متشکل از بهترین وکلای تهران و البرز(کرج- فردیس - ملارد) و شهریار باتجربه بسیار بالا

بهترین وکیل خانواده با سابقه بالا و حق الوکاله قسطی

بهترین وکیل خانواده
 • 10 اردیبهشت 1403
 • 11 دقیقه
 • بدون دیدگاه
 • نوشته شده توسط تیم تحریره فروکیل

حقوق خانواده شامل سه بخش مهم است: ازدواج، طلاق و روابط والدین با فرزندان. مباحثی مانند مهریه زوجه و نفقه همسر در بحث ازدواج و مباحث جدایی و طلاق و فسخ نکاح در بخش دوم (طلاق) و مباحث مربوط به نَسَب، قرابت ،نفقه اقارب ،حضانت فرزندان و فرزندخواندگی در بخش سوم قرار دارد بسیاری از افراد زمانی که دچار مشکلی در زمینه حقوق خانواده می‌شوند به دنبال وکیل خانواده در حوزه زندگی خود می‌گردند به همین دلیل گروه وکلای فروکیل در ذیل این مقاله سعی در توضیح این نکته دارد که بهترین وکیل خانواده کیست چه ویژگی ‌هایی دارد چه وظایفی دارد و تاثیر وکیل خانواده در پرونده چه می ‌باشد  پاسخ سوالات شما در این زمینه را توضیح می‌ دهد.

وکیل خانواده کیست؟

وکیل خانواده یک  فرد حرفه ای حقوقی است که بصورت متخصصانه در حوزه قوانین و مقررات خانوادگی مشغول به کار است.  وکیل خانواده مسئولیت دارد تا به موکلین خود در امور مربوط به ازدواج، طلاق، حضانت، نفقه، تقسیم اموال و مسائل مربوط به فرزندان کمک کند. وکلای این حوزه با داشتن دانش و تجربه لازم درباره قوانین خانوادگی و توانایی در حل و فصل مسائل حساس و پیچیده خانوادگی، به مشتریان خود در فهمیدن حقوق و مزایای آنها کمک می‌کنند.

وکیل خانواده برای موکلین خود به عنوان مشاور حقوقی عمل می‌کند و آن‌ها را در انتخاب بهترین راه حل‌ها و روش‌ها برای حل مسائل خانوادگی راهنمایی می‌کند چراکه مسائل خانوادگی معمولاً احساسی و پیچیده هستند و در نتیجه نیاز به توجه و دقت بیشتری دارند. وکیل خانواده باید قادر باشد به موکل خود احساس آرامش و اعتماد را القا کند و در کنار آنها در طول فرآیند حل و فصل مسائل خانوادگی پشتیبانی کند. وکیل خانواده، یک فرد متخصص و حرفه‌ای قانونی است که در حوزه حقوق خانواده مشغول به فعالیت می‌باشد. وکیل‌ خانواده  در قضاوت و حل و فصل اختلافات مربوط به مسائل خانوادگی مانند طلاق، تفکیک دارایی، حضانت فرزندان ، نفقه فرزندان ، حقوق فرزندان و مسائل مربوط به نکاح و ازدواج فعالیت می‌کنند. آنها به عنوان مشاوران حقوقی خانواده، به مشتریان خود در تمام فرآیند قانونی کمک می‌کنند و آنها را در دادگاه نمایندگی می‌کنند. وکیل خانواده نقش بسیار مهمی در حفظ حقوق و منافع خانواده‌ها دارد و کمک می‌کند تا اختلافات خانوادگی به صورت قانونی و عادلانه حل شوند کاری که شاید از عهده افراد خارج باشد و این است هنر و حرفه و تخصص او.

