متشکل از بهترین وکلای تهران و البرز(کرج- فردیس - ملارد) و شهریار باتجربه بسیار بالا

وکیل کلاهبرداری و معرفی بهترین آن در فردیس و کرج

وکیل کلاهبرداری
 • 4 بهمن 1402
 • 6 دقیقه
 • بدون دیدگاه
 • نوشته شده توسط تیم تحریره فروکیل

گروه کلای فروکیل در قالب این مقاله سعی دارد به شما مطالعه کننده محترم اطلاعاتی در مورد وکیل کلاهبرداری و مجازات آن و وصف کیفری آن و اینکه چه رفتارهای کلاهبرداری محسوب می‌شود و اینکه برای کلاهبرداری باید به چه وکیلی مراجعه کنیم تا بتواند بهتر و با تسلط بیشتری به ما کمک کند را خواهد داد.

کلاهبرداری چیست؟

یکی از جرایم علیه اموال کلاهبرداری می‌باشد و در واقع یکی از مهم‌ترین جرایم علیه اموال می‌باشد.

طبق تعریف قانونی کلاهبرداری جرمی است که در آن فرد با توسل به وسایل متقلبانه طرف مقابل خود را فریب داده و به این وسیله مال دیگری را می‌رباید. بنابراین افراد به دلیل اینکه فریب می‌خورند به ظاهر و با رضایتی مخدوش مال خود را تحویل کلاهبردار کرده و او مال را می‌برد. در کلاهبرداری گفتن یک دروغ ساده کافی نیست و باید جوری باشد که باعث فریب طرف مقابل شود یعنی به صورت عرفی فریب دهنده باشد. کلاهبرداری از جرایم پیچیده می‌باشد و به سادگی اتفاق نمی‌افتد.

مجازات کلاهبرداری چیست؟

طبق قانون کلاهبرداری از جرایم تعزیری است و مجازات شخصی که کلاهبرداری می‌کنند حبس و جزای نقدی معادل مالی که برده شده و بازگرداندن مال برده شده می‌باشد. به همراه خسارت و ضرر و زیان‌هایی که به طرف بزه دیده زده شده است اگر دچار کلاهبرداری شدید و برای شکایت و تشکیل پرونده در این زمینه و احقاق حق به دنبال یک وکیل کلاهبرداری هستید ما به شما گروه وکلای فروکیل را معرفی می‌کنیم که با استفاده از بهترین وکلا و با سابقه‌ترین وکلا شما را در این امر یاری خواهند کرد.

مجازات کلاهبرداری

جرایم در حکم کلاهبرداری چه جرایمی هستند؟

گاهی اوقات به دلیل شباهت در جرم یا مجازات یا برای بازدارندگی مجازاتی که برای کلاهبرداری وجود دارد برای آن عمل مجرمانه در نظر می‌گیریم در چنین فرضی اصطلاحا گفته می‌شود آن جرم در حکم کلاهبرداری است.

این جرایم عبارتند از:

 • تبانی اشخاص برای بردن مال غیر
 • معرفی مال قیر به عنوان مال خود و انجام عملیات اجرایی نسبت به آن
 • خرید و فروش جواز صادرات و واردات و موافقت اصولی
 • تقاضای ثبت ملک توسط امین و افرادی که به واسطه سمتشان ملکی به آنها سپرده شده.
 • تقاضای ثبت ملک غیر
 • اظهارات خلاف واقع موسسین و مدیران شرکت‌های با مسئولیت محدود تضامنی و نسبی
 • تقویم متقلبانه سهم الشرکه غیر نقدی به مبلغ بیش از قیمت واقعی
 • تقسیم منافع موهوم با نبودن صورت دارایی یا استناد به صورت دارایی بین شرکا به وسیله مدیران
 • سوء استفاده از ارز دولتی
 • توانی متصرف برای ثبت ملک به نام دیگری و یا متصرف قلمداد کردن خود
 • جعل و جرایم نمایندگی بیمه‌ای
 • انتقال گیرنده مال غیر مشروط بر اینکه بر ملک غیر بودن در هنگام معامله آگاه باشد در حکم کلاهبرداری است
 • انتقال مال غیر
 • اخذ گواهی انحصار وراثت بر خلاف واقع
 • خودداری راهن یا انتقال دهنده از استرداد حق
 • معامله معارض

عناصر تشکیل دهنده کلاهبرداری چیست؟

جرم کلاهبرداری از سه رکن عنصر مادی و عنصر معنوی و عنصر قانونی تشکیل می‌شود منظور از عنصر قانونی حکم قانونگذار است در جهت  جرم انگاری عمل و تعیین کردن مجازات برای آن عنصر قانونی جرم کلاهبرداری ماده ۱ قانون تشدید مجازات مرتکبین کلاهبرداری و اختلاس است.

