متشکل از بهترین وکلای تهران و البرز(کرج- فردیس - ملارد) و شهریار باتجربه بسیار بالا

بهترین وکیل ضرب و شتم و دیه با حق وکاله اقساطی

بهترین وکیل ضرب و شتم و دیه
  • 7 اسفند 1402
  • بروزرسانی: ۱۵ فروردین ۱۴۰۳
  • 6 دقیقه
  • بدون دیدگاه
  • نوشته شده توسط تیم تحریره فروکیل

مقدمه: گروه وکلای فروکیل در قالب این مقاله سعی در توضیح این نکته به شما مطالعه کننده محترم دارد که اگر دچار مشکل ضرب و شتم و دیه شدید به چه وکیلی مراجعه نمایید و چه وکیلی می‌تواند بهترین کمک را به شما نماید ابتدا باید بدانید که ضرب و شتم چه مجازاتی در پی دارد و افرادی که دچار این مشکل می‌شوند باید چه اقداماتی را انجام دهند تا به حقوق و حق خود برسند.

ضرب و جرح چیست؟

ضرب و جرح یک جرم کیفری است که فرد مجرم با وارد آوردن صدمه و اسیب جسمانی به فرد دیگر مرتکب جرم شده و با پیگیری می توان برای مجازات وی اقدام کرد.

ضرب به چ معناست :در حوزه قضایی واژه ضرب به معنای وارد آوردن ضربه و صدمه بر اعضای بدن است به طوری که بدن شخص مورد ضرب قرار گرفته دچار خونریزی نشده و بافت های بدن شخص از یکدیگر جدا نشده باشند.

جرح به چه معناست: در حوزه قضایی واژه جرح به معنای ایجاد زخم و خراش بر اعضای بدن است به طوری که بدن شخص مورد جرح قرار گرفته دچار خونریزی شده و بافت های بدن شخص از یکدیگر جدا شده باشند.

صدمات ضرب شامل :سرخ شدن اعضای بدن، ایجاد تورم بر اعضای بدن ،ایجاد کبودی بر روی بدن صدمات جرح شامل:ایجاد شکستگی استخانی ،ایجاد زخم بریدگی بر بدن ،ایجاد خراش بر بدن ،ایجاد پارگی بر روی اعضای بدن

مجازات ضرب و شتم چیست؟

در ضرب و جرح شخص شاکی و آسیب دیده می تواند بر اساس موارد آسیب، درخواست مجازات کند. برای هر نوع آسیب وارده بر جسم میزان مبلغی تایین شده که شخص شاکی و آسیب دیده می تواند از طریق وکیل متخصص و مربوطه دفاعیه را تنظیم و درخواست مجازات کند و میزان مشخص شده مجازات را به صورت مبلغی به عنوان دیه دریافت کند. مجازات ضرب و جرح  بر اساس قانون مجازات اسلامی هر شخص به عمد به شخصی دیگر ضربه یا جراحتی وارد کند که باعث از کار افتادن یکی از اعضای بدن و یا ایجاد نقص بدنی و یا ایجاد مرضی دایمی و یا از دست دادن یا بروز نقصی در هر کدام از حواس یا و یا زوال عقل شخص آسیب دیده گردد.در مواردی که مجازات مجرم امکان پذیر نباشد، به طوری که اقدام شخص ایجاد اختلال در نظم و امنیت جامعه و یا به دلیل امکان نداشتن اجرای مجازات شخص مجرم به خود جسارت ایجاد ترس به شخص دیگر یا دیگران را بدهد، به ۲ تا ۵ سال حبس محکوم می شود و در صورت شکایت و درخواست شخص آسیب دیده، مجرم به پرداخت دیه هم محکوم خواهد شد.

مجازات ضرب و شتم چیست؟

نکته: در صورتی که آسیبات وارد شده، موارد گفته شده را شامل نشود و ابزار وارد آورنده آسیب مانند چاقو و یا اسلحه و یا امثال هم باشد، مجرم به ۳ ماه تا یک سال حبس محکوم خواهد شد.

 نحوه شکایت کردن از جرم ضرب و شتم به چه صورت است؟

برای شکایت از شخص مجرم و پیگیری شکایت دادگاه کیفری محلی که در آن جرم (ضرب و جرح عمد) اتفاق افتاده است امکان رسیدگی به شکایت را دارد.

برای ثبت شکایت شخص آسیب دیده در زمان رخداد جرم می تواند از طریق تماس با نیروی انتظامی و با حضورشان در محل وقایع صورت گرفته را صورت جلسه کند.

بعد پرونده تشکیل شده به دادسرای محل رخداد جرم ارسال خواهد شد.

دادسرا موضوع را مورد بررسی قرار میدهد و تمام موارد و دلایل جرم را بررسی می کند،  متهم احضار شده و تحقیقات از متهم شروع می شود.

شخص آسیب دیده برای بازرسی بدنی و تایین میزان آسیب وارده به صورت دقیق، به پزشک قانونی معرفی تا دیه طبق آن مشخص گردد.

بعد از ثبت دقیق میزان آسیب های بدنی به وسیله پزشک قانونی، پیگیری شکایت و درخواست مجازات و دیه را میتوان به کمک وکیل متخصص در زمینه ضرب و جرح عمدی به تخصصی ترین شکل به پیش ببرید.