چه پرونده‌هایی در تخصص وکیل خانواده می‌باشد؟

این پرونده ها شامل :

 • نامزدی و خسارات ناشی از برهم زدن آن ­
 • نکاح دائم، موقت و اذن در نکاح
 • شروط ضمن عقد نکاح
 • ازدواج مجدد
 • جهیزیه
 • مهریه
 • نفقه زوجه و اجرت­‌المثل ایام زوجیت (اجرت‌المثل به اجرتی گفته می‌شود که زن بخاطر انجام کارهایی که از لحاظ شرعی و قانونی وظیفه انجام آن‌ها را ندارد و به دستور همسر خود آن‌ها را انجام می‌دهد، دریافت می‌کند)
 • تمکین و نشوز (تمکین به معنای انجام وظایف زناشویی و نشوز به معنای عدم انجام این وظایف می‌باشد) ،طلاق، رجوع، فسخ و انفساخ نکاح، بذل مدت و انقضای آن
 • حضانت و ملاقات طفل (حضانت حق و تکلیفی است که والدین در خصوص نگه‌داری و سرپرستی کودک دارد)
 • نسب ،رشد، حجر و رفع آن (حجر به حالتی گفته می‌شود که شخص بخاطر صغیر، مجنون یا سفیه بودن توانایی انجام اعمال حقوقی و اداره امور مالی خود را ندارد)
 • ولایت قهری، قیمومت، امور مربوط به ناظر و امین اموال محجوران و وصایت در امور مربوط به آنان نفقه اقارب ،امور راجع به غایب مفقودالاثر ، سرپرستی کودکان بی­‌سرپرست (فرزندخواندگی) ،اهدای جنین ،تغییر جنسیت

بهترین وکیل خانواده در تهران و کرج

بهترین وکیل خانواده در تهران و کرج کیست؟

وکیل خانواده یکی از حساس ترین رشته‌های حقوقی می‌ باشد و از آنجایی که این رشته حقوقی ویژگی های خاص خود را دارد و رفع مشکلات آن در محاکم قضایی یکی از مهم ترین موضوعات تخصصی می باشد لذا نیازمند یک وکیل خانواده مجرب و خوش نام در این زمینه می باشد همچنین باید در نظر داشته باشید قوانین حقوقی بسیار حساس خواهد بود از تمام جهات ممکن است ارتباط مستقیم با شرایط زندگی یک فرد و یا چند نفر در حال حاضر و یا آینده شود.

برای ارتباط با بهترین وکیل خانواده در تهران و کرج ما گروه وکلای فروکیل را به شما معرفی می‌کنیم با شماره۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲/۰۹۱۹۷۹۶۹۳۶۷

می ‌توانید ارتباط تلفنی گرفته و سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید یا به بهترین وکیل خانواده در تهران و کرج وکالت دهید.

دعاوی مربوط به حقوق خانواده در کجا مطرح می‌شوند‍؟

صلاحیت رسیدگی به این دعاوی را بر عهده دادگاه خانواده قرار داده است . بنابراین ، دادگاه خانواده تنها دادگاهی است که صلاحیت رسیدگی به دعاوی خانوادگی را دارد . لذا در صورتی که دعوای خانوادگی در دادگاهی غیر از دادگاه خانواده مطرح بشود ، دادگاه باید قرار امتناع از رسیدگی صادر کند و پرونده را به دادگاه خانواده بفرستد .

در شرع و قوانین ایرانی مهریه مشخصی ندارد و هر چیزی که قیمت مالی داشته باشد می‌تواند به‌عنوان مهریه زن استفاده شود. شما می‌توانید برای دریافت مهریه خود می‌توانید از وکیل مهریه استفاده کنید. این افراد راه و روش‌های دریافت مهریه بسیار عالی می‌دانند.

