متشکل از بهترین وکلای تهران و البرز(کرج- فردیس - ملارد) و شهریار باتجربه بسیار بالا

وکیل طلاق با سابقه و آشنایی با مراحل و هزینه های آن

وکیل طلاق
  • 29 اردیبهشت 1403
  • 9 دقیقه
  • بدون دیدگاه
  • نوشته شده توسط تیم تحریره فروکیل

متاسفانه امروزه مبحث طلاق در جامعه بسیار گسترش پیدا کرده و افراد به دنبال اطلاعات دقیق در مورد طلاق و حاشیه‌های این مبحث و بحث‌ هایی از جمله مهریه و اجرت المثل ایام زوجیت  و نفقه فرزند و نفقه زوجه و حضانت فرزندان و…

پیش می‌آید زمانی که مرد و زنی تصمیم جدایی می‌گیرند به تبع آن به دنبال وکیل طلاق می‌گردند گروه وکلای فروکیل در قالب مقاله سعی در شناساندن بهترین وکیل طلاق و ویژگی و وظایف او به شما دارد اگر سوالاتی در این زمینه ذهن شما را مشغول کرده پیشنهاد می ‌شود که مقاله ذیل را با دقت بالا مطالعه کرده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

طلاق چیست؟

از بین بردن ازدواج با لفظ مخصوص می باشد. طلاق امروزه بعنوان یک ابزار برای خاتمه رابطه زناشویی میان زن و مرد شناخته می شود و یکی از مرسوم ترین دعاوی ای است که در دادگاه ها مطرح می شود. در قانون مدنی، موادی به این موضوع اختصاص داده شده است و بر اساس این قانون، ما چند نوع طلاق داریم. انواع و اقسام طلاق، عبارتند از: طلاق بائن، طلاق رجعی. است و طلاقی است که مرد می تواند در طول مدت عده به زن رجوع کند و زندگی مشترکشان را از سر بگیرند . پس از اتمام عده ، حق رجوع از بین می رود . اکثر طلاق هایی که ثبت می شود از نوع طلاق رجعی است مگر این که در قانون ذکر شده باشد که از نوع بائن است که در ادامه توضیح داده شده است .

طلاق بائن  : یکی از انواع و اقسام طلاق است که مرد حق رجوع به زن را ندارد .

وکیل طلاق کیست؟

وکیل طلاق، عبارت است از شخصی که پس از اخذ پروانه وکالت، به طور تخصصی، در زمینه امور حقوقی از جمله دعاوی خانواده و طلاق، قبول وکالت می کند و در قبال اجرت معین، در حدود موضوع وکالت، جهت منافع موکل، اقدام می نماید.

بهترین وکیل طلاق تهران کیست؟

طلاق، نیز یک مساله قانونی است که به دلیل سختی ها و تخصصی بودن موضوع، اغلب افراد، ترجیح می دهند، جهت انجام آن، به یک فرد متخصص، اعطای وکالت نموده تا او بتواند موضوع را به بهترین نحو، حل و فصل نماید. اما وظایف یک وکیل و اینکه چگونه یک وکیل طلاق خوب پیدا کنیم، پرسشی است که اغلب افراد، در این زمینه، با آن روبرو هستند. پیدا کردن یک وکیل طلاق خوب، نقش مهمی در تعیین سرنوشت پرونده ما خواهد داشت؛ تا جایی که در بسیاری از موارد، به دلیل اینکه، نمی دانیم چگونه یک وکیل طلاق خوب پیدا کنیم، پرونده خود را به دست افراد غیر متخصص سپرده، و علاوه بر عدم حصول نتیجه، ضررهای مالی زیادی را نیز متحمل می شویم پرسش از کسانی که پرونده مشابه پرونده ما داشته اند و از وکیل، در این خصوص استفاده کرده اند.

داشتن یک جلسه مشاوره حقوقی، به صورت تلفنی یا حضوری، با وکیلی که قصد انتخاب او را داریم و شنیدن نظر او راجع به موضوع پرونده، قبل از انعقاد قرارداد وکالت.

استعلام وضعیت وکیل مورد نظر از طریق سامانه عدل ایران، جهت اطمینان از داشتن پروانه وکالت.

