متشکل از بهترین وکلای تهران و البرز(کرج- فردیس - ملارد) و شهریار باتجربه بسیار بالا

بهترین وکیل مهریه در تهران و کرج | فوری و تضمینی

بهترین وکیل مهریه
 • 24 خرداد 1403
 • بروزرسانی: ۱۶ تیر ۱۴۰۳
 • 13 دقیقه
 • بدون دیدگاه
 • نوشته شده توسط تیم تحریره فروکیل

: گروه وکلای فروکیل در قالب این مقاله سعی در پاسخ به سوالات متعدد موکلین و مراجعه کنندگان در مورد مهریه دارد موضوعی که به شدت بین زوجین مطرح است و ممکن است سوالات متعددی در این خصوص در ذهن افراد ایجاد شود. این سوالات می‌ تواند شامل این موارد باشد که مهریه چیست ؟چند نوع مهریه داریم وکیل مهریه کیست؟ به چه صورت‌هایی می‌تواند مهریه را وصول کرد؟

برای دریافت پاسخ سوالاتتان در این خصوص می ‌توان مقاله زیر را با دقت مطالعه کرده و برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به هر یک از شماره‌های ۰۹۱۹۷۹۶۹۳۶۷/۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲ ارتباط بگیرید.

وکیل مهریه کیست؟

وکیل مهریه یا وکیل خانواده، کسی است که در زمینه حقوق خانواده و موارد مرتبط با این حقوق تخصص دارد و بر اساس قوانین مدنی و حقوقی در ارتباط با مسائل مهمی مانند ازدواج، طلاق، نفقه، حضانت، مهریه و سایر مسائل خانوادگی به موکلین خود کمک کرده و آن‌ها را راهنمایی خواهد کرد.

برای اینکه زن بتواند مهریه خود را طلب کند، در صورتی که با قانون و پیچ و خم‌های آن آشنا نباشد، حقوق او تضعیف خواهد شد. بنابراین بهتر است که از وکیل متخصص در این زمینه استفاده کند. در واقع وکیل متخصص در زمینه مهریه که اصطلاحاً وکیل مهریه قلمداد می‌شود، فردی است که به صورت خاص و تخصصی در زمینه پرونده‌های خانوادگی و بخصوص مهریه کار کرده و با قوانین حوزه مهریه و رویه قضایی در زمینه چنین پرونده‌هایی به خوبی آشنا است. لذا می‌تواند در کوتاه‌ ترین زمان ممکن زوجه را به حقوق مالی خود برساند. این وکیل است که تشخیص می‌دهد که بهتر است زن برای وصول مهریه خود از طریق دادگاه عمل کند یا اجرای ثبت؟ اما وکیل مهریه در کنار اینکه وکالت چنین پرونده‌هایی را برعهده می ‌گیرد دارای وظایفی نیز هست. در ادامه به شرح مواردی پرداخته ‌ایم که توسط یک وکیل مهریه انجام خواهد شد.

وظایف وکیل مهریه چیست؟

مانند سایر پرونده های حقوقی وظیفه وکیل در پرونده مهریه پیگیری به اصطلاح صفر تا صد کار یعنی گرفتن وکالت از موکل تا گرفتن دستور توقیف اموال است.کلیه اقداماتی که در این بین لازم است انجام شود اعم از پیگیری توقیف اموال و شرکت در جلسات رسیدگی وظیفه وکیل محسوب می شود. در این خصوص البته مانند تمام موارد دیگر اصل بر حاکمیت اراده و توافقات بین وکیل و موکل است.