وکیل خانواده برای استرداد جهیزیه:

جهیزیه مجموعه لوازمی است که دختر برای استفاده و تزئین محل زندگی خود به خانه شوهر می ‌آورد. از نظر شرعی، دختر وظیفه آوردن جهیزیه به خانه شوهر را ندارد و تامین تمام مایحتاج زندگی به ‌عهده مرد است، اما با توجه به ‌اینکه جهیزیه توسط دختر به ‌صورت مشترک آورده می ‌شود. اختلاف نظر بین زوجین پس از طلاق امری رایج است. با توجه به‌اینکه زن وظیفه ندارد با خود جهیزیه بیاورد، اگر جهیزیه را در خانه شوهر بیاورد به ‌معنای کمک به شوهر برای شروع امرار معاش است نه اینکه به شوهر حق استفاده از مال بدهد. در مورد مالکیت ملک صدق نمی‌کند، بنابراین نمی‌تواند به استرداد جهیزیه زن چه در زمان حیات و چه پس از طلاق مرد اعتراض کند، زیرا او از ابتدا مالک واقعی مهریه زن بوده است. شما می‌توانید در هنگام طلاق تمام هزینه جهیزیه خود را از همسرتان دریافت کند در این زمینه وکیل خانواده می‌تواند به‌خوبی به‌ شما کمک کند.

وکیل خانواده برای نفقه:

نفقه به ‌معنای مخارج زندگی از قبیل اقلام منزل، مسکن، غذا، هزینه ‌های درمانی، پوشاک و … است که در زمان عقد دائم بر عهده مرد می‌ باشد. برای مرد نیز شرایطی برای پرداخت و دریافت نفقه از زن وجود دارد که در صورت درخواست زن از مرد در دادگاه بررسی می ‌شود. شایان ذکر است نفقه فقط برای شوهر است و نفقه‌ ای برای نکاح وجود ندارد مگر اینکه در زمان عقد شرط شده باشد.

وکیل خانواده با حق وکاله اقساطی:

اگر به دنبال این هستید که وکیلی پیدا کنید که پرونده خانواده شما را به انجام برساند و حق وکاله اقساطی دریافت کنند ما به شما گروه وکلای فروکیل را معرفی میکنیم که با در نظر گرفتن توان مالی موکلین خود آنها را در این امر یاری میکنند و به صورت اقساطی حق الوکاله  دریافت خواهند کرد.

وظیفه وکیل خانواده چیست؟

قبل از اینکه برای طرح دعاوی  خانوادگی اقدام کنید، لازم است که وظایفی که وکلای خانواده برای رسیدگی به پرونده‌های مطرح شده در زمینه مشکلات خانواده دارند را بشناسید. این وظایف عبارتند از:

پیش گیری از ایجاد تشدید اختلاف و برقراری صلح بین اعضای خانواده تا حد امکان

تلاش برای نتیجه‌بخش بودن دعاوی مطرح شده با رعایت اصول اخلاقی

دفاع تمام و کمال از حقوق موکل رسیدگی به پرونده و پیگیری پرونده تا رسیدن به نتیجه

شفافیت در پیش برد پرونده و پاسخ دهی به طور کامل به سوالات موکل

حفظ اسرار موکل و مطرح نکردن مواردی که کمکی به پیش برد پرونده نمی‌ کند

ارائه اطلاعات دقیق و کامل در تمام مراحل پیش برد پرونده به موکل حاضر شدن در دادگاه جهت رسیدگی به پرونده دعاوی خانوادگی به عنوان نماینده موکل جهت دفاع از او انجام امور قضایی، طرح لایحه، قرارداد و نامه ‌نگاری برای پیش بردن پرونده مستندسازی جلسات دادگاه و گزارش‌ ها و مدارک موجود جهت دفاع از حقوق موکل

وکیل خانواده خانم

بسیاری از خانم‌ها از مطرح کردن مشکلات خانوادگی مرتبط با زناشویی و… خودشان با یک آقا خجالت می ‌کشند و ترجیح می‌دهند این مشکلات را با وکیل خانم در کرج مطرح کنند. با توجه به شرایطی که زوجین دارند، امکان طرح دعاوی خانوادگی توسط آقا و خانم را دارند و هیچ تفاوتی بین اجرای قانون برای کسانی که وکیل خانوادگی آن‌ها آقا یا خانم باشد وجود ندارد. بلکه ویژگی‌های متمایز وکیل خانواده است که می‌تواند در به نتیجه رسیدن پرونده حقوقی موثر باشد.