مراحل وکیل طلاق

بهترین وکیل طلاق در کرج با سابقه بالا کیست؟

بهترین وکیل طلاق در کرج وکیلی می‌باشد که به صورت تخصصی فعالیت خود را در حوزه خانواده و امر طلاق متمرکز کرده است و در این مبحث سابقه و تجربه بالای کسب کرده است برای پیدا کردن بهترین وکیل طلاق در تهران و کرج شما می‌توانید با شماره ۰۹۱۹۷۹۶۹۳۶۷/۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲ ارتباط تلفنی گرفته و مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط با وکیل طلاق شما را یاری خواهند کرد.

وظایف وکیل طلاق چیست؟

وکیل طلاق، همچون وکیل کیفری ،وکیل ملکی و وکیل مطالبه وجه و …  محدود به حدود و اختیاراتی است که موکل، طی قرارداد وکالت، به او اعطا می نماید. این وظایف، می تواند شامل ثبت دادخواست طلاق، حضور در جلسات دادگاه، انجام تجدید نظر خواهی، واخواهی، فرجام خواهی و اعاده دادرسی نسبت به آرای صادره در امر طلاق و هر امر دیگری که مورد نظر موکل است باشد. در واقع، حدود اختیارات وکیل پایه یک دادگستری را موضوع وکالت و اختیاراتی که موکل به وکیل می دهد، تعیین خواهد کرد. بر این اساس، وظایف وکیل طلاق عبارتند از:

دادن مشاوره حقوقی به موکل تنظیم دادخواست، لایحه و شکوائیه در خصوص موضوع وکالت و شروع فرآیند دادرسی با ثبت دادخواست حضور در جلسات، به نیابت از موکل تا ختم دادرسی و انجام هرگونه تجدید نظر خواهی، واخواهی و اعتراض فوق العاده به آرا در صورت اجازه موکل  حضور در مراجع قضایی و شبه قضایی، نهادهای داوری، مراجع دولتی و غیر دولتی، جهت انجام مورد وکالت

وکیل طلاق با حق وکاله اقساطی

اگر به دنبال این هستید که وکیلی پیدا کنید که پرونده طلاق شما را به انجام برساند و حق وکاله اقساطی دریافت کنند ما به شما گروه وکلای فروکیل را معرفی می‌کنیم که با در نظر گرفتن توان مالی موکلین خود آنها را در این امر یاری می‌کنند و به صورت اقساطی حق الوکاله  دریافت خواهند کرد.

مشاوره تلفنی با وکیل طلاق

اگر تصمیم به جدایی گرفتیم و به دنبال کسب اطلاعات از یک وکیل طلاق هستیم می‌توان با شماره ۰۹۱۹۷۹۶۹۳۶۷/۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲ ارتباط تلفنی گرفته و سوالات خود را در مورد طلاق و حق و حقوق خود بد و قبل از طلاق از وکیل طلاق بپرسید و با علم و آگاهی بیشتری در این مسیر گام بردارید.

تاثیر وکیل طلاق در پرونده

پرونده‌های طلاق نیز مثل سایر پرونده‌های حقوقی ممکن است دچار چالش و مشکلاتی بشود که بی ‌شک حضور یک وکیل طلاق در کنار شما زمانی که دچار این مشکلات و چالش‌ها می ‌شوید می ‌تواند تاثیر به سزایی داشته باشد و شما را به هدفتان نزدیک ‌تر کند.

وکیل طلاق توافقی در تهران

وکیل طلاق توافقی در تهران و کرج کیست؟

طلاق توافقی زن و شوهر پیش از مراجعه به دادگاه در امور مختلف مانند مهریه، نفقه، ‌حضانت و سایر امور مالی توافق می‌کنند. دادگاه نیز پس از انجام مشاوره توسط زوجین در مراکز بهزیستی بر اساس آنچه بین زوجین توافق شده گواهی عدم امکان صادر کرده و زوجین با مراجعه به دفترخانه طلاق خود را ثبت می‌کنند.

اما وکیل در طلاق توافقی چه نقشی میتواند داشته باشد؟‌ نکته اول این است که اگر برای این کار وکیل بگیرید دیگر در هیچ یک از مراحل نیاز به حضور در دادگاه ندارید. همچنین وکیل در طلاق توافقی می‌تواند با استفاده از راه‌های قانونی مدت زمان انجام طلاق را به طور چشم‌ گیری کاهش دهد. این کار به واسطه حذف جلسات مشاوره و همچنین آشنایی با مقررات و رویه های قضایی رخ می‌دهد. یکی دیگر از فواید استفاده از وکیل در طلاق توافقی ثبت کردن توافقات به شکلی محکم و عادلانه است که حقوق طرفین به نوعی در آن تامین شود.

