متشکل از بهترین وکلای تهران و البرز(کرج- فردیس - ملارد) و شهریار باتجربه بسیار بالا

وکیل تغییر سن شناسنامه و آشنایی کامل با مدارک و مراحل آن

وکیل تغییر سن شناسنامه
 • 10 خرداد 1403
 • 9 دقیقه
 • بدون دیدگاه
 • نوشته شده توسط تیم تحریره فروکیل

گروه وکلای فروکیل در قالب این مقاله سعی در توضیح این نکته دارد که بهترین وکیل تغییر سن شناسنامه کیست؟ و اگر بخواهیم در زمینه تغییر سن شناسنامه اقدامی انجام دهیم چه شرایطی باید رعایت شود چه مراحلی باید طی شود آیا حضور وکیل تغییر سن شناسنامه برای این امر ضروری است و چه تاثیری دارد؟

برای دریافت پاسخ پرسش‌هایتان می ‌توانید مقاله زیر را با دقت مطالعه نمایید.

بهترین وکیل تغییر سن شناسنامه کیست؟

این روزها افراد متقاضی کاهش سن به علت مواردی متفاوت از قبیل استخدام شدن در نهادهای دولتی یا خصوصی، عدم درج سن واقعی افراد در شناسنامه به هنگام تولد آنان، عرف و فرهنگی که برای سن ازدواج در بین عموم افراد جامعه وجود دارد و قوانین سخت گیرانه ای که سازمان ثبت و احوال برای جلوگیری از تزلزل در نظر گرفته است سبب شده که فرد خواهان برای اصلاح یا تغییر سن شناسنامه ایی خود به دنبال بهترین وکیل برای کاهش سن خود باشد. برای این امر  ما به شما گروه وکلای فروکیل را معرفی می ‌کنیم که با استفاده از بهترین وکلا در زمینه‌های مختلف شما را یاری خواهند کرد برای ارتباط با گروه وکلای فروکیل شما می توانید با هر یک از شماره های ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲/۰۹۱۹۷۹۶۹۳۶۷ارتباط گرفته و از خدمات مشاوران و وکلای ما استفاده نمایید .

مدارک لازم برای تغییر سن شناسنامه توسط وکیل تغییر سن شناسنامه چیست؟

 • درخواست کتبی صاحب سند یا ولی یا وکیل قانونی متقاضی کاهش سن
 • ارائه شناسنامه عکسدار و تصویری از آن
 • یک قطعه عکس جدید
 • اصل و تصویر حکم رشد برای اشخاص کمتر از ۱۸ سال
 • اصل و تصویر مدارک مربوط به قیم یا وصی برای افراد تحت سرپرست
 • فیش بانکی واریزی در یکی از شعب های بانک ملی مطابق با تعرفه های جدید

مدارک لازم برای تغییر سن شناسنامه توسط وکیل تغییر سن شناسنامه

شرایط تغییر سن شناسنامه توسط وکیل تغییر سن شناسنامه چیست؟

طبق قوانین ثبت احوال افرادی می تواند برای کاهش یا افزایش سن شناسنامه ای خود اقدام کند که شرایط ذیل را مشمول شوند:

 • اشخاص ۱۸ سال به بالا
 • اشخاص کمتر از ۱۸ سال که دارای حکم رشد می باشند.
 • پدر یا جد پدری با ارائه شناسنامه خود جهت فرزندان کمتر از ۱۸ سال
 • قیم و وصی برای افرادی تحت سرپرستی خود با ارائه مدارک مستند که سمت وی را به ثبویت برساند می توانند برای کاهش سن یا افزایش آن اقدام نمایند.

