متشکل از بهترین وکلای تهران و البرز(کرج- فردیس - ملارد) و شهریار باتجربه بسیار بالا

آشنایی با مراحل طلاق توافقی از ۰ تا ۱۰۰ آن

طلاق توافقی اقساطی در فروکیل

 • بدون نیاز به حضور شما در هیچ یک از مراحل طلاق
 • بدون شرکت در جلسات مشاوره
 • مدت زمان انجام 2 هفته تا 2 ماه کاری
 • انجام طلاق طبق توافقات شما در تمام موارد
 • انجام مورد وکالت توسط وکیل پایه یک دادگستری
 • نصف مبلغ ابتدای کار مابقی حق الوکاله انتهای کار
 • برای اطلاع بیشتر با شماره تلفن 09426001202 و یا شماره همراه 09197969376 تماس حاصل فرمایید.
مراحل طلاق توافقی
 • 19 آذر 1402
 • بروزرسانی: ۱۹ دی ۱۴۰۲
 • 6 دقیقه
 • بدون دیدگاه
 • نوشته شده توسط تیم تحریره فروکیل

گروه وکلای فروکیل در قالب این مقاله سعی دارد به شما مطالعه کننده محترم مراحل طلاق توافقی را توضیح و اطلاعات شما را در مورد این موارد و خود طلاق توافقی تکمیل کند.

 

طلاق توافقی چیست؟

طلاق در حقوق ایران به سه نوع طلاق از طرف زوج طلاق از طرف زوجه و طلاق توافقی تقسیم می‌شود موضوع مورد بحث ما در این مقاله طلاق توافقی است که به نوعی از طلاق گفته می‌شود که طرفین یعنی زوج و زوجه با توافق در مورد مهریه، نفقه ،اجرت المثل و جهیزیه و حضانت فرزندان مشترک و تمام حق و حقوق مالی و غیر مالی، با یکدیگر برای جدایی توافق خواهند کرد به این نوع طلاق ،طلاق توافقی می‌گویند.

مراحل طلاق توافقی چیست؟

طلاق توافقی بسته به این موضوع است که زن وکالت در طلاق داشته باشد یا اینکه زوجین به صورت توافقی حاضر به طلاق باشند و صورت جلسه‌ای بین خودشان تنظیم و امضا شود دارد.

۱.در ابتدای کار توافق زوجین باید باشد و این اولین مرحله است.

۲.در وهله دوم ثبت دادخواست طلاق توافقی در دفتر خدمات قضایی الکترونیک.

۳.مرحله سوم شرکت در جلسات مشاوره که برای طلاق توافقی اجباری است.

۴.مرحله چهارم تعیین شعبه و حضور و صادر شدن رای طلاق

۵.مرحله پنجم اجرای رای طلاق در دفترخانه رسمی طلاق

آیا مراحل طلاق توافقی را باید شخصاً انجام داد؟

برای انجام مراحل طلاق توافقی شما می‌توانید شخصاً اقدام کنید اما اگر به وکیل متخصص خانواده وکالت دهید هم این مراحل را می‌تواند به وکالت از شما با سرعت بیشتری به انجام رساند. گروه وکلای فروکیل با استفاده از وکلای متبحر در زمینه خانواده امر را برای شما در کوتاه ‌ترین زمان ممکن به انجام خواهد رساند برای ارتباط با گروه وکلای فروکیل شما می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۶۰۰۱۲۰۲ تماس حاصل نمایید و با کارشناسان ما مشورت نمایید و سوالات خود را در مورد طلاق توافقی به جواب برسانید.

مراحل طلاق توافقی چقدر زمان می‌برد؟

زمان این مراحل بستگی به این موضوع دارد که آیا شما خودتان شخصاً می‌خواهید اقدام کنید یا برای انجام این طلاق می‌خواهید وکیل داشته باشید اگر در نظر دارید که شخصاً اقدام کنید زمانی حدود ۶ الی ۹ ماه برای انجام مراحل طلاق توافقی از شما گرفته خواهد شد اما اگر به وکلای فروکیل مراجعه نمایید ما می‌توانیم برای شما در کوتاه‌ ترین زمان ممکن این مراحل را به انجام برسانیم.