وکیل طلاق از طرف زوجه (زن)

زن تحت شرایط خاصی می‌تواند از دادگاه تقاضای طلاق کند. این حق گاهی ناشی از وکالتی است که مرد ضمن عقد ازدواج یا ضمن سندی جداگانه به او داده است و یا به واسطه دلایل قانونی مانند عدم پرداخت نفقه و یا عسر و حرج ایجاد می‌شود. در صورت اثبات این امور دادگاه مرد را ملزم به طلاق دادن زن کرده و در صورت امتناع خود از جانب مرد زن را طلاق می‌دهد.

اما وکیل در طلاق از جانب زن چه ضرورتی دارد؟ در زمانی که زن میخواهد تقاضای طلاق کند باید اموری را اثبات کند که این کار دشوار و دارای پیچیدگی است. مثلا اگر مرد به نحو مشروط به زن حق طلاق داده باشد، حصول شرط باید توسط زن اثبات شود. یا اگر زن مدعی عسر و حرج باشد، باید حتما این عسر و حرج اثبات شود.

همچنین تکلیف برخی از حقوق زن مانند مهریه، نفقه و حضانت فرزندان باید مشخص شود. در این نوع از طلاق بدلیل اینکه توافقی بین زن و مرد در کار نیست، احتمال پایمال شدن حقوق زن یا مرد وجود دارد. پس حضور یک وکیل در طلاق توسط زن چه از جانب زن و حتی از جانب مرد به تامین بهتر حقوق وی کمک بسیاری خواهد کرد.

وکیل طلاق از طرف زوج (مرد)

حق طلاق در اختیار مرد است. البته مرد برای طلاق دادن زن باید مراحلی را طی کند. همچنین او باید تمام حقوق مالی زن را نیز بپردازد. مهمترین مزیت استفاده از وکیل در طلاق از جنب مرد این است که در هیچ مرحله ای از مراحل مانند داوری یا دادگاه دیگر نیازی به حضور مرد نخواهد بود. همچنین با توجه به اینکه موضوع طلاق دارای رسیدگی ۳ مرحله ای است،‌ استفاده از وکیل مجرب و خبره می‌تواند به کاهش زمان پرونده و تسریع امر کمک بسیاری کند

وکیل طلاق خانم در تهران و کرج

بعضی افراد زمانی که می‌خواهند طلاق بگیرند به دنبال وکیل خانم برای پرونده طلاق خود می‌باشند در این صورت شما می‌توانید به شماره‌های ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲/۰۹۱۹۷۹۶۹۳۶۷ ارتباط گرفت و مجرب ‌ترین وکیل خانم در امر طلاق در تهران و کرج را به شما معرفی می‌کنیم.

هزینه وکیل طلاق به چه میزان است؟

حق الزحمه وکلا بر اساس توافق میان موکل و وکیل تعیین می‌شود. اما در صورت عدم تعیین حق‌الوکاله بر اساس تعرفه ای که برای وکلا تعریف شده است طور متدوال در حال حاضر بسته به شرایط پرونده و شهرستان محل طرح دعوا و نیز تبحر و تجربه وکیل مبالغی برای حق‌الزحمه وکالت اخذ می‌شود. باید دانست که ممکن است این اعداد کاملا تغییر کنند. برای طلاق توافقی به طور میانگین مبلغی حدود ۱۰تا ۱۴میلیون تومان برای هر نفر به وکیل باید پرداخت. این هزینه برای طلاق از جانب زن به دلیل سختی و پیچیدگی بیشتر متفاوت بوده و مبلغی بین ۲۰تا ۲۵ میلیون تومان و حتی بالاتر پرداخت می‌گردد. در مورد طلاق از جانب مرد به دلیل اینکه کار کمی ساده تر است، هزینه ای حدود۲۰ میلیون تومان به نحو متغیر برای حق الزحمه وکیل در نظر باید گرفت.