وکیل خانواده آنلاین

ارتباط موثر، ارتباطی خواهد بود که در تمام شرایط و در تمام زمان مورد استفاده قرار بگیرد تا سال های قبل افراد برای مراجعه به وکیل خوب در تهران و اطراف تهران به مسیر های دوری سفر میکردند و یا ساعت ها در ترافیک قرار میگرفتند اما امروزه شرایط ارتباط آنلاین با وکلای دادگستری فراهم شده است و شما تنها با تماس تلفنی می‌توانید با بسیاری از وکلای درجه ۱ صحبت کنید و مشاوره دریافت نمایید.

مشاوره تلفنی با وکیل خانواده

مشاوره تلفنی با وکیل خانواده

مشاوره حقوقی وکیل خانواده، از حساس ترین کارها می تواند باشد زمانی که همسر، فرزند و اعضای خانواده برای دریافت مشاوره با وکیل تماس حاصل می نمایند باید تمام باید ها و نباید را در نظر گرفت چرا که در هر زمانی آن ها خانواده هستند در آوای وکلا ما سعی کرده ایم شمارا جزوه خانواده خود قرار دهیم و همانند فرزندان و والدین خود ببینیم و با جون دل خدمات برتری برای شما ایجاد نماییم. نگران مشکلات خود نباشید ما بدون قضاوت مانند خانواده در کنار شما هستیم برای مشاوره حقوقی همین امروز تماس حاصل نمایید.

وکیل خانواده برای طلاق:

طلاق به معنای انحلال قانونی نکاح و خاتمه زندگی مشترک زوجین است، که طی آن کلیه حقوق و تکالیف زوجه و مدیون نسبت به یکد یگر ساقط می‌‌شود. از آنجایی که قوانین ایران برگرفته از شرع و فقه است، طبق این قانون، مرد همیشه حق طلاق داشته است. در این نوع از موارد علاوه بر وکیل خانواده وکیل طلاق در کرج  نیز می‌‌ تواند به‌ شما کمک کند. طلاق انواع و شرایط متفاوتی دارد که در مقاله انواع طلاق  به ‌طور کامل توضیح داده شده است.

وکیل خانواده برای حضانت:

به ‌طور کلی حضانت فرزندان پس از طلاق یکی از اولین و اصلی‌‌ ترین خواسته‌ های والدین است. حضانت در لغت به ‌معنای نگهداری و تربیت فرزندان است که در قوانین جدید حمایت از خانواده و قانون مدنی نیز آمده است. طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران، حضانت فرزندان پس از طلاق بر عهده پدر و مادر است، مگر اینکه یکی از آن‌ها فوت کرده باشد یا به‌ هیچ وجه از قبول حضانت طفل خود داری کند یا مشمول آن باشد به صلاحیت دادگاه، حضانت کودک باید لغو شود.

بر اساس قوانین، حضانت فرزندان بر اساس حداقل سن کودک و سن بلوغ بر اساس سن ۹ سال برای دختر و ۱۵ سال برای پسر است. پس از طلاق زوجین تا سن ۷ سالگی (به سن ۷ سالگی، عدم تکمیل آن) حضانت و نفقه فرزند اعم از پسر یا دختر با مادر طفل است و بعد از ۷ سالگی ، این مسئولیت بر عهده پدر کودک است. در سن بلوغ، هر یک از فرزندانش می‌تواند تصمیم بگیرد که حضانت خود را به چه کسی بسپارد.البته در رابطه با این موضوع می‌ توانید از وکیل خانواده کمک بگیرید. لازم به ‌ذکر است در تمام سال ‌هایی که حضانت طفل به‌ عهده مادر می‌باشد، کلیه هزینه‌ ها به ‌عهده پدر و مخارج طفل بر عهده پدر طفل می‌باشد.