در خصوص وکالت دادگستری در زمینه مهریه لازم است به نکات زیر توجه داشته باشید :

 • در حال حاضر مهریه هم از طریق اداره اجرای ثبت و هم از طریق دادگاه خانواده قابلیت مطالبه دارد البته مطابق رویه حاکم، زوجه اجبار می شود اول به اداره اجرای ثبت (اداره پنجم اجرای اسناد رسمی لازم الاجرا) مراجعه نماید و پس از آن در صورت عدم موفقیت در شناسایی و توقیف اموال می تواند به دادگاه مراجعه کند.
 • به صرف اعطا وکالت جهت مطالبه مهریه شما مرحله اجرا را به وکیل نسپرده اید و منطقی نیست که وکیل از ابتدای امر وکالت در اجرا را از شما بگیرد و دستمزد را با شما حساب کند چرا که ممکن است اصلا مالی از طرف پیدا نشود.
 • شوهر شما قاعدتاً نزدیکترین فرد به شماست و خوب و زود متوجه می شود که تصمیم به مطالبه مهریه دارید؛ اگر اموال خود را قبل از مطالبه شما به دیگران منتقل کند تقریباً هیچ کاری نمی توانید انجام دهید ولی اگر این انتقال بعد از مطالبه شما و ابلاغ به او باشد ،می توانید بر اساس معامله به قصد فرار از دین یا معامله صوری از وی شکایت کنید.در نتیجه اقدام سریع و درست تحت نظر یک وکیل با تجربه بسیار راه گشاست.
 • وصول مبلغ مهریه کاملاً بستگی به وجود مال و امکان توقیف آن دارد.پس این تصور که وظیفه وکیل به صورت بی قید و شرط وصول مهریه است کاملا اشتباه است و اگر همسر شما مالی ندارد نمی توانید انتظار وصول از وکیل داشته باشید.
 • گاهی اوقات هدف از مطالبه مهریه اعمال فشار بر زوج است نه وصول مبلغ آن؛ این تصمیم شماست و یک وکیل خوب شما را از نتایج احتمالی اقدامتان برای مطالبه مهریه آگاه می کند.

انواع مهریه که توسط وکیل مهریه قابلیت وصول دارد چیست؟

مهر المسمی

مال معین و مشخص است که زن و شوهر بر آن توافق میکنند. طلاق پس از نزدیک زوجه را مستحق کل مهرالمسمی میکند و قبل از نزدیکی مستحق نصف آن است.

مهر المثل

هرگاه بر مهریه توافق نشود و در عقدنامه ذکر نگردد مهریه بر حسب عرف بر اساس وضعیت زوجه تعیین میشود.(توسط کارشناس رسمی)

مهر المتعه

زمانی که مهریه تعیین نشده و طلاق قبل از نزدیکی باشد.

مهر السنه

مهریه همسران و فرزندان پیامبر اسلام است که چیزی در حدود ۵۰۰ درهم (سکه نقره) یا ۵۰ دینار (سکه طلا) ذکر شده است.مهر السنه هیچ اثر قانونی ندارد و در هیچ جای قانون به آن اشاره نشده ولی طرفین می توانند به جای ذکر مهریه ان را به میزان مهر السنه تعیین نمایند.

انواع مهریه که توسط وکیل مهریه

نحوه اجرای مهریه توسط وکیل مهریه به چه صورت است؟

به دو طریق میتوان نسبت به مطالبه مهریه اقدام کرد:

 • از طریق اجرای ثبت

سند ازدواج  یک سند رسمی و لازم الاجرا است که در آن علاوه بر تعیین شریط ازدواج تعهد پرداخت مهریه نیز وجود دارد. از همین رو یک سند لازم الاجرا محسوب شده و مشمول قانون نحوه اجرای مفاد اسناد رسمی لازم الاجرا نیز می گردد. در نتیجه یکی از از اقداماتی که می توان در جهت مطالبه مهریه انجام داد همان چیزی است که از گذشته به آن اجرای مهریه یا درخواست صدور اجراییه گفته شده است.

در حال حاضر و مطابق مقررات فعلی برای مطالبه مهریه اول باید به اداره اجرای ثبت مراجعه کرد و تنها در صورتی که مالی از زوج پیدا نشود زوجه مجاز به تقدیم دادخواست مطالبه مهریه به دادگاه خانواده است.

