متشکل از بهترین وکلای فردیس با تجربه بسیار بالا

وکیل در فردیس با تخصص حقوقی و کیفری و مشاوره تخصصی

وکیل در فردیس
 • 24 مرداد 1402
 • بروزرسانی: ۲۶ مهر ۱۴۰۲
 • 6 دقیقه
 • بدون دیدگاه
 • نوشته شده توسط تیم تحریره فروکیل

معمولا در بسیاری از پرونده‌های حقوقی توصیه می‌شود از وکیل در فردیس استفاده شود. اما این وکیل چه کسی است و دلیل اهمیت استفاده از این وکلا چیست؟ به همین دلیل در این مقاله بیشتر درباره وکیل پایه یک دادگستری و تفاوت او با سایر وکلا صحبت می‌شود.

منظور از وکیل پایه یک دادگستری چیست؟

در عالم وکالت و علم حقوق هنگامی که فردی وکیل می‌شود، یا به صورت پایه یک دادگستری فعالیت دارد و یا این که پروانه پایه یک ندارد. بعد از این که دانشجوی حقوق در آزمون وکالت قبول شد باید آزمون دیگری به نام آزمون اختبار بدهد. این آزمون مشخص کننده پایه وکیل دادگستری است. افرادی که نمره بیشتری را در این آزمون کسب کنند به عنوان وکیل در فردیس شناخته می‌شود.

ملاک خوب یا بد بودن وکیل گواهی پایه یک او نیست بلکه چیزی که مهم است این است که وکلایی که پایه یک دارند یک به تمامی پرونده‌های حقوقی و کیفری رسیدگی می‌کنند در حالی که باقی وکلا که پایه دو دارند فقط به برخی از پرونده‌ها رسیدگی می‌کنند. به همین دلیل اگر پرونده‌های سنگینی دارید توصیه می‌شود از وکیل پایه یک دادگستری استفاده کنید.

اگر بخواهیم یک تعریف مشخص از وکیل در فردیس بیان کنیم؛ می‌توانیم اینطور بیان کنیم که، وکیلی است که از ابتدا در رشته حقوق درس خوانده است و بعد از فارغ‌التحصیلی تمامی آزمون‌های وکالت را با نمرات بالا پشت سر گذاشته است و گواهی پایه یک خود را دریافت کرده است.

منظور از وکیل پایه یک دادگستری چیست؟

چگونه وکیل پایه یک را تشخیص بدهیم؟

معمولا بیشتر وکلایی که پایه یک هستند اعلام می‌کنند که پایه یک دارند. اما برای استعلام می‌توانید وارد سامانه استعلام اصالت وکیل شوید و تمامی اطلاعات او را دریافت کنید. برای تشخیص یک وکیل خوب راه‌های دیگری هم وجود دارد که در ادامه بیان شده است:

 • اگر در فردیس زندگی می‌کنید و قصد دارید وکیل در فردیس را تشخیص بدهید، کافی است که حتما از افراد دیگری که قبلا موکل این وکیل بوده‌اند سوال بپرسید.
 • موضوعی دیگر، میزان تسلط او به قوانین و مقررات است؛ نیاز است که وکیل پایه یک حتما تمامی قوانین را بداند و مطابق با آن به موکل مشورت بدهد. معمولا در همان جلسه اول مشاوره با وکیل، با توجه به استنادی که او به قوانین می‌کند؛ به پایه یک بودن وکیل و مهارت او پی خواهید برد.
 • اگر پرونده شما یک پرونده خیلی مهم است، برای مثال نیاز است که حتما در دیوان عالی مطرح شود؛ تنها وکیل پایه یک دادگستری باید این پرونده را قبول کند.

تفاوت وکیل پایه یک دادگستری با سایر وکلا در چیست؟

برخی از وکلا آزمون وکالت کانون وکلا فردیس را طی می‌کنند و بعد از این که در این آزمون قبول شدند؛ آزمون اختبار می‌دهند تا پایه آن‌ها مشخص شود. اما در مقابل برخی دیگر از وکلا آزمون وکالت نمی‌دهند و فقط آزمون قوه قضائیه را می‌گذرانند. هردوی این افراد به صورت وکیل فعالیت دارند اما وکیل پایه یک در آزمون نهایی که همان آزمون اختبار نام دارد قبول شده است.

وکلایی هستند که به صورت کارآموز فعالیت دارند اما به آنها وکیل گفته می‌شود. تفاوتی که  وکیل پایه یک و کارآموز دارد این است که، کارآموزان وکالت به تازگی وکالت را شروع کردند و نیاز است که بعد از مدتی آزمون اختبار بگذارنند.

آیا نماینده حقوقی همان وکیل پایه یک دادگستری است؟

یکی از عبارت‌هایی که در برخی از ادارات شاید زیاد شنیده باشید نماینده حقوقی است. این افراد در معمولا در اداره‌ای که برای آنجا کار می‌کنند، اعمال حقوقی آنها را انجام می‌دهد. نمایندگان حقوقی نیازی به پروانه وکالت ندارد بنابراین این افراد می‌توانند بدون پروانه نیز اقدام کنند.

درحالی که وکیل در فردیس  شخصی است که حتما باید پروانه وکالت داشته باشند و سپس بر اساس پروانه وکالتی که دارند می‌توانند تمامی دعاوی حقوقی و کیفری را انجام دهند. برای افرادی که پایه یک دادگستری دارند هیچ محدودیتی در قبول پرونده وجود ندارد.