عنصر مادی اصولاً برای تحقق جرم حتماً باید یک عمل مثبت مادی وجود داشته باشد و قاعدتاً ترک فعل یا صرف تفکر بدون عمل و فعل مادی نمی‌تواند عنصر تشکیل دهنده یک جرم باشد کلاهبرداری یک جرم مرکب است در واقع منظور رفتار مرتکب است یعنی توسل و وسایل متقلبانه و فریب دادن و نتیجه کار و عنصر معنوی این جرم نیز سوء نیت و تفکر مجرم برای ارتکاب جرم است در واقع همان انگیزه‌ای که وجود دارد.

کلاهبرداری چند نوع دارد؟

کلاهبرداری ساده و کلاهبرداری مشدد داریم کلاهبرداری ساده یعنی توسل به وسایل متقلبانه و بردن مال دیگری کلاهبرداری مشدد قانونگذار برخی موارد را نام برده که باعث می‌شود کلاهبرداری مشدد شود و مجازاتش تشدید شود از این موارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد

۱. اتخاذ عنوان سمت بر خلاف واقع

۲.استفاده از تبلیغ عامه ( تلویزیون و رادیو و غیره )

۳.داشتن رابطه استخدامی با دولت

وکیل کلاهبرداری کیست؟

وکیل کلاهبرداری وکیل پایه یک دادگستری است که به صورت تخصصی در حوزه کیفری فعالیت کرده و پرونده‌هایی در این زمینه را انجام می‌دهد کلاهبرداری از جرایمی  است که وصف کیفری دارد و احتیاج به وکیلی دارد که به امور کیفری واقف است و بیشتر تمرکز خود را در امور کیفری می‌گذارد.

وکیل کلاهبرداری در فردیس کیست؟

اگر به دنبال وکیلی هستید که در زمینه کلاهبرداری بتواند به شما کمک کرده مشورت دهد یا یاری رساند و وکالت پرونده شما را بپذیرد گروه وکلای فروکیل در این زمینه می‌تواند به شما کمک شایانی نمایند زیرا از وکلایی استفاده می‌کنند که در زمینه‌های مختلف به صورت تخصصی فعالیت می‌کنند.برای ارتباط با گروه وکلای فروکیل می‌توانید با شماره ۰۹۱۹۷۹۶۹۳۶۷ – ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲ ارتباط تلفنی گرفته و با وکلا یا کارشناسان ما ارتباط و مشاوره حقوقی تلفنی کیفری داشته باشید و برای ارتباط حضوری نیز می‌توانید به آدرس ما در فردیس قریشی شمالی نبش خیابان بیست و نهم برج آوین سنتر طبقه ۵ واحد ۵۰۲ مراجعه نمایید.

وکیل کلاهبرداری با حق وکاله قسطی

اگر شما دچار چالش در این زمینه شدید و به دنبال وکیلی بودید که با حق و وکاله مناسب و به صورت اقساطی برای شما این کار را انجام دهد ما به شما گروه وکلای فروکیل را معرفی می‌کنیم که با استفاده از وکیل کیفری فردیس متبحر در زمینه کلاهبرداری شما را یاری خواهند کرد برای ارتباط با وکیل کلاهبرداری شما می‌توانید با شماره ۰۹۱۹۷۹۶۹۳۶۷ ارتباط گرفته و از مشاوره‌های وکیل استفاده نمایید.

بهترین وکیل کلاهبرداری در تهران و کرج کیست؟

بهترین وکیل کلاهبرداری شخص خاصی نیست بلکه وکیلی است که در این زمینه به صورت تخصصی فعالیت می‌کند و تمرکز خود را در این دعاوی قرار داده دعاوی کیفری و علی الخصوص کلاهبرداری دعاوی پیچیده‌ای هستند اگر به دنبال بهترین وکیل کلاهبرداری هستید ما به شما گروه وکلای فروکیل را معرفی می‌کنیم.