 • از طریق دادگاه

پس از عدم موفقیت در توقیف اموال ،زوجه می تواند با تقدیم دادخواست و اعمال فشارهای بیشتر در دادگاه خانواده شانس خود را برای مطالبه و وصول مهریه بیازماید. از این طریق علاوه بر تمام اقداماتی که می توان از طریق اداره اجرای ثبت انجام داد امکان ممنوع الخدماتی (به معنای عدم ارائه کلیه خدمات اجتماعی که نیازمند کارت ملی است) نیز وجود دارد.

رویه تقریباً تمامی دادگاه ها عدم پذیرش درخواست صدور حکم جلب بابت مهریه است.

توقیف اموال توسط وکیل مهریه به چه صورت انجام می‌شود؟

در صورت عدم تادیه مهریه توسط زوج، زوجه می تواند با معرفی اموال و دارایی های زوج تقاضای توقیف اموال او را بنماید.

حتی حقوق ماهانه زوج از سازمان های دولتی یا خصوصی قابل توقیف در ازای مهریه است. که اگر شوهر متاهل باشد یک چهارم و اگر نه یک سوم آن تا زمانی که شوهر همسری اختیار نکرده قابل توقیف است.

اگر شوهر مالی داشته باشد که زوجه احتمال می دهد اقدام به فروش یا انتقال آن کند، می تواند درخواست صدور قرارتامین خواسته مطرح نماید که در این صورت مال مذکور تا زمان تعیین تکلیف و صدور حکم دادگاه توقیف می شود که در صورت عدم پرداخت به طرق دیگر تامین مهریه از محل آن امکان پذیر است.

البته اموال زوج نباید جزو مستثنیات دین باشد وگرنه مهریه از مازاد اولی که مستثنیات دین هستند تامین و پرداخت می گردد.

اگر زوج ادعای اعسار کند و اعسار او پذیرفته شود این رای موقتی است و هر زمان که استطاعت یک جا داشته باشد مکلف است آن را پرداخت کند.

در چه شرایطی مهریه به زن تعلق نمی‌گیرد؟

مواردی که مهریه به طور کامل به زن تعلق نمی گیرد عبارتند از :

 • اگر مهریه در عقد معین نشده باشد و زوجه قبل از تعیین مهر و قبل از نزدیکی فوت کند مهریه به او یا به تعبیر بهتر به ورثه او تعلق نمی گیرد.
 • اگر زوجه قبل از نزدیکی طلاق بگیرد فقط نیمی از مهریه به او تعلق می گیرد.
 • در صورتی که عقد باطل باشد (مثل نکاح با محارم) و نزدیکی واقع نشده باشد ، زن مستحق هیچ مهری نیست.
 • اگر عقد نکاح قبل از نزدیکی به جهت وجود شرایط فسخ ، فسخ و منحل شود زن مستحق هیچ مهری نیست مگر اینکه فسخ به دلیل عیب عنن باشد که در این صورت نصف مهریه به زن تعلق می گیرد

بهترین زمان برای مراجعه به وکیل مهریه چه زمانی است؟

بهتر است هر زمان که زوجه تصمیم جدی و قطعی برای مطالبه مهریه گرفت جهت اعطای وکالت به وکیل مراجعه نماید.به عبارت دیگر مناسب است که از همان مراحل ابتدایی انتخاب راه و نحوه اقدام به یک وکیل با تجربه سپرده شود.

وقتی زوجه خودش برای مطالبه مهریه اقدام می نماید و کار را در میانه راه به وکیل می سپارد در میزان دستمزد وکیل مهریه هیچ تاثیری ندارد با این تفاوت که شروع کار بدون لحاظ نکات و ظرایف حقوقی انجام شده است.