مراحل تغییر شناسنامه توسط وکیل تغییر سن شناسنامه چیست؟

مطابق قوانین ثبت شده در سازمان ثبت احوال، روند رسیدگی به درخواست متقاضی اصلاح شناسنامه یا تغییر آن به صورت ذیل می باشد: ابتدا متقاضی اصلاح تاریخ تولد برای کاهش یا افزایش آن باید به دبیر خانه کمیسیون تشخیص سن اداره ثبت احوال محل صدور شناسنامه خود مراجعه کرده و مدارک لازم را تحویل داده و رسید آن ها را دریافت نماید. بعد از ارائه مدارک برای تغییر تاریخ تولد شناسنامه به کمیسیون تشخیص سن، تاریخ تشکیل جلسه رسیدگی به پیوست درخواست متقاضی برای کاهش یا افزایش سن ابلاغ خواهد شد. بعد از تعیین زمان جلسه دادرسی درخواست کننده تغییر سن (خواهان) مکلف است که در زمان اعلام شده با در دست داشتن شناسنامه عکسدار در کمیسیون تشخیص سن حضور داشته باشد.

در صورتی که خواهان در تاریخ ذکر شده در کمیسیون تشخیص سن حضور پیدا نکند چنانچه پرونده آماده برای اظهار نظر باشد کمیسیون تصمیم لازم را اتخاذ می کند در غیر اینصورت درخواست خواهان رد می شود. البته لازم به ذکر است که خواهان می تواند درخواست مجدد به کمیسیون تسلیم نماید. کمیسیون این اختیار را داشته که برای تشخیص صحت سن خواهان، وی را به پزشک قانونی ارجاع دهد. تصمیم کمیسیون تشخیص سن قابل اعتراض نخواهد بود و اینکه نتیجه این تصمیم حتما به خواهان ابلاغ خواهد شد. در صورتی که کمیسیون با تغییر تاریخ تولد صاحب سند موافقت نکند در خواست مجدد از سوی خواهان قابل پذیرش نیست.

تاثیر وکیل تغییر سن شناسنامه در پرونده چیست؟

گاهی برای تغییر یا اصلاح سن شناسنامه شخص متقاضی کاهش یا افزایش سن چگونگی روند رسیدگی به کاهش سن شناسنامه را نمی داند به همین خاطر تعیین وقت برای ملاقات حضوری با وکیل و گرفتن مشاوره و ارشادهای لازم برای تغییر سن می تواند مانع از صرف هزینه های گزاف و بیهوده شود. یعنی فرد خواهان با یک مشاوره درست و به موقع به خوبی می تواند بر تمامی مراحل رسیدگی تغییر سن شناسنامه مسلط و واقف شود. لذا بهترین وکیل برای تغیر سن شناسنامه می تواند اقداماتی از قبیل موارد ذیل انجام دهد:

 • زبده ترین  وکیل برای تغیر سن شناسنامه با بررسی دلایل و مستندات مشخص می تواند بگوید که یک پرونده قضایی برای کاهش سن تا چقدر می تواند موفقیت آمیز باشد.

سخت گیری های که سازمان ثبت و احوال برای کاهش سن شناسنامه در نظر گرفته است سبب شده که دوندگی مورد نیاز برای کاهش سن زیاد شود و وجود همین امر سبب شده که افراد از کاهش سن خود دست بکشند. در صورتی که این افراد می توانند با گرفتن بهترین وکیل برای کاهش سن  تمام امورات مربوطه را به وکیل بسپارند.

بهترین وکیل برای تغیر سن شناسنامه  به دلیل تخصص و تبحر و دانش و تجربه ای که در این حوزه از طریق افراد متفاوت در شعب های دادگاه کسب کرده است می تواند سرعت پیشبرد پرونده را به طرز چشمگیری افزایش دهد.

هزینه وکیل تغییر سن شناسنامه در فروکیل

هزینه وکیل تغییر سن شناسنامه در تهران و بقیه استان‌ها با توجه به نوع تغییر سن و تعداد سال‌هایی که قرار است افزوده و یا کاسته شود، متفاوت است.

تغییر سن شناسنامه، یک کار کاملا تخصصی است و نیاز به دانش و تجربه کافی در این زمینه دارد. بنابراین، بهتر است در صورت نیاز به کاهش و یا افزایش سن شناسنامه و تغییر تاریخ تولد، از یک وکیل متخصص در این امر کمک بگیرید.