وظایف وکیل در فردیس چیست؟

مهمترین وظایفی که برای یک وکیل در فردیس وجود دارد شامل موارد زیر است:

 • دفاع از موکل در تمامی پرونده‌هایی که موکل به او ارجاع می‌دهد. مهمترین وظایفی که یک وکیل دادگستری دارد این است که بتواند از موکلش در تمامی پرونده‌های حقوقی و کیفری دفاع کند.
 • مشورت به موکل و راهنمایی او از دیگر وظایفی است که وکیل پایه یک دادگستری دارد. در واقع از مهمترین وظایف او این است براساس صلاحیت موکل عمل کند.
 • تنظیم لوایحی که برای دفاع از موکل مورد نیاز است. بر همین اساس باید وکیل پایه یک دادگستری بر اساس مدارک و قوانین لایحه‌ای تنظیم کند و در مقابل قاضی دادگاه از موکلش دفاع کند.

برای مشورت با وکیل دادگستری چه اقدامی باید انجام داد؟

اگر قصد دارید که با یک وکیل دادگستری مشورت کنید باید بررسی کنید که آیا وکیل مدنظر شما مشاوره حقوقی تلفنی رایگان ارائه می‌دهد یا خیر. برای مثال وکیل پایه یک دادگستری در فروکیل مشاوره حقوقی رایگان ارائه می‌دهد که می‌توانید از او مشورت بگیرید. در قدم بعدی لازم است که حتما به دفتر او مراجعه کنید. معمولا بیشتر وکلای پایه یک دادگستری یک دفتر وکالت در فردیس دارند که لازم است برای مشورت و جلسه با وکیل به این دفتر مراجعه شود.

اگر با وکیل به توافق رسیدید باید یک قرارداد مناسب تنظیم کنید و سپس نیاز است که حتما هر دو وکیل و موکل این قرارداد را امضا کنید. باید در قرارداد تمامی شرایط را بنویسید و مبلغ حق‌الوکاله را در قرارداد ذکر کنید.

وکیل پایه یک دادگستری درفردیس

وکیل پایه یک دادگستری درفردیس

اگر به دنبال یک وکیل پایه یک دادگستری مناسب در فردیس یا وکیل در مارلیک هستید ما به شما فروکیل را توصیه می‌کنیم. فروکیل از وکلای پایه یک دادگستری تشکیل شده است که در تمامی دعاوی مانند خانواده، ملکی، حقوقی، کیفری و وکیل اداره کار در فردیس به صورت تخصصی مشاوره ارائه می‌دهد. برای مشاوره حقوقی رایگان تلفنی و یا دعاوی دیگر می‌توانید به فروکیل تماس بگیرید.

جمع بندی

وکیل پایه یک دادگستری در فردیس، وکیلی است که پروانه وکالت دارد و تمامی آزمون‌های وکالت را قبول شده اند. فرقی که وکیل پایه یک دادگستری دارد این است که این دسته از وکلا به تمامی پرونده‌های حقوقی و کیفری بدون محدودیتی رسیدگی می‌کنند.

سوالات پایانی

آیا امکان شکایت از وکیل پایه یک دادگستری وجود دارد؟

بله، در صورتی که وکیل تعهدات خود را مطابق با تعهد نامه انجام نداده باشد می‌توان از او شکایت کرد.

آیا وکیل پایه یک می‌تواند فرد دیگری به جای خود انتخاب کند؟

خیر، اگر در وکالت نامه وکالت توکیل قید نشده باشد امکان سپردن وکالت به شخص دیگر وجود ندارد.

4.9/5 - (187 امتیاز)

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید

گواهی تجرد چیست؟ آشنایی با کاربرد آن و نحوه دریافت

طبق تعریفی که سازمان ثبت احوال کشور از گواهی تجرد کرده این گونه است که…

بازدید: 81 نفر
1402/08/02
خواندن این مقاله

وکیل مالیات بر ارث و آشنایی با مراحل آن

طی سال‌های اخیر برخی قوانین در مورد مالیات بر ارث دچار تغییر و تحول  شده…

بازدید: 141 نفر
1402/07/02
خواندن این مقاله

وکیل حرفه ‌ای در فردیس با سابقه و به صورت تضمینی

اگر یک پرونده حقوقی و یا کیفری در دادگاه کرج دارید و قصد دارید از…

بازدید: 383 نفر
1402/05/20
خواندن این مقاله

برای مشاوره حقوقی تلفنی رایگان در مارلیک با چه شماره ای تماس بگیریم

مشاور حقوقی تلفنی رایگان در مارلیک عبارتند از ارائه راهنمایی‌های حقوقی لازم به اشخاصی که…

بازدید: 25 نفر
1402/08/29
خواندن این مقاله

مطالبه اجرت المثل در فردیس و آشنایی با شرایط آن

زوجین در قبال همدیگر وظایف قانونی و شرعی دارند و زن موظف است از همسرش…

بازدید: 131 نفر
1402/07/08
خواندن این مقاله

انواع طلاق چیست و طلاق به چند دسته تقسیم می‌شود

انواع طلاق بر اساس امکان رجوع به دو دسته تقسیم می‌شود طلاق‌های رجعی و طلاق…

بازدید: 19 نفر
1402/09/01
خواندن این مقاله

سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 09426001202 ساعات غیر اداری - 09197969367 وکیل اداره کار - 09903446741