مدارک لازم برای اجرای مهریه توسط وکیل مهریه چیست؟

 • وکالتنامه دادگستری
 • سند ازدواج یا رونوشت آن
 • شماره ملی زوج و زوجه
 • لیست اموال قابل توقیف زوج

هزینه وکیل مهریه چقدر است؟

حق‌الوکاله وکیل از موارد پر اهمیتی است که قطعاً باید در مورد آن صحبت کنید. هزینه وکیل مهریه شامل مشاوره، تنظیم اظهارنامه، تنظیم لایحه و همینطور دادخواست است. تعرفه‌ای که برای حق‌الوکاله مهریه در نظر گرفته می‌شود به شکل توافقی، با توجه به شرایط پرونده بین موکل و وکیل تعیین می‌شود.

اما در هرصورت گروه وکلای فروکیل این هزینه را به صورت اقساطی به صورتی که به موکلین خود فشار اقتصادی وارد نشود دریافت می نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با هریک از شماره های ۰۹۱۹۷۹۶۹۳۶۷/۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲ارتباط گرفته و راهنمایی لازم را دریافت نمایید

وکیل مهریه در تهران

فواید وصول مهریه توسط وکیل مهریه چیست؟

امروزه با توجه به پیچیدگی علوم مختلف و تخصصی شدن آنها، به سختی می ‌توان در حوزه‌های مختلف وارد شد و به نتیجه مطلوب رسید. یکی از این علوم، علم حقوق است که دارای قوانین مختلف بوده و هرکسی نمی ‌تواند در خصوص پرونده‌های مربوط به این رشته به تنهایی به حق خود دست یابد. بنابراین نیازمند استفاده از وکلای متخصص در زمینه پرونده خود است. همانطور که گفتیم یکی از مباحث حقوقی زیر شاخه حقوق خانواده، مبحث مهریه است.

در ادامه مزایای بهره گیری از

وکلا در چنین پرونده‌هایی را ذکر می‌کنیم:

 • استفاده از وکیل مهریه  سبب می‌شود مدت زمان کمتری صرف شود.
 • با استفاه از وکیل نیاز به مراجعه حضوری زوجه در دادگاه و مراحل رسیدگی نیست.
 • با توجه به اینکه وکیل از طرق توقیف اموال زوج به خوبی آگاه است، لذا می‌تواند از ابتدا سبب جلوگیری از تضعیف حقوق زوجه شود.
 • در صورتی که زوج حاضر نشود، وکیل می‌تواند درخواست جلب زوج را بدهد.
 • ممنوع الخروج کردن زوج
 • رد دادخواست اعسار زوج

مشاوره حقوقی با وکیل مهریه:

اگر پرونده مربوط به طلاق را می خواهید به خوبی پیگیری کنید باید با مشاوره حقوقی مهریه مشورت نمایید. ضرورت مراجعه به مشاور حقوقی برای پیگیری پرونده های طلاق بسیار مهم است. امروز افراد می توانند از مشاوره حقوقی تلفنی بهره مند گردند. به طور کلی مراجعه به مشاور حقوقی تلفنی یا حضوری، زمان طلاق اهمیت زیادی دارد. افزایش شدید تورم باعث شده که مهریه برای بسیاری از افراد به عنوان یک هزینه سنگین تلقی شود. اگر زن برای دریافت مهریه از نکات وکیل تلفنی  کمک بگیرد با آگاهی بیشتری می تواند این قضیه را دنبال نماید. با دنبال کردن روند قانونی دریافت مهریه، زن به راحتی میتواند حقوق خود را به دست آورد. زوجین زیادی وجود دارند که برای دریافت و پرداخت مهریه دچار مشکلات خانوادگی می شوند. عدم اطلاع از قانون مهریه و همچنین مراحلی که باید طی گردد، موجب سردرگمی افراد خواهد شد. برای ارتباط با وکیل مهریه و دریافت مشاوره حقوقی از وکیل پایه یک دادگستری میتوانی با هریک از شماره های ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲/۰۹۱۹۷۹۶۹۳۶۷ ارتباط تلفنی گرفته و راهنمایی لازم را دریافت نمایید