هزینه وکیل طلاق

مدت زمان گرفتن طلاق با وکیل طلاق چقدر است؟

زمان حصول نتیجه در پرونده‌های طلاق نیز با توجه به شرایط پرونده متغیر خواهد بود. بنابراین تنها می‌توان به شکلی تقریبی از زمان طلاق گرفتن سخن گفت.

در پرونده‌های طلاق توافقی اگر زوجین خودشان دعوا را دنبال کنند، زمانی بین ۳ تا ۶ ماه زمان لازم است اما اگر کار به وکیلی ماهر سپرده شود، ممکن است در زمانی بین یک تا دو ماه پرونده مختومه گردد. در پرونده‌های طلاقی که زن درخواست طلاق داده است، به دلیل پیچیدگی بیشتر، با اقدام خود زن ممکن است زمانی بین یک تا یک سال و نیم  مورد نیاز باشد اما اگر از خدمات وکیل بهره‌ مند شوید غالبا ظرف مدت یک سال طلاق به سرانجام می‌رسد. طلاق توسط مرد نیز به زمانی حدود ۶ ماه نیاز دارد.

خلاصه مطلب: ا

اگر برای امر طلاق و جدایی و مسائل پیرامون آن و حق و حقوق هر یک از زوجین و حضانت فرزند مشترک بعد از طلاق سوالاتی ذهن شما را درگیر کرد ی‌توانید مقاله بالا را مطالعه نمایید.

5/5 - (25 امتیاز)

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید

شماره تلفن وکیل در ملارد با سابقه بالا

گروه وکلای فروکیل در قالب این مقاله سعی دارد به شما مطالعه کننده محترم شماره تلفن وکیل درملارد را معرفی نماید در ذیل این مقاله توضیح میدهیم که وکیل پایه یک دادگستری در ملارد چه شخصی است…

بازدید: 370 نفر
1402/10/18
خواندن این مقاله

جرایم قابل گذشت و جرایم غیرقابل گذشت و آشنایی کامل با آنها

گروه وکلای فروکیل در ذیل این مقاله سعی در توضیح جرم و انواع آن که به جرایم قابل گذشت و جرایم غیرقابل گذشت تقسیم می‌شود  دارد. و ابتدای کار باید بررسی کرد که اصلاً جرم چیست؟ چه…

بازدید: 365 نفر
1402/10/21
خواندن این مقاله

بهترین وکیل پایه یک دادگستری | دعاوی ملکی |کیفری |خانواده | تهران و کرج

گروه وکلای فروکیل در قالب  این مقاله سعی در توضیح نکته به شما مطالعه کننده محترم دارد که وکیل پایه یک دادگستری کیست؟ چرا زمانی که دچار چالش و تنشی در زمینه‌های حقوقی ،کیفری ،خانواده ثبتی اداره…

بازدید: 13 نفر
1403/03/23
خواندن این مقاله

بخشیدن مهریه به چه صورت و در طی چه مراحلی انجام می شود؟

گروه وکلای فروکیل در قالب این مقاله سعی در توضیح این نکته دارد که مهریه چیست ؟ بخشیدن مهریه یا دریافت مهریه به چه صورت میباشد ؟ چه افرادی مجبور به بخشیدن مهریه هستند؟ و نحوه بخشیدن…

بازدید: 259 نفر
1402/01/05
خواندن این مقاله

ممنوع الخروج کردن زوج بابت مطالبه مهریه به چه صورت است؟

زوجه با داشتن سند رسمی ازدواج می‌تواند از طریق اجرای اداره ثبت مطالبه مهریه بکند . برای این امر او باید دفتر ازدواجی که در آنجا عقدنامه‌شان تنظیم شده مراجعه کند و  تقاضای صدور اجراییه کند و…

بازدید: 555 نفر
1402/07/26
خواندن این مقاله

آشنایی ۰ تا ۱۰۰ شروط ضمن عقد و بررسی کامل آن

گروه وکلای فروکیل در ذیل این مقاله سعی در توضیح شروط ضمن عقد و نحوه اعمال این شروط و انواع آن و کاربرد و استفاده این شروط به شما مطالعه کننده محترم دارد. شروط ضمن عقد از…

بازدید: 351 نفر
1402/10/24
خواندن این مقاله

سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان 09426001202 09197969367 09376848721 09218529239