بهترین وکیل ضرب و شتم و دیه در فردیس

اگر دچار چالشی در زمین ضرب و شتم شدید و به دنبال بهترین وکیل برای احقاق حق خود بودید گروه وکلای فروکیل این اقدام را برای شما به بهترین نحو انجام می‌دهد و شما می‌توانید به متخصصان ما در این زمینه مراجعه نمایید برای مراجعه حضوری به آدرس مادر فردیس قریشی شمالی نبش خیابان بیست و نهم برج آوین سنتر طبقه ۵ واحد ۵۰۲ مراجعه نمایید. و برای ارتباط تلفنی و اخذ مشاوره تلفنی میتوانید با شماره ۰۹۱۹۷۹۶۹۳۶۷/۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲ تماس حاصل نمایید.

وکیل ضرب و شتم و دیه با حق وکاله اقساطی

وکیل ضرب و شتم و دیه با حق وکاله اقساطی

اگر دچار مشکلی در این زمینه شدید و به دنبال وکیلی هستید که با کمترین حق و وکاله وکالت پرونده شما را انجام دهد و به صورت اقساطی از شما دریافت نماید گروه وکلای فروکیل امکان را برای شما فراهم خواهد کرد. برای ارتباط با گروه وکلای فروکیل شما می‌توانید به آدرس ما در فردیس قریشی شمالی نبش خیابان بیست و نهم برج آوین سنتر طبقه ۵ واحد ۵۰۲ مراجعه حضوری نمایید یا به صورت تلفنی با شماره ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲ ارتباط بگیرید.

تاثیر حضور وکیل ضرب و شتم و دیه در پرونده چیست؟

قطعاً زمانی که دچار پرونده کیفری در زمین ضرب و شتم می‌شوید بهترین اقدام این است ابتدای امر با یک وکیل متخصص مشورت کرده یا وکالت دعوی خود را به وی بسپارید وکیل ضرب و شتم و دیه شما کمک خواهد کرد که با اطلاعات بیشتر و با رعایت اصول و مقررات دادرسی و قوانین کیفری و علم و تسلط بیشتر بر روی پرونده گام بردارید و بتوانید احقاق حق نمایید.

مشاوره انلاین با وکیل ضرب و شتم و دیه :

اگر دچار چالشی در این زمینه شدید و احتیاج به مشورت با یک وکیل ضرب و شتم و دیه داشتید و از طرفی این امر برای شما فوریت داشته باشد و یا به این دلیل که رفت و امد برای شما سخت است. گروه وکلای فروکیل با در نظر گرفتن این موضوع امکان ارتباط و مشاوره انلاین با کارشناسان و وکیل کیفری در ملارد را برای شما فراهم خواهد کرد . برای ارتباط با گروه وکلای فروکیل میتوانید شماره ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲ را شماره گیری نمایید.

خلاصه مطلب

ضرب و شتم و دیه جرم و مجازات کیفری می‌باشد برای این امر بهترین اقدام مراجعه به وکیل متخصص کیفری در فردیس می‌باشد. گروه وکلای فروکیل با استفاده از وکلای متخصص در هر زمینه‌ای به ویژه کیفری شما را در این امر یاری خواهند کرد.

 

4.7/5 - (3 امتیاز)

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید

بهترین وکیل کیفری در فردیس با مشاوره توسط وکیل پایه یک

برای انجام برخی از دعاوی نیاز است که از وکلای کیفری استفاده کنید. این دسته از دعاوی معمولا دعاوی جزایی و کیفری هستند که جنبه حقوقی ندارند. معمولا پرونده‌های کیفری در فردیس سنگین و بسیار پیچیده هستند…

بازدید: 1041 نفر
1402/05/15
خواندن این مقاله

✓ وکیل پایه یک دادگستری کهنه کار دعاوی قضایی ۱۴۰۳ کیست؟

گروه وکلای فروکیل در قالب  این مقاله سعی در توضیح نکته به شما مطالعه کننده محترم دارد که وکیل پایه یک دادگستری کیست؟ چرا زمانی که دچار چالش و تنشی در زمینه‌های حقوقی ،کیفری ،خانواده ثبتی اداره…

بازدید: 214 نفر
1403/03/23
خواندن این مقاله

وکیل در اندیشه و ملارد با سابقه و تبحر بالا

در اندیشه و ملارد نیز همانند سایر شهرستان های اطراف تهران، مشکلات حقوقی رو به افزایش بوده و افراد را به آن واداشته که مراجعات مکرر برای پیگیری پرونده خود به دادگاه حقوقی، کیفری داشته باشند. غالبا…

بازدید: 804 نفر
1402/07/03
خواندن این مقاله

وکیل چک در فردیس و آشنایی با مزایای مشاوره با آن

چک یکی از اسنادی است که روزانه توسط افراد زیادی صادر می‌شود. مسائل حقوقی چک بسیار زیاد است و باعث به وجود آمدن برخی از مشکلات قانونی برای افرادی که آن را صادر می‌کنند شده است. وکیل…

بازدید: 996 نفر
1402/05/24
خواندن این مقاله

وکیل در مارلیک با تخصص در تمامی زمینه ها

بسیار پیش می‌آید که افراد در روابط مالی یا غیرمالی خویش با یکدیگر دچار مشکل و اختلاف شده و به دنبال کمک و راهنمایی از متخصص در این زمینه می‌گردند. شخصی که می‌تواند در این زمینه به…

بازدید: 895 نفر
1402/06/18
خواندن این مقاله

بهترین وکیل تصادفات رانندگی در کرج، فردیس و تهران

بسیاری افراد زمانی که دچار تصادفات رانندگی میشوند حالت سردرگمی پیدا کرده و نمیدانند چه باید کرد یا به چه مرجعی مراجعه کنند و حتی اینکه شاید وقت برای مراجعه و دوند گی به دادگاه و بیمه…

بازدید: 341 نفر
1403/01/30
خواندن این مقاله

سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان 09426001202 09197969367 09108460692 09218529239