بهترین وکیل مهریه در تهران کیست؟

قبل از هر چیز بهتر است با مفهوم دقیق مهریه آشنا شوید، مهریه در رده حق و حقوق مالی زن قرار دارد که در زمان جاری شدن صیغه عقد به زن تعلق می گیرد، طیق قوانین عقد نکاح مرد موظف است که مهریه زن را در صورت مطالبه وی پرداخت کند، شایان ذکر است، بعد از مرگ مرد به زن تعلق می گیرد و باید از اموال وی پرداخت شود.

با توجه به اینکه اخذ مهریه کار نسبتا دشواری است، به همین دلیل امروزه اغلب خانم ها برای دریافت مهریه خود تمایل دارند از بهترین وکلای مهریه در تهران کمک بگیرند. وکیل مهریه، در واقع فردی است که تخصص و دانش لازم را درباره کلیه پرونده های خانوادگی و مهریه دارد. با توجه به اینکه قوانین مهریه و توقیف اموال بسیار پیچیده هستند، بنابراین بهتر است، وکیلی را انتخاب کنید که با پروسه پیگیری این پرونده ها آشنایی کامل را داشته باشد.بهترین وکیل مهریه در کرج

بهترین وکیل مهریه در کرج کیست؟

ویژگی‌های یک وکیل حرفه‌ای و ماهر در زمینه مهریه در کرج  می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • بهترین وکیل مهریه باید پرونده‌های مهریه را به دقت پیگیری کند و همیشه در تلاش باشد تا حقوق زن را به احقاق برساند.
 • وکیل باید دارای شجاعت و بینش لازم برای دفاع از موکل در دادگاه باشد و در عین حال تخصص و تجربه لازم در زمینه قوانین مربوط به مهریه و ازدواج و طلاق را داشته باشد.
 • او باید به طور کامل با تمامی قوانین حقوقی مربوط به مهریه و ازدواج و طلاق آشنا باشد و این مسائل را به درستی در دادگاه پیگیری کند.
 • داشتن توانایی در تمام مراحل ثبتی و اجرائیه، از جمله صدور اجرائیه و اقدامات مربوط به مزایده و توقیف اموال توسط اداره ثبت یا دستگاه قضایی، ضروری است.
 • وکیل باید تجربه کافی در زمینه پروسه‌های قضایی و سوابق موفق در پرونده‌های مطالبه مهریه داشته باشد تا بتواند به بهترین شکل ممکن به موکل خود کمک کند.

بهترین وکیل مهریه در فردیس کیست؟

استفاده از خدمات وکیل مهریه در فردیس  برای افراد محلی می ‌تواند انتخابی بسیار مناسب باشد. با انتخاب یک وکیل در این منطقه، شما می ‌توانید از راحتی بیشتری در فرآیند دعاوی خانواده خود برخوردار باشند.گروه وکلای فروکیل  ارائه خدمات حقوقی کامل در زمینه دعاوی طلاق، مهریه، نفقه، حضانت و سایر مسائل خانواده، یک گزینه عالی برای افرادی است که در فردیس زندگی می ‌کنند.

وکلا و اعضای گروه وکلای فروکیل با آشنایی عمیق ‌تری از دادگاه‌ها و مراکز قضایی محلی، می ‌توانند به شما در فرآیند حل و فصل مسائل خانواده ‌تان بهترین پشتیبانی را ارائه دهند. انتخاب یک وکیل پایه یک دادگستری  فردیس به شما کمک می‌ کند تا به راحتی و با اطمینان بیشتری پرونده‌ی خود را مدیریت کنید.