گروه وکلای فروکیل با در نظر گرفتن توان مالی موکلین خود این اقدام را برای آنها به صورت اقساطی نیز انجام می‌دهد. شما می‌توانید با پرداخت مبلغی به عنوان پیش پرداخت به وکیل تغییر سن شناسنامه در فرموکیل مابقی مبلغ را به صورت اقساطی پرداخت نمایید.

هزینه وکیل تغییر سن شناسنامه در فروکیل

زمان لازم برای تغییر سن شناسنامه چقدر است؟

میزان زمان مورد نیاز برای کم کردن سن در شناسنامه با وکیل ، به نحوه‌ی انجام آن، تعداد سال‌های افزوده یا کاسته شده و ارائه مدارک و مستندات بستگی دارد.

شماره تلفن وکیل تغییر شناسنامه در تهران و کرج

اگر قصد اقدام به تغییر سن شناسنامه را دارید، پیشنهاد ما این است که با بهترین وکلای خبره و توانمند در این زمینه مشورت حاصل کنید و از کمک‌هایی که می‌کنند، نهایت استفاده را ببرید. جهت ارتباط با وکیل تغییر سن شناسنامه در تهران و کرج، شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن وکیل تغییر سن شناسنامه : ۰۹۱۹۷۹۶۹۳۶۷

قانون جدید تغییر سن شناسنامه در حقوق ایران

با استناد بر ماده واحده “قانون حفظ اعتبار اسناد سجلی و جلوگیری از تزلزل آنها” مصوب سال ۱۳۶۷، از تاریخ تصویب قانون مذکور تغییر تاریخ تولد اشخاص ممنوع می باشد.

تبصره: صاحب شناسنامه تنها یک بار در طول عمر خود و در صورتی که اختلاف سن واقعی با سن مندرج سجلی به تشخیص کمیسیون مرکب از فرماندار یا بخشدار، رئیس اداره ثبت احوال و پزشک منتخب، مدیر عامل سازمان بهداری استان و رئیس شورای اسلامی شهر و یا بخش محل صدور شناسنامه و با عضویت و ریاست قاضی دادگاه صالحه محل تشکیل می گردد بیش از ۵ سال باشد، می تواند سن خود را اصلاح نماید.

تغییر سن برای اهداف شخصی، مانند کاهش سن برای استفاده از حقوق بازنشستگی یا شرکت در آزمون‌های استخدامی، ممکن نیست و این کار ممکن است به تبعات قانونی و جرم شناخته شود.

تبصره: صاحب شناسنامه تنها یک بار در طول عمر خود و در صورتی که اختلاف سن واقعی با سن مندرج سجلی به تشخیص کمیسیون مرکب از فرماندار یا بخشدار، رئیس اداره ثبت احوال و پزشک منتخب، مدیر عامل سازمان بهداری استان و رئیس شورای اسلامی شهر و یا بخش محل صدور شناسنامه و با عضویت و ریاست قاضی دادگاه صالحه محل تشکیل می گردد بیش از ۵ سال باشد، می تواند سن خود را اصلاح نماید.

تغییر سن برای اهداف شخصی، مانند کاهش سن برای استفاده از حقوق بازنشستگی یا شرکت در آزمون‌های استخدامی، ممکن نیست و این کار ممکن است به تبعات قانونی و جرم شناخته شود.

مرجع صالح برای رسیدگی به تغییر سن شناسنامه توسط وکیل تغییر سن شناسنامه:

در شرایطی که شخص متقاضی مدعی این امر باشد که سن او بیش از ۵ سال با شناسنامه اختلاف دارد، فرد باید با ارائه مدارک به اداره ثبت احوال محل صدور شناسنامه مراجعه نماید.

استشهاد نامه ، برگه ولادت و اشتباه کارمند اداره سه نمونه از مدارکی است که مورد تایید اداره ثبت احوال برای رسیدگی به این موضوع می باشد.

پس از طی کردن مراحل اداری تاریخ تشکیل بررسی پرونده تغییر سن به فرد اعلام می‌گردد. حضور پیدا کردن شخص متقاضی در کمیسیون اصلاح سن الزامی نمی باشد. گاها پیش می آید که برای بررسی بیشتر به کمیسیون پزشکی نیاز باشد تا مواردی مانند آزمایش سنجش تراکم استخوان انجام شود.