وکیل خانواده برای مهریه

مهریه را نیز می ‌‌توان یکی از مسائل اصلی خانواده دانست. پس از طلاق معمولاً بسیاری از زنان برای گرفتن مهریه خود به وکلا مراجعه می‌‌کنند و برای گرفتن مهریه خود تلاش می‌‌کنند. مهریه نشانه اخلاص مرد در ازدواج است و در صورت عقد موقت یا عقد اسلامی، مرد موظف به پرداخت مهریه است.

خلاصه مطلب

حقوق خانواده شامل زیر مجموعه‌های مختلفی از جمله طلاق ازدواج جهیزیه مهریه نفقه حضانت فرزند و……

می ‌باشد و برای پرونده‌های خانواده بهتر است از همان ابتدای کار با یک وکیل خانواده مشورت کرده و راهنمایی‌های لازم را از وی دریافت نمایید برای ارتباط با وکیل خانواده شما می‌توانید با شماره‌های ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲/۰۹۱۹۷۹۶۹۳۶۷ ارتباط تلفنی گرفته و راهنمای لازم را دریافت نمایید.

5/5 - (5 امتیاز)

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید

بخشیدن مهریه به چه صورت و در طی چه مراحلی انجام می شود؟

گروه وکلای فروکیل در قالب این مقاله سعی در توضیح این نکته دارد که مهریه چیست ؟ بخشیدن مهریه یا دریافت مهریه به چه صورت میباشد ؟ چه افرادی مجبور به بخشیدن مهریه هستند؟ و نحوه بخشیدن…

بازدید: 204 نفر
1402/01/05
خواندن این مقاله

قانون کار و احقاق حقوق کارگر

موضوع قانون کار و احقاق حقوق کارگر امروزه در تمامی جوامع بشریت از اهمیت ویژه­ای برخوردار است که این مهم نیز در کشور ما شایسته توجه می­باشد. از همین رو شناخت قانون کار و حقوق کارگر و…

بازدید: 524 نفر
1402/07/12
خواندن این مقاله

بهترین وکیل ملکی در تهران با حق وکاله اقساطی

گروه وکلای فروکیل درقالب این مقاله سعی در توضیح نکته دارد که اگر دچار چالشی و مشکلی در زمینه ملکی شدید و ساکن تهران بودید یا ملک مورد نظر در تهران بود به تبع دادگاه صالح برای…

بازدید: 69 نفر
1403/02/10
خواندن این مقاله

شماره تلفن وکیل در فردیس

گروه وکلای فروکیل در قالب این مقاله سعی دارد به شما مطالعه کننده محترم شماره تلفن وکیل در فردیس را معرفی نماید در ذیل این مقاله توضیح میدهیم که وکیل پایه یک دادگستری چه شخصی است و…

بازدید: 474 نفر
1402/09/21
خواندن این مقاله

بهترین وکیل در فردیس متخصص و متبحر

گروه وکلای فروکیل در قالب این مقاله سعی در توضیح و شناساندن بهترین وکیل در فردیس به شما مطالعه کننده گرامی دارد اگر برای کمک گرفتن از یک وکیل پایه یک دادگستری در فردیس برای حل مشکلات…

بازدید: 947 نفر
1402/05/24
خواندن این مقاله

همه چیز در مورد اعسار از پرداخت مهریه

گروه وکلای فروکیل در ذیل این مقاله سعی در توضیح این مطلب به شما دارد که اعسار چیست؟ و اعسار از پرداخت مهریه در کجا کاربرد دارد؟و چگونه باید انجام شود و مراحل آن و روش اجرای…

بازدید: 374 نفر
1402/09/21
خواندن این مقاله

سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 09426001202 مشاوره تلفنی رایگان - 09197969367 مشاوره تلفنی رایگان - 09376848721