مراحل طلاق توافقی چقدر زمان می‌برد

آیا یکی از مراحل طلاق توافقی بخشیدن مهریه است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که خیر در طلاق توافقی توافق بین زوجین برای مهریه اعتبار دارد. و الزام به بخشیدن مهریه نیست مگر توافق کرده باشند در این موضوع. البته باید به این نکته اشاره کرد که در بعضی از وکالت در طلاق هایی که در دفتر خانه تنطیم میشود ذکر میشود که نصف مهریه بخشیده میشود .اما این به این معنا نیست که زوجه در طلاق توافقی باید همه ی مهریه ی خود را ببخشد.

آیا بعد از تمام شدن مراحل طلاق توافقی می‌توان به رای دادگاه اعتراض کرد؟

مثل سایر آرای قضایی این رای (گواهی عدم سازش) نیز قابل تجدید نظر و فرجام خواهی می‌باشد مگر اینکه در ذیل وکالت‌ نامه‌ای که شما برای طلاق به همسر خود می‌دهید یا به وکیل وکالت می‌دهید حق تجدید نظرخواهی و فرجام‌خواهی را ساقط کرده باشید در این صورت بعد از رای ،رای به صورت قطعی صادر می‌شود و قابلیت ثبت در محضر را دارد.

آیا بعد از اتمام مراحل طلاق توافقی می‌توان فرزند مشترک را بدون رضایت طرف مقابل از کشور خارج کرد؟

با توجه به این موضوع که حضانت با هر کدام از طرفین باشد طرف دیگر حق ملاقات خواهد داشت بنابراین نمی‌توان اقدامی کرد که منافی با حق طرف مقابل باشد و امکان خروج فرزند از کشور و تغییر محل زندگی فرزندان به گونه‌ای که باعث دشواری ملاقات پدر و مادر شود وجود ندارد مگر به اجازه دادگاه یا طرف مقابل.

آیا بعد از تمام شدن مراحل طلاق توافقی توافقات زوجین قابل برگشت است؟

بعد از ثبت رسمی طلاق در محضر دیگر قابل برگشت نخواهد بود مگر اینکه با یک دیگر توافق کنند برای توافق جدید در غیر این صورت نمی‌توانند بعد از ثبت رسمی طلاق توافق را یک طرفه بر هم بزنند.

تکلیف مهریه در طلاق توافقی چیست؟

در انجام مراحل طلاق توافقی باید در مورد مهریه نیز بین زوجین توافق حاصل شود.

یعنی دادگاه نیست طبق توافق حاصل شده بین آنها عمل خواهد کرد توافق زن و شوهر در خصوص مهریه ممکن است به روش‌های زیر باشد:

 1. زن قبلاً مهریه را در سند رسمی ابراء کرده باشد
 2. زن بخواهد بخشی از مهریه را دریافت و بخشی را ابرا کند.
 3. زن در هنگام طلاق بخواهد ابرا کند.
 4. زوجه قبلاً مهریه را دریافت کرده باشد و به آن اقرار کند.
 5. اقرارنامه رسمی مبنی بر دریافت مهریه در دفتر اسناد رسمی تنظیم شده باشد.
 6. زوجه قبلاً مهریه را بخشیده باشد در سند رسمی.
 7. زوجه در ازای طلاق مهریه را بذل کند.
 8. توافق شود مقداری از مهریه بد شود و مقداری به وجه نقد تبدیل شود و یک جا یا قسطی پرداخت شود.
 9. توافق شود همه مهریه به زوجه پرداخت شود
 10. توافق شاید تمام یا بخشی از مهریه در سررسیدی معین بعد از اتمام مراحل طلاق توافقی پرداخت شود.

این امکان که با توافق زن و شوهر مهریه وجه نقد را تبدیل به سکه یا برعکس کند یا هر مال منقول یا غیر منقولی در روند مراحل طلاق توافقی در دادگاه وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد وکیل مهریه در فردیس می توانید با ما تماس بگیرید.