هر شخصی تنها یک بار می تواند از این روش برای کاهش سن یا اصلاح تاریخ تولد خود اقدام نماید همچنین خواهان حق اعتراض به نتیجه پرونده را نخواهد داشت.

خلاصه مطلب

هرگونه تغییر اطلاعات هویتی در شناسنامه باید به صورت قانونی انجام بگیرد. همانطور که گفته شد برای برخی از این تغییرات راهکارهای ساده ‌تر و برای برخی مدارک و شواهد مفصل ‌تری لازم است. اما طبق قانون کسی حق ندارد به صورت خودسرانه در شناسنامه خود اقدام به تغییر اطلاعات کند.

برای این امر میتوانید به وکیل تغیر سن شناسنامه مراجعه کرده و پرونده خود را به او بسپارید . گروه وکلای فروکیل با استفاده از وکلای متخصص مثل وکیل ثبت احوال ، وکیل طلاق ،وکیل تغیر سن شناسنامه و … شما را در این امر یاری خواهند کرد برای این امر می توانید به دفتر ما در فردیس قریشی شمالی نبش خیابان بیست و نهم برج اوین سنتر طبقه ۵واحد ۵۰۲مراجعه حضوری نمایید یا با هر یک از شماره های ۰۹۱۹۷۹۶۹۳۶۷/۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲ارتباط تلفنی بگیرید.

5/5 - (6 امتیاز)

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید

بهترین وکیل طلاق در فردیس به صورت فوری با فروکیل

هنگامی که زن و شوهر دیگر قادر به ادامه زندگی مشترک نیستند شاید طلاق بهترین راهکار باشد.  وکیل طلاق در فردیس همیشه توصیه می‌کند تمامی جنبه‌های طلاق و جدایی را در نظر بگیرید و اگر تصمیم خود…

بازدید: 910 نفر
1402/05/20
خواندن این مقاله

بهترین وکیل پایه یک دادگستری | دعاوی ملکی |کیفری |خانواده | تهران و کرج

گروه وکلای فروکیل در قالب  این مقاله سعی در توضیح نکته به شما مطالعه کننده محترم دارد که وکیل پایه یک دادگستری کیست؟ چرا زمانی که دچار چالش و تنشی در زمینه‌های حقوقی ،کیفری ،خانواده ثبتی اداره…

بازدید: 13 نفر
1403/03/23
خواندن این مقاله

حق طلاق در فردیس

یکی از مواردی که زن در طی عقد نکاح می‌تواند آن را شرط کند وکالت در طلاق است. اگر زن بخواهد از این حق استفاده کند نیاز است که شرایطی داشته باشد. برخی از درباره تفاوت حق…

بازدید: 909 نفر
1402/05/20
خواندن این مقاله

طلاق قضایی در فردیس چگونه انجام می‌شود؟

گروه وکلای فروکیل در ضمن این مقاله سعی در ارائه مطالب مفید از جمله اطلاعاتی در مورد طلاق قضایی به شما مطالعه کننده محترم دارد. عنوان طلاق قضایی شاید بارها و شاید حتی یک بار به گوش…

بازدید: 417 نفر
1402/09/26
خواندن این مقاله

شماره تلفن وکیل در فردیس

گروه وکلای فروکیل در قالب این مقاله سعی دارد به شما مطالعه کننده محترم شماره تلفن وکیل در فردیس را معرفی نماید در ذیل این مقاله توضیح میدهیم که وکیل پایه یک دادگستری چه شخصی است و…

بازدید: 542 نفر
1402/09/21
خواندن این مقاله

وکیل حرفه ‌ای در فردیس با سابقه و به صورت تضمینی

اگر یک پرونده حقوقی و یا کیفری در دادگاه کرج دارید و قصد دارید از یک وکیل حرفه ‌ای در فردیس کمک بگیرید؛ این مقاله برای شما آماده شده است. وکیل در فردیس شخصی است که نه…

بازدید: 854 نفر
1402/05/20
خواندن این مقاله

سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان 09426001202 09197969367 09376848721 09218529239