در ارائه مطالب مفید از جمله اطلاعاتی در مورد طلاق قضایی به شما مطالعه کننده محترم دارد. عنوان طلاق قضایی شاید بارها و شاید حتی یک بار به گوش…

بازدید: 362 نفر
1402/09/26
خواندن این مقاله

گروه وکلای کرج با وکلای حاذق و حرفه ای

امروزه چالش‌های حقوقی بسیار گسترده شده و پیچیده گی‌ های زیادی پیدا کرده است و احتیاج به حضور وکیل در اکثر پرونده‌های حقوقی خانواده و..... احساس می‌شود به همین دلیل بسیاری افراد زمانی که دچار چالش و…

بازدید: 30 نفر
1403/02/30
خواندن این مقاله

سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 09426001202 مشاوره تلفنی رایگان - 09197969367 مشاوره تلفنی رایگان - 09376848721