کلاهبرداری و گروه وکلای فروکیل

کلاهبرداری و گروه وکلای فروکیل

کلاهبرداری از دعاوی است که برای اثبات و رسیدن به حقتان احتیاج به حضور یک وکیل در کنار خود دارید شخصی که به دعاوی کیفری و آیین دادرسی کیفری و رویه‌های دادگاه‌ها مسلط باشد و بتواند به شما در این زمینه و احقاق حقتان کمک کند برای این امر گروه وکلای فروکیل با استفاده از وکلای متبحر در زمینه کیفری شما را یاری خواهند کرد. برای ارتباط با گروه وکلایی و مشاوره رایگان شما می‌توانید با شماره ۰۹۱۹۷۹۶۹۳۶۷/ ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۲ ارتباط تلفنی گرفته یا به صورت حضوری با دفتر ما در فردیس قریشی شمالی نبش خیابان بیست و نهم برج آوین سنتر طبقه ۵ واحد ۵۰۲ ارتباط بگیرید.

کلاهبرداری یعنی استفاده از مانور متقلبانه و فریب دیگری برای بردن مال او این جرم امروزه بسیار گسترش پیدا کرده و پیچیده‌تر نیز شده و امروزه کلاهبرداری سنتی و رایانه‌ای را در جامعه می‌بینیم برای طرح دعاوی در زمینه کلاهبرداری بهترین اقدام این است که ابتدا به وکیل کلاهبرداری مشورت کرده و طبق مشاوره‌های او اقدام نمایید تا به حق و حقوق از دست رفته خود برسید.

5/5 - (2 امتیاز)

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید

قانون موجر و مستاجر و بررسی کامل آن توسط وکیل متخصص

امروزه بسیاری از افراد درگیر مسائل مربوط به روابط موجر و مستاجر هستند. بسیاری از افراد جامعه و برخی افراد نیز موجر هستند در روابط بین موجر و مستاجر همواره اختلافاتی حادث شده و می‌شود. اطلاع داشتن…

بازدید: 96 نفر
1402/10/27
خواندن این مقاله

بهترین مشاوره حقوقی تلفنی ملکی با سابقه بالا

دعاوی ملکی و ثبتی دایره وسیعی از موضوعات و دعاوی حقوقی وکیفری را شامل می‌شوند . و این امر سبب گستردگی در پرونده‌های قضایی در محاکم دادگستری شده است. یکی از مهم ترین دلایل حادث شدن دعاوی…

بازدید: 293 نفر
1402/08/19
خواندن این مقاله

انواع طلاق چیست و طلاق به چند دسته تقسیم می‌شود

انواع طلاق بر اساس امکان رجوع به دو دسته تقسیم می‌شود طلاق‌های رجعی و طلاق بائن که در این مقاله تفاوت این دو طلاق را بررسی خواهیم کرد طلاق رجعی طلاقی است که بعد از جاری شدن…

بازدید: 214 نفر
1402/09/01
خواندن این مقاله

قانون جدید ملاقات با فرزند و بررسی شرایط آن برای والدین

گروه وکلای فروکیل در قالب این مقاله سعی در توضیح این نکته دارد که زمانی که به هر دلیلی بین زوجین جدایی به وجود میآید و پدر و مادر طفل در یک منزل مشترک با هم سکونت…

بازدید: 40 نفر
1402/11/19
خواندن این مقاله

بهترین وکیل خانم در فردیس با سابقه با

مشکلات و اختلافات قضایی همیشه و در همه جا برای هریک از ما وجود داشته و هیچ یک از ما نیز از این قاعده مستثنی نخواهیم بود. چنانچه هریک از ما با هر نوع از اختلافات و…

بازدید: 326 نفر
1402/07/08
خواندن این مقاله

طلاق با داشتن حق طلاق و آشنایی با شرایط و مراحل آن

طلاق با داشتن حق طلاق یعنی اینکه زن از طرف آقا یک وکالت‌نامه رسمی تحت عنوان وکالت در طلاق دارد وکالت در طلاق همان حق طلاق است که در یکی از دفاتر ثبت اسناد رسمی تنظیم شده…

بازدید: 287 نفر
1402/07/27
خواندن این مقاله

سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 09426001202 مشاوره تلفنی رایگان - 09197969367 وکیل اداره کار - 09903446741 وکیل اداره کار