تکلیف حضانت فرزندان در کدام مرحله طلاق توافق مشخص می‌شود؟

دادگاه خانواده در تعیین اینکه حضانت فرزند با کدام یک از زوجین باشد با توافق آنها توجه خواهد کرد حتی اگر فرزند در سنین متفاوتی باشد طلاق توافقی اگر به وسیله وکالت در طلاق باشد متن وکالت‌نامه موثر در تعیین حضانت است. با تغییر شرایط و بعد از انجام مراحل طلاق توافقی نیز امکان تغییر حضانت به گونه‌ای که برای بچه مصلحت باشد وجود دارد. در هر صورت با توجه به توافقی که قبل از شروع مراحل طلاق توافق بین زوجین حاصل شده حضانت تعیین می‌شود اما این حضانت یک امر دائمی نیست و با شرایط قابل تغییر خواهد بود.

خلاصه مطلب:

یکی از انواع طلاق ،طلاق توافقی می‌باشد. این طلاق در واقع توافقی است بین زن و مرد برای جدایی و ذیل آن زوجین در رابطه با مواردی از قبیل نفقه مهریه حضانت فرزند و حق و حقوق مالی زوجه و حتی حقوق غیرمالی توافق خواهند کرد. این توافق برای دادگاه اولویت دارد. گروه وکلای فروکیل شما را در امر طلاق توافقی در فردیس، شهریار، اندیشه، مارلیک و.. یاری خواهد کرد برای شما در کوتاه ‌ترین زمان ممکن برای شما رای طلاق را خواهد گرفت برای ارتباط با گروه وکلای فروکیل شما می‌توانید با شماره ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲ تماس تلفنی برقرار کنید و با کارشناسان ما مشورت نمایید.

4.9/5 - (19 امتیاز)

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید

بهترین وکیل طلاق در ملارد و روش ارتباط با آن

یکی از راه‌هایی که زن و مرد می‌توانند در طی آن به زندگی زناشویی خود بصورت شرعی و قانونی خاتمه دهند، واقعه طلاق می‌باشد. قطعا طلاق تحت هیچ شرایطی اتفاق خوشایندی نیست، اما گاهی هم تنها راه‌حل…

بازدید: 317 نفر
1402/07/11
خواندن این مقاله

وکیل قرارداد نویسی در فردیس، ملارد و شهریار به همراه تلفن

گروه وکلای فروکیل در این مقاله سعی بر این دارد به شما مطالعه کننده محترم اهمیت استفاده از وکیل قرارداد نویسی را توضیح داده و اینکه بررسی کنیم وکیل قرارداد نویسی چه وکیلی است و چه اقداماتی…

بازدید: 170 نفر
1402/10/06
خواندن این مقاله

وکیل برای توهین و تهدید با حق الوکاله قسطی

: در جوامع امروزی تعرض به شخصیت و حیثیت و آبروی افراد از طرف قانونگذار بدون پاسخ نمی ماند و قانون گذار این موارد را جرم انگاری کرده و برای آنها ضمانت اجرا قرار داده است .…

بازدید: 28 نفر
1402/11/24
خواندن این مقاله

وکیل طلاق در شهریار به صورت تضمینی و ۱۰۰%

وکیل طلاق در شهریار وکیلی است که به قوانین خانواده آگاهی کافی دارد و قرار است در مقام دفاع از زن و یا مردی که به صورت توافقی یا یک طرفه تصمیم به آن گرفته اند به…

بازدید: 379 نفر
1402/06/23
خواندن این مقاله

وکیل خانواده در ملارد و آشنایی با بهترین آن ها

گروه وکلای فروکیل در این مقاله بررسی خواهد کرد که وکیل خانواده در ملارد چه کسی است و چه وظایفی دارد و چقدر در پرونده‌های خانواده حضور یک وکیل خانواده در ملارد اهمیت دارد، وکیل خانواده در…

بازدید: 192 نفر
1402/09/12
خواندن این مقاله

بهترین وکیل خانواده در شهریار با مشاوره حقوقی با وکیل متخصص

یکی از متداول‌ترین و البته مهم‌ترین دعاوی و پرونده‌های قضایی موجود در مراجع قضایی، دعاوی مربوط به خانواده می‌باشد. خانواده کانون مقدسی در جامعه به شمار آمده و اختلافات بوجود آمده فی مابین اعضای خانواده علی‌الخصوص بین…

بازدید: 326 نفر
1402/07/09
خواندن این مقاله

سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 09426001202 مشاوره تلفنی رایگان - 09197969367 وکیل اداره کار - 09903446741 وکیل اداره کار