برای این امر ما ب شما گروه وکلای فروکیل واقع در فردیس قریشی شمالی نبش خیابان ۲۹ام برج اوین سنتر طبقه ۵واحد ۵۰۲ را پیشنهاد می دهیم . برای ارتباط با ما می توانید با هریک از شماره های ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲/۰۹۱۹۷۹۶۹۳۶۷ارتباط تلفنی گرفته و راهنمایی لازم را دریافت نمایید

خلاصه مطلب

با توجه به توضیحاتی که داده شد اهمیت و پیچیدگی پرونده های خانواده واضح می باشد. به علت اهمیتی که این مسائل دارند و همچنین پراکندگی قوانین و ریز مقرراتی که در این زمینه از سوی قانونگذار وضع شده است راه بهتر برای شما این است که مشکلات خود را با یک وکیل  مهریه  در میان بگذارید تا با برگزیدن بهترین راه حل به مشکلات خود پایان دهید. برای این امر ما ب شما گروه وکلای فروکیل واقع در فردیس قریشی شمالی نبش خیابان ۲۹ام برج اوین سنتر طبقه ۵واحد ۵۰۲ را پیشنهاد میدهیم . برای ارتباط با ما می توانید با هریک از شماره های ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲/۰۹۱۹۷۹۶۹۳۶۷ارتباط تلفنی گرفته و راهنمایی لازم را دریافت نمایید.

5/5 - (24 امتیاز)

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید

وکیل شکایت از کارفرما در فردیس و ملارد

در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت که برای شکایت از کارفرما چه اقداماتی باید انجام دهیم و وکیل شکایت از کارفرما در فردیس و ملارد چه وکیلی است و چه وظایفی دارد و چه اقداماتی…

بازدید: 588 نفر
1402/10/03
خواندن این مقاله

وکیل آنلاین با گروه وکلای فروکیل همراه با چت آنلاین

گروه وکلای فروکیل در قالب این مقاله سعی در توزیع این نکته دارد که وکیل آنلاین کیست چه وظایفی را ایفا می ‌کند؟ مشاوره حقوقی از وکیل آنلاین چه معایب و مزایایی در پی دارد برای دریافت…

بازدید: 189 نفر
1403/03/25
خواندن این مقاله

طلاق با داشتن حق طلاق و آشنایی با شرایط و مراحل آن

طلاق با داشتن حق طلاق یعنی اینکه زن از طرف آقا یک وکالت‌نامه رسمی تحت عنوان وکالت در طلاق دارد وکالت در طلاق همان حق طلاق است که در یکی از دفاتر ثبت اسناد رسمی تنظیم شده…

بازدید: 747 نفر
1402/07/27
خواندن این مقاله

ترکه چیست و آشنایی با نحوه تقسیم و وکیل متخصص در این زمینه

گروه وکلای فروکیل در ذیل این مقاله سعی در توضیح این مطلب دارد که شخصی که میمیرد آنچه از وی به جا میماند چیست؟ و چه اقداماتی میتوان روی مال و اموال شخص مرده انجام داد تکلیف…

بازدید: 612 نفر
1402/09/23
خواندن این مقاله

✓حدود هزینه و حق الوکاله وکیل ملکی در سال [۱۴۰۳] چقدر برآورد می شود؟

گروه وکلای فروکیل در قالب این مقاله سعی در توضیح و شناسایی بهترین و برجسته ‌ترین وکیل ملکی در تهران و کرج به شما مطالعه کننده محترم خواهد داشت توضیح اینکه وکیل ملکی کیست چه وظایفی دارد…

بازدید: 303 نفر
1403/02/23
خواندن این مقاله

بهترین وکیل خانم در فردیس با سابقه با

مشکلات و اختلافات قضایی همیشه و در همه جا برای هریک از ما وجود داشته و هیچ یک از ما نیز از این قاعده مستثنی نخواهیم بود. چنانچه هریک از ما با هر نوع از اختلافات و…

بازدید: 770 نفر
1402/07/08
خواندن این مقاله

سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان 09426001202 09197969367 09108460692 09218529239